Jaki pojazd wybrać?

11 Mar 2015, 10:58

Witajcie.

Poszukuję auta do pracy, z początku planowałem zakup motocykla lecz mój stan zdrowia jak i konieczność pracy w zimniejsze dni nie pozwoli mi na to, pozostaje kupić auto.
Teren w jakim się poruszam jest bardzo różny, generalnie typowo wiejsko-leśny krajobraz, polne drogi, leśne piaski, czasem błoto, koleiny, niespodzianek dużych nie ma, każdy wie jak to wygląda. Czasem dostaję teren oddalony o 20km czasem 150km. Do tej pory poruszałem się SX4 która nie zadowalała mnie w terenie, jest sztywna, denerwująca, wbrew pozorom ma za mały prześwit i nie lubi kamieni schowanych w trawie.
Planuję do końca roku założyć własną firmę stąd chęć kupna własnego auta.

Wymagania są bardzo proste:
1. Kwota to ok 10'000 zł
2. Koniecznie nie duży (wielkości Wranglera, Pajero?)
3. Dobre właściwości terenowe jak i drogowe
4. Najlepiej mocy ok 200HP, benzyna nadająca się do gazu, planuję ciągać przyczepy
5. W miarę możliwości bezawaryjny i wytrzymały, nie rujnujący portfela kosztem części
6. Klima :)

Wiem że w tej cenie nie będzie to ideał, nie będę miał problemu z zadbaniem o niego, mechanika to moja pasja, większość narzędzi posiadam i mam w planach dokupić więcej.
Nie mam preferencji co do marki, chciałbym auto raczej niezbyt stare (kocham zabytki ale problem z częściami), zdaję się na Wasze doświadczenie.
DzikiKokos
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: W123 Trabant

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Światowa premiera Golfa GTI
    W halach targowych nad Jeziorem Genewskim Volkswagen prezentuje – obok Golfa GTD – także seryjną wersję nowego Golfa GTI. W nadwoziu na bazie Golfa VII można zauważyć liczne elementy stylistyczne typowe dla GTI, ...