Jakie jeszcze oprócz Uno?

02 Lip 2008, 22:04

Mój brat chce sobie sprawić auto do 3000-4000 zł. Zależy mu głównie żeby auto stosunkowo mało paliło (silnik do ok. 1-1.2 L). Puki co rozważa Fiata Uno 1.0. Jak myślicie czy jest jeszcze takie auto w tych pieniądzach jak wspomniany Uno co też nie spali dużo?
Czekam na Wasze propozycje.
Pozdro.
Tuningowi diesli - NIE
arek_89
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 903
Miejscowość: Małopolska

03 Lip 2008, 00:40

Fiat Cinquecento. Dla mnie kupowanie auta wartego mniej niż 8-10 tys. zł to spore ryzyko. Kupno auta poniżej 5 tys. zł to samobójstwo i rozpacz.

Naprawdę lepiej dozbierać trochę kasy, a nie kupować złom na kółkach.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

03 Lip 2008, 07:45

Dishman zgadzam się w 100% z tobą.... nic dobrego za taką kasę się nie kupi
Luke16
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 835
Miejscowość: KNZ
Prawo jazdy: 12 03 2008
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Scenic II ph2/Panda II/Galaxy
Silnik: 1.6/1.2/1.9
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

03 Lip 2008, 09:03

Dishman napisał(a):Dla mnie kupowanie auta wartego mniej niż 8-10 tys. zł to spore ryzyko. Kupno auta poniżej 5 tys. zł to samobójstwo i rozpacz.


tak samo mozesz kupic za 20k np. a4 tdi z przebiegiem 500tys i to juz nie bedzie samobojstwo?
moj ojciec sprzedal pół roku temu astre za 5k i byla w duzo lepszym stanie niz te audi i vw spawane z dwoch
teraz to i za 30k lub wiecej mozna kupic mine złozona z przystanku :)
pzdr
Pawlo
Zaawansowany
 
Posty: 588
Miejscowość: Bolesławiec

03 Lip 2008, 10:11

Racja "pawlo", nie ma regóły. Znam kolesia co kupił Mercedesa za 80tys z niemiec, i okazało się ze coś jest nie tak z silninkiem, kopci jak kombajn, haha, w naprawę włożył już 15tys i nic. A to jest handlarz, i co?? A szfagier kupił Suzuki Alto z 96roku, 1.0 i jest zadowolony. Dał 4tys i nic mu sie nie psuje :)
Więc można ;)
______________PRECZ Z [ *F*O*R*D*A*M*I ]_________
miszarus
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 310
Miejscowość: zachodnio-pomorskie

03 Lip 2008, 10:41

Za ta kase to mozna dostac golfa II nawet ladnego:) Auto bardzo tanie w ekspleatacji i ewentualnie diesel to mu mniej spali niz Uno:) Tako 1,6TD, tylko ze oplaty wieksze....
cichinho
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 131
Miejscowość: Straszewo
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Pogoda zmienną jest - wiatr, deszcz i burze
    W lecie pogoda bywa bardzo zmienna. Podczas jednej podróży możemy doświadczyć opadów deszczu, gwałtownych burz oraz porywistego wiatru. Wybierając się na wakacyjne wyjazdy pamiętajmy o tym, aby być odpowiednio ...

03 Lip 2008, 11:36

Nissan Sunny? xD

Ewentualnie Clio 1 Generacji.

Żadnych CC, Uno itp
Rodri94
 

03 Lip 2008, 15:35

Ile jest osób, które kupiły auto za 80 tys. zł i są zrozpaczone jego stanem, a ile jest osób, które kupiły gruchota za 3 tys. zł i nie mogą odjechać rano z parkingu? To, że zdarzają się przypadki trefnych, drogich aut to jedno, ale bardziej prawdopodobne jest, że problemy będą mieli użytkownicy "taniochy".

Problem w tym, że trzeba wybrać egzemplarz, a w starym aucie, które ma 15 lat i miało różną przeszłość wiele rzeczy może niedomagać.

