Jaka jest opinia na temat samochodów Dacia?

09 Lip 2021, 18:43

słyszy się przeciwstawne opinie na temat sam. Dacia, jak to się ma do prawdy?
andnie55
Nowicjusz
 
Posty: 23

09 Lip 2021, 21:18

O jakie Ci modele dokładnie chodzi? Podaj model jakim jesteś zainteresowany wtedy będzie łatwiej napisać jakąś konkretną opinię.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9712
Zdjęcia: 34

10 Lip 2021, 06:45

Opinia, to zależy gdzie ucho przystawisz, jedni chwalą inni narzekają :mrgreen:
Z jednej strony, ludzie jeżdżą daćkami parę lat, sprzedają i kupują następną.
Więc jakieś zalety muszą być- niewątpliwie największa zaleta to koszty. Zakup, serwis ubezpieczenie- w tych aspektach Dacii raczej nikt nie przebije.
Ale trzeba się liczyć z tym, że jakieś drobne duperele mogą trochę krwi napsuć- podstawowe podzespoły raczej proste i trwałe, choć ludzie narzekają na niezbyt precyzyjne, czy wyjące skrzynie 5b.
Ciekawe jak będzie teraz z tymi nowszymi 6b :?:
Jeździłem Dusterem 1,0 i przyznaję, że jako prosty dupowóz, szczególnie na wsi, sprawdziłby się dobrze, albo i bardzo dobrze. Żona miała chęć na to nowe Sandero Stepway, ale to jednak ciasne auto, wybrała brzydszego, ale przestronnego Couriera.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3674
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

10 Lip 2021, 07:34

Sila tkwi w prostocie i cenie, naprawdę sa to dość dobre auta pod wzgledem technicznym. Co mozna im zarzucić? Napewno wykonanie po taniości, tania blacha niezabezpieczona antykorozyjnie, okrojone wnętrze bez wyciszenia, wszystko jest poprostu tanie i tandetne no ale z czegoś musi wynikać niska cena zakupu, chodz jak porownamy sobie pierwsze dacie a to co sprzedają teraz to i tak jest dużo lepiej jezeli chodzi o wykonanie
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

12 Lip 2021, 19:16

Oglądałem w komisie 10-letnią Dacię i nie znalazłem na niej nawet małego pęcherzyka rdzy, z czego chyba wynika, że jednak z tym zabezpieczeniem korozyjnym nie jest tak źle. Kolego jeździł Dacią na taryfie i też złego zdanie o niej nie powie. Przymierzam się do Daci Dokker.
andnie55
Nowicjusz
 
Posty: 23

14 Lip 2021, 20:03

Jeździłem Dusterem 2021 i jest przyzwoicie, czuć trochę tandetę i oszczędność, ale cena nie wzięła się z niczego. Dobre auta dla osób niewymagających 4 zer na masce.
Gość114260
 
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Audi A6 Hybrid
    Hybrydowe Audi A6 to nowe oblicze limuzyny klasy business. Jego lekką karoserię osadzono na sportowym podwoziu. Wnętrze jest eleganckie i ergonomiczne, a kierowca i pasażerowie mają do dyspozycji wiele systemów wspomagających ...
    Opel Astra OPC - najmocniejsza Astra w historii
    Podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie miała miejsce światowa premiera wysoce wyczynowej wersji Astry GTC, czyli nowej Astry OPC. Benzynowy silnik modelu OPC z bezpośrednim wtryskiem paliwa i turbodoładowaniem, ...

14 Lip 2021, 20:19

andnie55 napisał(a):Oglądałem w komisie 10-letnią Dacię i nie znalazłem na niej nawet małego pęcherzyka rdzy,
no dziwne by bylo jakbyś znalazł takie rzeczy na komisowym aucie :ok:
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

16 Lip 2021, 17:16

gdyby były robione jakieś zaprawki, to byłaby widoczna różnica w powłoce lakierniczej, nie da się idealnie tego zrobić
andnie55
Nowicjusz
 
Posty: 23

16 Lip 2021, 21:49

a założysz się? :naughty:
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4