Jakie auto kupić do 20.000 tys.

Jakie auto kupić do 20.000 tys.

12 Mar 2013, 15:36

Witam.

Szukam dla siebie pierwszego auta w swoim życiu do 20.000 tys zł. Mam już w sumie upatrzone dwa modele, o których trochę poczytałem. Jeśli chodzi o wymogi, to:
1. Paliwo: benzyna (z racji, że mało póki co będę jeździł - miasto, zakupy, załatwienia, na wieś ok. 20-30 km)
2. Silnik 1.4 80-100 KM, bo niepotrzebny mi mocniejszy (ale na pewno nie słabszy) - rajdowcem na pewno nie będę :D
3. Ekonomiczność i w miarę rozsądku niezawodność (bo nie ma aut bezawaryjnych).
4. Klasa samochodu: Segment B, C - nie większy i nie mniejszy.
5. Wygląd :D

Biorę póki co pod uwagę dwa modele:
1. Astra III 1.4 16V 90KM (rocznik w miarę świeży 2007-2009)
2. Seat Ibiza 1.4 16V 85KM (z rocznikiem podobnie)

Co byście wybrali na moim miejscu?
Każdy samochód ma swoje wady i zalety.
Liczy się dla mnie najbardziej mała awaryjność i oszczędność paliwa.
A może macie inne pomysły?
przemass
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Auto: Nie mam

Re: Jakie auto kupić do 20.000 tys.

12 Mar 2013, 16:51

Jestem w podobnej sytuacji, więc podpinam się pod temat. Też interesuje się tymi samochodami.

Mówisz Astra III, tylko za 20 000 ciężko kupić tak dobry rocznik i w dobrym stanie, raczej do wyboru masz 04-06.
pabloek
Nowicjusz

12 Mar 2013, 17:17

Miałbym możliwość sprowadzenia z zagranicy. Zresztą gdyby to kosztowało 1 lub 2 tys. więcej to nie robiłoby to problemu.
przemass
Nowicjusz
Awatar użytkownika

12 Mar 2013, 17:24

Powiem Ci, że raczej astry w takim roczniku jak sobie napisałeś raczej nie kupisz( do 20tyś). Jeżeli tak, to pewnie denat... Są to auta od pierwszego lub drugiego właściciela i ten wie jak o samochód dbał i w jakim dokładnie jest stanie, więc za parę groszy go nie sprzeda...

Ibiza to chyba tylko III generacja. Posiadam taki samochód, jako przejściowy, bo szukam czegoś z segmentu D. Moja Ibiza: 1.9 tdi 130km 2003r. (jakaś specjalna wersja sport? )Silnik kompletnie bezawaryjny, autko od 5 lat należy do mojej mamy, ja użytkuje je od jakiś kilku miesięcy. Spalanie średnie, bez dalekich tras, miasto plus dojazdy do pracy ok. 15km, oscyluje w granicy 6l/100km. Jeżdżę dosyć dynamicznie bo tym autkiem nie da się inaczej :D Wnętrze bardzo ciekawe, typowo sportowy charakter. Może plastiki trochę słabszej jakości... Dużo miejsca z przodu, mam ok 185cm i za kierownicą czuję się komfortowo. Zawieszenie twarde (oryginalne alufelgi 16stki), ale bardzo trwałe. Części tanie i jest ich ogrom na rynku wtórnym. Na dodatek bardzo dobry, seryjny zestaw audio :) Autkiem jestem na prawdę bardzo miło zaskoczony i jak na razie nie dostrzegam jakiś większych minusów. Ciekawa opcja dla młodego kierowcy, który szuka solidnego, dynamicznego autka które go nie zeżre przy pierwszej naprawie :) Pozdrawiam
Kanonier90
Początkujący

Auto: BMW e39

13 Mar 2013, 08:52

Oj tak. Nie jestem jeszcze doświadczony z autami :D
Chodziło mi o Seata Ibizę III rocznik tak 2006-2007-2008. Nawet gdyby to było 25 tys.
Z rocznikiem Astry też przesadziłem.

Po prostu chciałbym znać opinię bardziej doświadczonych kierowców co by wybrali pomiędzy Astrą III a Seatem Ibizą III w benzynie 1.4 ok. 85-90KM.

@Kanonier90 Dieslem na razie nie jestem zainteresowany. Nie będzie się u mnie sprawdzał, przy krótkich odcinkach.
przemass
Nowicjusz
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak jeździć po nawałnicy? Jak jeździć po nawałnicy?
    W lecie często nawiedzają nas intensywne burze, gwałtowne opady deszczu i nawałnice. Takie warunki atmosferyczne są bardzo niebezpieczne w szczególności dla kierowców. Pod wpływem silnego wiatru łamią się gałęzie, a intensywny ...
    Jak głód wpływa na prowadzenie samochodu przez kierowcę? Jak głód wpływa na prowadzenie samochodu przez kierowcę?
    Wielu kierowcom zdarza się prowadzić samochód, odczuwając głód, co skutkuje zmęczeniem oraz obniżoną koncentracją. Żeby tego uniknąć, część osób decyduje się na jedzenie w samochodzie, co jest równie ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      VW Passat CC
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Subaru Impreza STI