Jaki samochód kupić ?

13 Sty 2013, 15:19

Witam . Zastanawiam się nad kupnem mojego pierwszego samochodu . Przeglądam oferty używanych samochodów już 6 miesięcy i nie mogę się na nic zdecydować . Przeglądając dzisiaj otomoto.pl natknąłem się na te oto oferty :
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

który z tych samochodów wybrać ??
jeśli żaden z tych nie jest dobry to prosiłbym was forumowiczów żebyście doradzili mi jakiś samochód . Chciałbym żeby było to : kombi , terenowy lub jakiś suv . Tak do 18 tysięcy zł .Pojemność silnika musi być poniżej 4 litrów . W miarę tani w eksploatacji ( wiem , że przy pojemności silnika np. 3 litry eksploatacja nie będzie tania , ale nie chcę , żeby koszty napraw zjadły mnie całkowicie )
Z góry bardzo dziękuję .
Pozdrawiam
patryk19
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: Brak

13 Sty 2013, 16:31

odradzam te dwa auta zwlaszcza na lagune - kompletnie nieudana konstrukcja

moze cos takiego ?
[link do Otomoto wygasł]
[link do Otomoto wygasł]
[link do Otomoto wygasł]
czempion
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 296
Prawo jazdy: 17 09 2012
Auto: ford mondeo

14 Sty 2013, 15:53

Jeżeli nie chcesz by Cię koszty napraw zjadły? Więc sprawdzaj dokładniej auta z silnikami TDI. Auta wysokoprężne z reguły mają droższe części.

Chociaż zdarzają się takie silniki, które wytrzymują wiele km bez awarii.
inż. mechaniki i b. maszyn
KapitanSTS
Początkujący
 
Posty: 79
Prawo jazdy: 21 03 2003
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Fiat Punto I
Silnik: 1.1 55 SX
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

15 Sty 2013, 11:35

Jeżeli nie jeździsz za wiele to się nie pchaj w diesla, bo jest dużo droższy w utrzymaniu a ON to teraz wsio rawno z benzyną.
krono
Nowicjusz
 
Posty: 20
Auto: punto 2
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    System otwierania samochodu aplikacją na telefon
    Toyota, największy producent samochodów na świecie, jest zainteresowana inwestowaniem w nowe formy korzystania z samochodów, takie jak car-sharing. Z myślą o usprawnieniu takich usług opracowała nowy system ...