Mały automat, benzyna, trwały, do miasta, do ok. 30 tys.

27 Gru 2018, 16:32

Cześć,
Znalazłem podobne tematy, ale nic, co pasuje idealnie do moich kryteriów.
Poszukuję samochód dla dziewczyny - jazda na co dzień po mieście. Dawno nie jeździła samochodem, nogę ma leciutką. Auto kupujemy w Szwajcarii (np. autoscout24.ch), rynek jest mniejszy, ale samochody zadbane, chociaż najczęściej wyznacznikiem ceny jest przebieg, a nie rocznik.

Auto musi:
1. Być małe. Typu Toyota Aygo, Nissan Micra, fiat 500, etc.
2. Być w automacie.
3. Mieć silnik benzynowy.
4. Być jak namniej awaryjne. Mówimy tutaj o usterkach poważnych, które unieruchamiają auto i wymagają interwencji serwisu (wysokie koszty).

Idealnie jak coś się znajdzie do 5000 CHF (ok 20 tys zł), ale jeśli warto, to dołoży się więcej.

Na razie w gronie kandydatów jest Nissa Micra K12 z silnikiem 1.4.

Generalnie każda Wasza opinia, także ta negatywna, pozwoli nam na dokonanie lepszego wyboru (jeśli np. wiesz, że w Alfa Mio automaty to padaka albo silnik konkretny jest problematyczny, to taka informacja jest bardzo cenna).

Dziękuję z góry za wszelkie opinie i komentarze. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!
majkigg
Nowicjusz

Prawo jazdy: 12 12 1997
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Audi A7
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna

27 Gru 2018, 22:06

Nie wiem jak w ch ale w kraju kwitnącej cebuli tak małe auto w automacie to mega rzadkość.

A co do modeli. Segment a/b to najprostsze, technologicznie najmniej zaawansowane auta ze starymi, sprawdzonymi rozwiązaniami i jeśli chodzi o tematy mechaniczne to nie ma się do czego przyczepić, praktycznie w żadnym modelu.

E. Sprawdziłem te automaty, na 39 pięćsetek do 5000 automatyczną skrzynię ma jedna
Invi
Forumowicz VIP

Przebieg/rok: >50tys. km

27 Gru 2018, 22:21

Invi napisał(a):egment a/b to najprostsze, technologicznie najmniej zaawansowane auta ze starymi, sprawdzonymi rozwiązaniami
należy się jednak pilnować, bo większość małych aut ma wynalazkowe skrzynie typu zautomatyzowana/półautomatyczna, CVT etc
mike
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 13
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II //Opel Astra
Silnik: 1.6TDCI109KM/1.6 115
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

27 Gru 2018, 22:25

honda jazz może ?
andrewb25
Stały forumowicz

Miejscowość: małopolskie

27 Gru 2018, 22:29

Gdzieś wcięło moją odpowiedź. Fakt, jest jedna pięćsetka, ale np. kilka Citroenów C1. Mogę dorzucić co niego i np. do 7000 już jest 14 fiatów 500 w automacie.
Cena najczęściej (zwłaszcza od osoby prywatnej) jest jeszcze negocjowalna.
majkigg
Nowicjusz

27 Gru 2018, 22:33

Hm, mam obawy, że i honda jazz i nissan micra ma wlasnie tą skrzynię cvt.
Czy to jest jednak takie złe rozwiązanie? Bezstopniowa - brzmi jak 'nie ma się co popsuć'. Rozumiem, że będzie 'wyło' przy większych prędkościach, ale to auto powyżej 80km/h (a i tak nie więcej niż 120 km/h) to nieczęsto będzie jeździć.
majkigg
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowe obowiązki na przejściach dla pieszych
    W ubiegłym roku na przejściach dla pieszych straciło życie 197 osób. Bezpieczeństwo ma poprawić przepis, który wszedł w życie 1 czerwca br. Wprowadza on pierwszeństwo przed pojazdem dla pieszych wchodzących ...
    Mistrzowskie szlify Toyoty GR Yaris
    Zaprojektowany z myślą o sporcie, produkowany w specjalnej fabryce, testowany przez gwiazdy motorsportu. Toyota GR Yaris ma wszystkie przymioty najbardziej wyjątkowego hot hatcha na rynku. Prezes japońskiego koncernu, Akio ...

• 27 Gru 2018, 22:35

w nissanie bodajże był zwykły 4 biegowy automat
    Invi
    Forumowicz VIP

Przebieg/rok: >50tys. km

28 Gru 2018, 01:19

Hej
    Kupilem, sprzedalem, kupilem. Nie uściśliłem - ja mieszkam w Szwajcarii, dlatego szukam auta tutaj i dlatego awaryjnosc powinna byc mozliwie jak najnizsza. Z kosztami napraw i serwisu jest jak piszesz - sa wysokie. Robocizna szczegolnie. Dlatego niska awaryjnosc jest istotna.

Pozdrawiam
    majkigg
    Nowicjusz

28 Gru 2018, 01:26

Majkigg to dosyć istotnego faktu nie przekazałeś :ok: Więc jak mieszkasz w ch to masz o wiele łatwiej kupić coś fajnego a do tego przepłacając przy zakupie jesteś w innym miejscu niż miałbyś auto ciągnąć do pl. Nissan k12 trochę rdzewiał do tego chyba była tam zagwostka z maglownicą i jej jakością. Trzeba by to sprawdzić razem z rodzajem skrzyni. Osobiście decydowałbym się na automat bo do cvt nie m zaufania tym bardziej że firmy miały z nim wpadki chpciażby nissan murano.
    szybki
    Moderator - Tuning

Prawo jazdy: 19 07 1994
    Auto: Toyota
    Typ: Sport/Coupe

28 Gru 2018, 10:02

Chciałem się skupić na tym 'co', a nie 'gdzie' i nie pomyślałem, ze to może być ważne.
    Nie przychodzi Wam żaden mały budżetowy 'pewniak' do głowy?

Na obecnym rynku jest sporo smartow, ale jakoś nie mam do nich zaufania.
    majkigg
    Nowicjusz

28 Gru 2018, 10:19

Co do smarków to spoko auta jak sa nowe, no chyba ze kupisz z niziutkim przebiegiem, silniki i skrzynie polautomatyczne nie sa trwałe, przejechać startem 150 tys to juz wyczyn i trzeba dbać o mechanikę.
    To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 90
    Miejscowość: Francja
    Przebieg/rok: 40tys. km
    Auto: e36, M3, C5 x7

28 Gru 2018, 11:55

A wracając do tematu, najbardziej wizualnie podoba się szczególnie fiat 500, nissan micra a później Peugeot 107, Citroen C1 i C7.
    Generalnie pełna lista aut (jeśli chodzi o wizualne doznania mojej lubej) przedstawia się następująco:
    Citroen C1
    Citroen C3
    Fiat 500
    Ford fiesta
    Nissan Micra K12 1.4 (rdza, problemy z maglownicą, skrzynia CVT)
    Peugeot 107
    RENAULT Twingo
    Toyota Aygo
    Toyota Yaris

Teraz drogą eliminacji będę po prostu skreślał z listy, póki nie zostaną najwięksi twardziele :)
    majkigg
    Nowicjusz

28 Gru 2018, 12:07

Co do micry nie jestem pewny czy ma cvt, na yarisa2 uważać na rdzę w tylnej części podłogi i sprawdziłbym czy wszystkie wersje miały automat bo akurat w tamtych latach tojota miała ciągotki w stronę mmt czyli rozwiązania pośredniego wyglądającego w środku auta jak automat a lubiącego się psuć.
    Teraz spoglądam do netu to przy odrobinie szczęścia mmt zniknęło w 2005r.czyli nie dotyczyło yar2 produkow.od 06r.
    szybki
    Moderator - Tuning

Prawo jazdy: 19 07 1994
    Auto: Toyota
    Typ: Sport/Coupe

28 Gru 2018, 12:23

Niby w necie wszystko jest, a ciężko mi znaleźć jaka skrzynia jest w fiacie 500. Znalazłęm tylko informacje, że jest tam w nie-manualach albo 5-biegowa półautomatyczna albo 6-biegowa automatyczna. Jak rozumiem tylko ten 6 biegowy automat powinien mnie interesować?
    Tylko jak dojść gdzie co montowali..
    majkigg
    Nowicjusz

28 Gru 2018, 12:34

W 500 masz 4 rodzaje skrzyni, te o których wspomniałeś i manual 5 i 6 biegowy
    To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 90
    Miejscowość: Francja
    Przebieg/rok: 40tys. km
    Auto: e36, M3, C5 x7