A osobiście jestem zdania, że dobre Audi też musi kosztować, choćby miało już 10-15 lat. Po prostu nie kupować aut z dolnego progu cenowego. Jeżeli np. Opel Astra II z konkretnych roczników kosztuje w przedziale 12-25 tys. zł, to warto się zastanowić, czy kupować auto za najniższą cenę.

Ale to już do przemyśleń.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

03 Lip 2008, 16:00

Co do samego uno - lepiej poszukać z silnikiem 1.1, który jest o wiele żwawszy niż 1.0, mimo, że dużej różnicy w mocy jako takiej nie ma
Ostrożność nie jest tchórzostwem.
Lekkomyślność nie jest bohaterstwem.
Martoro
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 831
Miejscowość: Świętochłowice

04 Lip 2008, 07:00

Dishman napisał(a):A osobiście jestem zdania, że dobre Audi też musi kosztować, choćby miało już 10-15 lat. Po prostu nie kupować aut z dolnego progu cenowego. Jeżeli np. Opel Astra II z konkretnych roczników kosztuje w przedziale 12-25 tys. zł, to warto się zastanowić, czy kupować auto za najniższą cenę.

Ale to już do przemyśleń.


Tu się z kolega Dishmanem zgadzam absolutnie, chodź zdarzają się okazje, ale powtarzam są to tylko okazje, od znajomego, od rodziny....w innym wypadku wiadomo że ktoś za dobry egzemplarz życzy sobie troszkę więcej niż inni :) To oczywiste, więc należy dobrze negocjować....:)
Dobra Uwaga Kolegi :)
______________PRECZ Z [ *F*O*R*D*A*M*I ]_________
miszarus
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 310
Miejscowość: zachodnio-pomorskie

04 Sie 2008, 14:04

Nie zgadzam sie z kioegami co pisza że złomy są do 5 tyś. Ja mam Fiata Uno 1.1 4 lata już. Chodzi dobrze. Nie mam zadnych problemów z nim.
wicianorbi
Początkujący
 
Posty: 59

04 Sie 2008, 14:05

I Kosztował mnie 4 tyś.
wicianorbi
Początkujący
 
Posty: 59

04 Sie 2008, 16:04

co do uno w tej kwocie jest to dobry wybor

jezdzilem dwoma golfami II i wiem jedno te samochody nawet nie moga sie rownac z uno ... taka prawda plastiki sa gorszej jakosci niz w uno do tego trzescza telepotaja itd fotele i kanapa sa mniej wygodne niz w uno do tego sam wyglad (mimo iz uno konstrukcyjnie jest dosc stare) jest zdecydowanie gorszy niz w uno zarowno z zewnatrz jak i wewnatrz

cc tez by bylo dobrym wyborem 899 a najlepiej sporting - 1,1

uno 1,0 fire to dobry wybor silnik dobrze sobie radzi z uniakiem w miescie to bardzo dobrze za miastem ze tak powiem nie wyroznia sie mniej wiecej osiagami to jest to co felicja 1,3 taki firem spokojnie te 150 km/h sobie jedzie bez jakis problemow spalanie za miastem oscyluje srednio miedzy 4,5 - 5 litrow w miesci kolo 6 tez nie bedzie szokiem
wiadomo ze za miastem i do 4 da sie zejsc a w miescie moze spalic 7 i wiecej - jak sie bedzie glownie stalo w korkach ale to normalne dla kazdego auta gdy silnik chodzi a sie nie jedzie

jesli jezdzi za miastem glownie to 1,4 moze kupic spokojnie - w miescie nie powala on ekonomia ale zle nie jest za miastem spalic potrafi miedzy 5 a 6 litrow - tak srednio mowa oczywiscie o litrach benzyny

koledze 1,4 spalil ostatno 6,5 litra lpg na 100 po trasie

a osiagi uno z tym silnikiem sa bardzo dobre

jak chce to uno w dieslu tez moze nabyc
Manfred
Aktywny
 
Posty: 391