Jakie beznzynowe kombi do 80 tys. zł?

19 Paź 2019, 11:56

Siema,

Szukam dużego samochodu dla 3-osobowej rodziny (dziecko rodzi się za miesiąc). Myślałem nad kombi, ponieważ ma duży bagażnik, który pomieści na pewno wózek i mnóstwo innych rzeczy związanych z dzieckiem, a także będzie się komfortowo podróżować np. na wakacje. Obecnie jeżdżę VW Passatem B6 w sedanie i obawiam się, że żona będzie miała trudności z zapakowaniem m.in. wózka do bagażnika.

Wymagania co do kombi:
1. koniecznie benzyna
2. cena do 80 tys. zł (oczywiście może być mniej :))
3. silnik taki, żeby miał siłę pociągnąć samochód z obciążeniem (1.0 to chyba ciut mało :? )

Na jakie samochody zwrócić uwagę? Wstępnie oglądałem rynek samochodów i zainteresowały mnie: Skoda Superb i Octavia, Renault Talisman i Megane.

Pozdrawiam :D
mackone1
Nowicjusz
 
Posty: 29

19 Paź 2019, 12:06

A dlaczego koniecznie benzyna? Sporo jeździcie po zakorkowanym mieście?
Rzadko jakieś dłuższe trasy?
tomekdk
 

19 Paź 2019, 12:10

Tak, dłuższych tras nie robimy - nie licząc wakacji i wyjazdow "weekendowych".

Głównie miasto i okolice.
mackone1
Nowicjusz
 
Posty: 29

19 Paź 2019, 12:32

Osobiście najbardziej skupiłbym się na poszukaniu auta z bardzo dobrym silnikiem benzynowym, wobec tego popatrz na Hondę Civic IX Tourera, siedzi tam świetny silnik benzynowy 1.8l a ta wersja kombi słynie z bardzo pojemnego bagażnika jak na kompakta.
No i auto nie jest takie duże (plus albo minus), to bardziej pod kątem Twojej żony ... Superb ma prawie 4,9m długości i 1,86m szerokości, to już są spore wymiary ... i jako auto do miasta, dla 2 dorosłych + niemowlę, to jakoś średnio to się komponuje.
Octavię możecie też wybrać wersję nie kombi, czyli liftback, bo jest ustawna, z tym, że lada chwila wchodzi kolejna generacja Octavii i jak kupować Octavię to tylko i wyłącznie w jakiejś dobrej cenie i używkę, bo auto jest na rynku od 2013 roku i płacić za nią krocie nie ma co.
Mnie osobiście te małe silniki turbodoładowane w ogóle nie przekonują, Ecoboost Forda kilka lat temu zdobywał medale za ten silnik ... a obecnie się okazało, że jednak za szybko.
tomekdk
 

19 Paź 2019, 12:39

Żona zasadniczo lubi duże samochody nie lubi małych. Honda Civic IX Tourer tak średnio nam się podoba.

Mialem Octavie w liftbacku, zdecydowanie wolałbym kombi.

Teraz to praktycznie każdy silnik ma turbinę :/ Zastanawialiśmy się też nad Aurisem ale wygląda na jakiś taki mały :p
mackone1
Nowicjusz
 
Posty: 29

19 Paź 2019, 13:00

A SUV odpada :?:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3679
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Eliminujmy pijków za kierownicą
    Apeluję do wszystkich - nie pozwalajmy komuś, kto wypił alkohol wsiadać za kierownicę - nawet jak jest to nasz najlepszy znajomy, kóry wypił kilka piw na imprezie i postanowił pojechac do domu. Od tego są taryfy. A jak wiemy, ...

19 Paź 2019, 13:04

Nie braliśmy pod uwagę SUV-ów w ogóle.
mackone1
Nowicjusz
 
Posty: 29

19 Paź 2019, 13:07

mackone1 napisał(a):Nie braliśmy pod uwagę SUV-ów w ogóle.

