Jakie auto do 5-6tys pln

15 Sty 2012, 16:16

witam, potrzebuje kupic auto do 5-6tys, mam 190cm wzrostu takze wszystkie corsy punta i tym podobne odpadaja, jestem troche wrazliwy na bezpieczenstwo auta dlatego raczej nie biore pod uwage civicow czy astry bo to sie lamie w pol przy zderzeniu, auto ma byc wygodne , duze , najchetniej w sedanie , kombi odpada na wejsciu. Bede robic ok 300-400km/mc i to odcinki do 10km po miescie takze nie wiem czy diesel ma sens przy tym przebiegu zwracajac uwage ze diesle sa drozsze w zakupie , myslalem nad benzynka bez gazu bo jakos mam uprzedzenie do zasilania lpg bo 9/10 znajomych ma jakies problemy nawet z istalacja 4-gen. dobra narazie styka ;d no to moje pomysly to :
audi 80/b4 1.9tdi/2.0b
audi 100/c4 2.4d/2.5tdi 5r albo 2.0b
mb w124 2.0d/2.5d ew 2.0b
mb 190 -/-
volvo s40 1.8/2.0 i prosze nie mowic ze nie da sie kupic w tej cenie bo da sie ;]
bmw e34 2.0b

jakies vectry czy omegi i mondeo mnie malo interesuja chyba ze pare osob sie wstawi za takimi wynalazkami, audi i mb malo awaryjne lecz z bmw jest troche gorzej , ceny czesci raczej podobne bo i tak wszystko jest krecone w jednej fabryce , a i ma to byc w miare ekonomiczne auto ale nie pisac propozycji z silnikami 1.4 czy 1.6 bo tego nie ma w samochodach w ktorych moglbym w miare komfortowo jezdzic
z gory dzieki za odp ;] pozdro
Koga94
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 01 01 2012

15 Sty 2012, 16:45

Koga94 [...] farmazony tyle Ci powiem.Osobiście wolałbym kupić Astre,gdyż jak dobrze poszukasz to trafisz 100% bezwypadkową (a często można taką trafić) niż BMW E34 sklejane z trzech innych i w razie wypadku to sie dopiero poskłada w pół.

Volvo S40 do 6tys.zł?Haha to będzie człowieku szrot,pewnie naoglądałeś sie tych okazji na allegro i dlatego tak sądzisz ale nie widziałeś ich w realu..

BMW E34 2.0benzyna ekonomiczne?Mhm pozdro..

Aha i jak kupisz to boskie BMW to potem nie mów że jest drogie w utrzymaniu bo tak mówią osoby takie własnie jak Ty,które kupują auta które już dawno powinny trafić na szrot.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

15 Sty 2012, 17:02

Jeśli ma to być auto bezpieczne, to za te pieniądze może byc tylko MEGANE I, ten samochód jako jedyny otrzymał 4 gwiazdki w testach EURONCAP link: http://euroncap.com/home.aspx
Możesz sobie sprawdzić, duży nie znaczy bezpieczny, merc W124 przy kolizji z megane blado bedzie wygladał :idea:
A megane to całkiem fajne auto, jeśli kupisz dobry egzemplarz to śmiało będziesz śmigał.
:D

Odnośnie PUNTO I mój kolega posiadał takie cudo a ma wzrostu 193cm :!: był bardzo zadowoliny, obecnie posiada SCENICA I i jest happy.
robbydzia
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 440
Auto: citroen, chevrolet

15 Sty 2012, 17:05

Może Passat B4 albo Vento?
maciek1203
Aktywny
 
Posty: 466
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Tarnobrzeg
Auto: Hyundai Pony
Silnik: 1.5 83KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1991

15 Sty 2012, 17:46

No autor tematu troche krąży w obłokach no ale każdemu sie zdarza.
Ja od siebie dodam Opla Omege B,wygodne i obszerne auto,silnik 2.0 łyknie 11-12l pb.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
TFSI
Stały forumowicz
 
Posty: 2214
Auto: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.9JTD 115km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

15 Sty 2012, 20:15

fajnie fajnie tylko ze jak siedze w astrze to nie widze kiedy sie zapala zielone jak stoje pod swiatlami, fotel musze na maksa do tylu zmiescic to ja sie wszedzie zmieszcze tylko ze mam problem z kregoslupem dokladnie dyskopatia 2-poziomowa i nie moge w pewnych samochodach siedziec dluzej niz pare minut, co do bmw juz paroma jezdzilem i te skladane z 3 lepiej sie prowadza niz twoja wymarzona astra, te gwiazdki to sobie mozesz w internecie poogladac ale jak astra ma drzwi szerokosci 10cm a volvo ponad 30 to ktore jest bezpieczniejsze ? wole kupic bite volvo 2.0 za 6 kola niz super meganke od niemca z 30' jezdzona tylko w weekendy poza tym mowilem klasa srednia wyzsza mnie interesuje a nie segment d, zadnej opini o audi ? czyzby nikt nie mial przyjemnosci zobaczyc ocynkowanej budy z czterema zerami na masce ? ajj myslalem ze jest paru chlopaczkow ktorzy by cos madrego napisali
pozdro
Koga94
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 01 01 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Luksusowa terenówka w eleganckim wydaniu - Lexus LX 570 S
    Australijski oddział Lexusa wprowadza na rynek model LX 570 S w nowej wersji. Flagowy SUV japońskiej marki zyskał odświeżony wygląd i nowe obręcze kół. Pod maską luksusowej terenówki nadal pracuje potężna wolnossąca ...

15 Sty 2012, 20:19

co do omegi z linku , przebieg cofnienty o minimum 2ooooo wystarczy spojrzec na kierownice jak sie blyszczy , i byla bita z przodu i prawdopodobnie z prawego boku ;]
do dobrej omegi nic nie mam , oprócz tego ze buda rdzewieje i to studnia bez dna ;]
Koga94
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 01 01 2012

15 Sty 2012, 20:33

A czego Ty sie spodziewałeś po kilkuletnim aucie?Większość aut w naszym kraju ma skręcone liczniki.
Omega studnia bez dna,dlaczego tak sadzisz?A co może takie BMW nie będzie skarbonką?
Widze że kierujesz sie tylko i wyłącznie stereotypami więc życze powodzenia w znalezieniu auta :wink:
Aha co do Audi,no i co z tego że ma ocynk?Auto jest już wiekowe więc było bite z każdej strony i ocynk spłynął..
TFSI
Stały forumowicz
 
Posty: 2214
Auto: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.9JTD 115km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

15 Sty 2012, 22:01

Koga94 kolega jak sprzedawał Punto miał na liczniku 197tys.km i kierownica wyglądała tak samo jak w tej Omedze a przebieg był autentyczny.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

15 Sty 2012, 22:08

czemu sie tak tego bmw uczepiliscie naczytaliscie sie glupot o jednej marce i tylko to potraficie powiedziec , dlatego wlasnie preferuje audi/mb od omegi czy punto bo w ojca audicy a4 b5 po 300 tys przebiegu kiera wyglada jak w oplu po 3 latach uzywania ;] albo ktos robil na budowie i nie wiedzial ze lapcy sie myje po robocie , a bo meganki punta i corsy nie byly bite ? widze ze na tym form to tylko pseudo zmotoryzowani siedza
pozdro
Koga94
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 01 01 2012

15 Sty 2012, 22:11

nie wiem po co pytasz nas o pomoc skoro tak bardzo patrzysz na znaczek na masce... jeśli chcesz to kup powypadkowe auto i jak wylądujesz na drzewie przez koło które Ci się urwało z paroma wachaczami to nie mów, że nie uprzedzaliśmy
przy tym budżecie auta które wymieniłeś będą miały minimum 500k przebiegu i będą nadawać sie tylko na wykończenie ale co z tego - przecież to audi/bmw/merc :lol:
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

15 Sty 2012, 22:17

żeby kupić audi/bmw/merc w dobrym stanie trzeba poszukać w niemcowni i to nie w 1 lub 2 dni ale w miesiąc albo i wiecej bo oni też nie pozbywaja się aut bo im się znudziły , ale jest szansa jak znajdziesz tani egzemplarz to nie bedzie on składany z kilku innych
stasiu1971
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 123
Miejscowość: Katowice

15 Sty 2012, 22:18

Otóż to,jak jesteś takim znawcą samochodowym to ja niewiem po co sie tutaj logowałeś wogóle.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

15 Sty 2012, 22:47

jedynie stasiu napisal cos madrego , reszcze podziekowac tylko mozna, no coz chyba jestem w gronie nielicznych ktorzy wola kupic 15 letnie audi niz 10 letniego opla w tej samej cenie albo i taniej , niech mi jeszcze ktos wytlumaczy dlaczego nowe audi kosztuje 170k pln a nowy opel jedynie polowe ? i dlaczego w niemczech zawieszenie w audi po 15 latach dalej nie jest wytluczone i nic nie wymieniane a ten sam niemiec majac opla 3 razy wymienial zawieszenie ? nie tylko znaczek sie liczy panowie ale i jakos wykonania, wsiadz do golfa 3 a do audi b3/b4 i posluchaj jak pieknie trzeszcza te plastiki w golfie pozostaje tylko sie zakochac i modlic zeby po kolejnym policjancie nie odpadla ci deska rozdzielcza dobra koncze bo i tak bedziecie pisac ze lepszy opel bo tanszy ladniej wyglada i ma klime ktora trzeba nabijac 2x w roku
elo
Koga94
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 01 01 2012

16 Sty 2012, 07:06

Po części Cię rozumiem. Sam wolałem kupić auto klasy wyższej średniej, starsze niż lanosy, astry czy co tam innego. W moim przypadku to e34 z silnikiem 2,5tds. Choć ten motorek nie ma na forach zbyt dobrych opinii, a to ze względu na nieumiejętną obsługę i pałowanie przez wszelkiej maści osobników, którzy myslą że to auto sportowe (z tym motorem rzecz jasna). Jest jednak pewne ALE i to zasadnicze.
Ja swoją lalkę kupiłem od kolegi z liceum, z którym siedziałem tamże w jednej ławce. Posiadał on autko od 5 lat i jego historia jest mi całkowicie znana. Wszystkie wymiany na bierząco, oczywiście i olej w skrzyni biegów (automat) i cała reszta. Napaliłem się na ten model jeszcze zanim dowiedziałem się, że sprzedaje (zmienił na e39). Jednak powiem Ci szczerze, że raczej nie zdecydował bym się na to auto z obcych nieznanych rąk, przyznałem to przed sobą pomimo zauroczenia tym modelem, na szczęście kupiłem jak pisalem wcześniej od dobrego znajomego i jestem mega zadowolony.
Gdyby mi się ta okazja nie trafiła to myślałem szukać audi A6 C4, gdyż że tak powiem one więcej wybaczają ,,gniewnym'' kierowcom.
Trzeba jednk przeznać, że kwota którą dysponujesz nie jest zbyt duża, co oczywiście nie wyklucza znalezienia np takiej audicy w dobrym stanie ale napewno łatwe to nie będzie, biorąc pod uwagę, że tych aut jest coraz mniej i jak ktoś ma zadbane to zaraz sprzedaje w rodzinie czy znajomemu. To takie moje przemyślenia.
Jeśli zaś chodzi o rady forumowiczów to są one ,,zdroworosądkowe'' i nie ma co im zarzucać niedoceniania takich marek jak audi czy bmw.
Ps. 5 lat temu kolega swojej bety (obecnie mojej) szukał przez pół roku, przez ten czas obejrzał sporo egzemplarzy, to chyba pokazuje dość dobrze procent aut zadbanych w tym wieku i segmencie (dziś zapewne jest ich jeszcze mniej).
Pozdrawiam
mechan777
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: BMW e34 2,5 tds sedan