Jaki nowy samochód dostawczy do 3,5t wybrać ??

09 Mar 2017, 13:09

Witam
Proszę o pomoc przy wyborze auta dostawczego. Szukamy otwarte auto do firmy. Nie chcemy blaszaka, bo przy naszej działalności potrzebna jest nam zabudowa w formie plandeki. Interesują mnie jaki model wybrać. W 2004r. kupiliśmy z salonu Forda Transita i niestety mamy złe doświadczenie. Samochód jak tylko skończyła się gwarancja zaczął się psuć. Przejechał na dwóch silnikach raptem 400 tys. km. Słyszeliśmy ostatnio pochlebne opinie na temat marek takich jak Fiat czy Iveco. Czy ma ktoś jakieś doświadczenie w tych sprawach i pomógłby nam wybrać sprawdzony model auta ??
SzymonCz
Obserwowany
 
Posty: 2
Przebieg/rok: 50tys. km
Auto: Mazda 6

09 Mar 2017, 19:59

Fiaty i Iveco do bardzo dobre auta. Iveco lepsze, ale też sporo droższe. :ok:
W zeszłym roku firma żony kupiła Ducato max długi z zabudową(kontener) za niecałe 100tys.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3680
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

24 Mar 2017, 20:50

Mój teść od kilku lat prowadzi firmę dostarczającą towar do sklepów spożywczych więc kilka dostawczaków już w swoim życiu kupował. Zawsze był zadowolony z marki Renault jako auta najmniej psującego się. Jeśli nie chcesz kupić nowego Renaulta bo to koszt kilkudziesięciu tysięcy jak nie więcej to polecam skorzystać z serwisów internetowych z używanymi autami np. https://www.mascus.pl/transport/uzywane-samochody-dostawcze-i-vany/renault Teść tam kilka razy kupował auto lub jakieś części.
Samochody dostawcze oferowane są w wielu specjalistycznych odmianach o różnej wysokości i długości nadwozia. Kupno odpowiedniego modelu powinniśmy uzależnić od rodzaju przewożonego nim towaru. Na rynku jest tak duży wybór różnego rodzai aut że każdy znajdzie coś dla siebie.
magda86
Nowicjusz
 
Posty: 11
Przebieg/rok: 2tys. km
Auto: Renalt

24 Mar 2017, 21:27

Dzięki. Nam właśnie chodzi o kupno nowego auta z salonu w leasingu. Czyli polecacie Renault ?
SzymonCz
Obserwowany
 
Posty: 2
Przebieg/rok: 50tys. km
Auto: Mazda 6

24 Mar 2017, 21:39

Trudno, żeby pracownik firmy sprzedającej renault polecał inną markę :mrgreen:

Podbijam Fiata, fajny stosunek cena/jakość
Swoją drogą poważnie zastanowiłbym się nad sposobem użytkowania biorąc pod uwagę te dwa motory na 400 kkm
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

27 Mar 2017, 14:02

Moim zdaniem też Fiat/Iveco. Iveco Daily mam od siedmiu lat i poza typowymi usterkami związanymi z użytkowaniem jest właściwie niezawodny. Jak komuś trzeba, to dostępne są tanie części (na przykład Fast Original albo trochę droższe TRW), a generalnie poza typową eksploatacją to nie będzie za wiele powodów do wizyty u mechanika.
ast0n
Nowicjusz
 
Posty: 20
Prawo jazdy: 19 02 2003
Przebieg/rok: 9tys. km
Auto: Honda
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lipcowe burze – uwaga na gwałtowne opady!
    Podczas burzy wielu kierowców najbardziej obawia się piorunów, ale skutkiem nawałnicy jest również zwiększone ryzyko poślizgu. Niebezpieczny jest zwłaszcza początek opadów, gdy woda łączy się z ...
    Do wypadku drogowego wystarczy jeden pojazd!
    Większy wakacyjny ruch na drogach oznacza, że ryzyko wypadku jest większe. Często w niebezpiecznym zdarzeniu bierze udział tylko jeden pojazd. W takich okolicznościach zginęła co trzecia ofiara wypadków drogowych w ...

27 Mar 2017, 15:02

Ducato,Master,Boxer blizniacze auta najpopularniejsze jezdzace w miedzynarodowce wiec musi za tym isc niezawodnosc. Daily tez bedzie dobry teraz tylko podstawic pod siebie odpowiedni model i porownac oferty. Zabudowa w formie plandeki bedzie w tej samej cenie.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16253
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

12 Kwi 2017, 11:26

Moim zdaniem też Fiat/Iveco. Iveco Daily mam od siedmiu lat i poza typowymi usterkami związanymi z użytkowaniem jest właściwie niezawodny. Jak komuś trzeba, to dostępne są tanie części (na przykład Fast Original albo trochę droższe TRW), a generalnie poza typową eksploatacją to nie będzie za wiele powodów do wizyty u mechanika.


Też słyszałem o tych częściach w pozytywnym kontekście, ale nie miałem dotąd bezpośrednio do czynienia z nimi. Będa mnie musiały przekonać jakoś. Ktoś może wypowiedzieć się dokładniej w tym kontekście?
nambro
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 12
Auto: suzuki

12 Kwi 2017, 16:32

Z doświadczenia polecam zdecydowanie Fiata Ducato. W następnej kolejności Iveco. Raczej odradzam Craftera i Sprintera. Dobrze cenowo wyglądają Hyundaie h350 natomiast nie miałem styczności z tym modelem
bruklim
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 10 05 2013
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Japońskie
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna

13 Kwi 2017, 10:31

Ja myślę że obie firmy mają dobre produkty, fast original jest ciut tańszy. ale oprócz tych jest też mnóstwo innych producentów części i jak zapytasz dziesięciu osób to pewnie dostaniesz 10 różnych informacji. Możesz ew. zdać się na sprzedawcę w sklepie, może Ci coś doradzi.
ast0n
Nowicjusz
 
Posty: 20
Prawo jazdy: 19 02 2003
Przebieg/rok: 9tys. km
Auto: Honda

13 Kwi 2017, 13:49

Będziesz sam nim jeździł czy auto pod pracownika?
Na jak długi okres czasu chcesz go kupić? Do jakiego przebiegu? Tylko po kraju czy też międzynarodówka?
adampietras
Nowicjusz
 
Posty: 12
Prawo jazdy: 10 10 2000
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Volvo S80
Silnik: T6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2014