Jakie auto do miasta za ok. 20 tys.

17 Maj 2021, 13:11

Witam. Szukam nie za małego, nie za dużego auta głównie do jazdy po mieście z silnikiem benzynowym - jakiś hatchback lub minivan. Fajnie jakby był to rocznik 2010+, nie celuje w nic oryginalnego, może to być oklepany temat, byle tylko ewentualne naprawy nie zrujnowały budżetu. Jestem wysoki (190cm), więc fajnie jakby z przodu było dosyć wygodnie i żeby bagażnik nie był jakiś miniaturowy. Co mi się wstępnie rzuciło w oczy:
Fiat Bravo, Sedici/Suzuki SX4 (te małe minivany idealnie by mi wielkościowo pasowały, ale tam chyba bagażnik jest malutki)
Hyundai I30/ Kia Ceed
Astra, Focus
Byłbym wdzięczny jeszcze za wskazanie konkretnych silników, które były by wskazane przy szukaniu.
Z góry dzięki
Luk83bb
Nowicjusz
 
Posty: 3

17 Maj 2021, 13:19

Luk83bb napisał(a):Hyundai I30/ Kia Ceed
Jak chcesz większy bagażnik to te modele tylko w kombi bo w hatchbacku nie jest za duży. Co do silników to 1.4 i 1.6 MPI są całkiem niezłe i można je spokojnie zagazować.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9741
Zdjęcia: 34

17 Maj 2021, 14:01

Bravo spoko, sedici/sx4 to w sumie takie pierwsze crossovery więc w cenie masz wliczony procent "za modę".
Ogólnie 190 to jeszcze nie olbrzym ale jeśli potrzebujesz przestrzeni to poszukalbym jakiegoś minivana, będziesz miał więcej miejsca wokół głowy to i całość będzie się wydawać przesteonniejsza
Zacznij od c-maxa
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

20 Maj 2021, 13:03

Nie mam potrzeby szukania z gazem albo gazowania. Do pracy mam 5km po mieście i głównie tak będzie autko użytkowane. Czasami wypad do rodziny (ale i ona na miejscu to max 15km:)), rzadko wypady >40km. Mam Xsarę Picasso, także doceniam atyty wysokiego siedzenia, przestronności czy super widoczności, jednak chciałbym coś nowocześniejszego, ładniejszego.
Zostanę chyba przy szukaniu na spokojnie:
Bravo 1.4 120KM
Focus Mk3 1.6 125KM lub 105KM z początku produkcji
Astra J (jakie silniki najlepsze?) z początku produkcji.
W Astrach chyba na minus skrzynia M32 , w bravo bodajże do 2010.
A jak nie znajdę do 22tys. to pomyślę o czymś innym:)
Luk83bb
Nowicjusz
 
Posty: 3

20 Maj 2021, 13:14

Luk83bb napisał(a):Nie mam potrzeby szukania z gazem albo gazowania. Do pracy mam 5km po mieście i głównie tak będzie autko użytkowane.
Dystans na tyle mały, że LPG tu się nie sprawdzi chyba że kupisz samochód już z takim zasilaniem.

Z tych trzech które podałeś moim zdaniem najlepiej prowadzi się Focus.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9741
Zdjęcia: 34

20 Maj 2021, 13:18

I chyba nawet mi się najbardziej podoba. A masz porównanie, w którym z tych samochodów będzie mi jako kierowcy 190cm najwygodniej?
Luk83bb
Nowicjusz
 
Posty: 3
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Silnik 2UR-GSE - Lexus
    Pozostajemy w świecie V-ósemek. Z silników tego typu bardzo chętnie korzysta również Lexus. Japońska marka powszechnie stosuje takie motory w autach sportowych. Flagową jednostką Lexusa jest obecnie wolnossący ...