A to dlaczego :?: Zawsze to wygodniej dziecko wsadzać do fotelika w wyższym aucie.
A to już chyba ostatnia szansa na auto ze starą dobrą benzyną. Następny Outlander będzie miał silnik 1,3 :mrgreen: :lol:
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3679
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

19 Paź 2019, 13:13

Tak jakoś :-) Nie czuje pociągu do SUV-ów
mackone1
Nowicjusz
 
Posty: 29

19 Paź 2019, 13:15

No właśnie z tymi silnikami ... dlatego pytałem na początku dlaczego odrzuciłeś diesla. Tutaj masz fajną stronę: https://jedz-bezpiecznie.pl/testy jest też Auris.

yeti - Outlander dla nich? Do miasta? - bo łatwiej dzieciaka wsadzać?
Poniżej 10l/100km nie zejdą ze spalaniem w mieście, a w trasie przy prędkości +-140km/h ze skrzynią 5-biegową to pewnie będzie 11l.
Nie widać też czujników parkowania ani kamerki ... do miasta?
Poza tym chcą czegoś z ogromnym bagażnikiem a Outlander dysponuje 490l katalogowo, gdzie inne mają koło 600.
Wiemy, że jesteś fanem Mitsubishi, ale fajnie też byłoby poczytać najpierw o tym czego ktoś potrzebuje, a nie bez sensu rzucać modelami :)
tomekdk
 

19 Paź 2019, 14:58

Tomekdk ja jakimś wielkim fanem mitsu nie jestem, jestem ogólnie fanem japońszczyzny, ale mitsu ma w tej chwili bardzo dobry stosunek tego co oferuje do ceny. 10l/100km w mieście nie jest złym wynikiem jak na takie spore auto. Z autostradą się zgodzę, to nie jest dobre auto na autostrady. Co do bagażnika, to niestety nie wiesz o czym piszesz. 490l to minimalna pojemność bagażnika i dotyczy wersji 7 osobowej. Zwykły Outlander ma bagażnik tak gdzieś pomiędzy Kodiaqiem, a Tiguanem. Czujniki i kamerkę można dokupić za grosze(wiem bo mam).
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3679
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

19 Paź 2019, 17:08

Wiesz, to nie chodzi o to kto ma rację, tylko żeby komuś pomóc, czy Outlander trafia w potrzeby autora tematu ... myślę, że ciężko.
Z drugiej strony jeśli silnik jest pancerny (imo to byłby główny powód wyboru) a spalanie akceptowalne przez autora ze względu na znikomą liczbę pokonywanych kilometrów (czy tak jest? - wtedy koszty paliwa nie są takie uciążliwe), czujniki można bez problemu dołożyć a bagażnik w tej wersji jest spory - to można by się zastanowić.
Chociaż jeśli autor robi z 10000km rocznie to w sumie gdyby kupował nowe auto to praktycznie może wybrać cokolwiek, bo użytkując auto przez 5-6 lat wszystko i tak powinno być w porządku.
tomekdk
 

19 Paź 2019, 18:01

tomekdk napisał(a):Z drugiej strony jeśli silnik jest pancerny (imo to byłby główny powód wyboru)

U mnie to był jeden z głównych powodów :mrgreen:
tomekdk napisał(a):Chociaż jeśli autor robi z 10000km rocznie to w sumie gdyby kupował nowe auto to praktycznie może wybrać cokolwiek, bo użytkując auto przez 5-6 lat wszystko i tak powinno być w porządku.

Zgadza się, tylko najpierw sprawdź jaki jest wybór w tym budżecie. Z większych aut jedynie Tucson/Sportage z wolnossącym 1,6, lub Karoq z 1,0 turbo.
Jeżeli Mackone1 woli kombi to wybór jest większy, ale wyżej kompakta nie podskoczy.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3679
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

20 Paź 2019, 07:44

Panowie, jedyny SUV jaki mi sie podoba i brałbym w ogolę pod uwagę (ale jest delikatnie mówiąc po za moim zasięgiem to XC60/90). Chcemy kombi, możemy skupić się na tym temacie :D?


Aurisa widzialem na żywo, mam wrażenie że to wielkościowo Golf - więc go chyba odpuszcze, albo mi się zdaje.

Macie może jescze jakieś propozycje po za wymienionymi przezemnie?
mackone1
Nowicjusz
 
Posty: 29

20 Paź 2019, 09:01

Ciekawy jest Focus Active, ale to też chyba poza zasięgiem.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3679
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna