Jaki samochód idąc w stronę japońskiej motoryzacji?

29 Lut 2024, 22:01

Witam, na wstepie powiem ze jestem strasznie zajawiony japonczykami wiec jezeli bym kupowal samochod to bardziej koerowalbym sie w strone japonskiej motoryzacji. Samochod mialby byc przeznaczony na daily jak i na poswirowanie na torze od czasu do czasu, moj budzet wynosi ok.35tys zl wiec mysle ze cos ciekawego sie znajdzie. Rozgladalem sje juz za jakimis fajnymi furkami i myslalem nad mazda 6mps, eclipse 1g, prelude i inne.
Chcialbym poznac opinie bardziej doswiadczonych osob bo jestem poczatkujacy w tym temacie. Chcialbym zeby auto mialo przyspieszenie 8s/100 aczkolwiek wolniejsze tez chetnie przygarne :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Prosze o propozycje i dziekuje z gory za pomoc :ok:
motosmator
Nowicjusz
 
Posty: 3

29 Lut 2024, 22:03

Dodam jeszcze ze auto nie bedzie uzytkowane na dluzsze trasy wiec diesela mozemy skreslic:))
motosmator
Nowicjusz
 
Posty: 3

01 Mar 2024, 11:29

Szóstka nie nadaje się na tor (nawet okazjonalnie), Eclipse i Prelude tylko wyglądają sportowo.
Zamiast szóstki lepiej szukać 3 MPS (ten sam silnik), może Civic Type R raczej VII, choć przez ostatnie kilka lat ceny stanęły na głowie, więc musisz przejrzeć Civiki.
Fajną opcją byłby też Colt CZT, ale to już mniejsze auto
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

01 Mar 2024, 11:41

mike napisał(a):Zamiast szóstki lepiej szukać 3 MPS

Ani tego, ani tego ani tamtego też :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

01 Mar 2024, 11:41

wlasnie myslalem nad civiciem ale UFO mi sie nie podobaja wizualnie w zadnym stopniu, dzieki za odpowiedz napewno wezme pod uwave :happy:
motosmator
Nowicjusz
 
Posty: 3

01 Mar 2024, 11:55

szybki napisał(a):Ani tego, ani tego ani tamtego też
aj tam, może i nie jest to najlepsze auto pod słońcem, ale za to z biegiem lat ma lepsze osiągi niż fabryka, poprzez redukcję masy :mrgreen:
motosmator napisał(a):wlasnie myslalem nad civiciem ale UFO mi sie nie podobaja wizualnie w zadnym stopniu, dzieki za odpowiedz napewno wezme pod uwave
ew jeśli nie upierasz się aż tak bardzo na tą Japonię, to Abarth Punto, ale w Twoim budżecie 4 - 5 sztuk na sprzedaż
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004