Jakie kombi do 75tys zł?

27 Mar 2022, 02:15

Witam forumowiczów.
Tak jak w tytule, szukam kombi do max 75tys zł. Przed kosmicznym wzrostem cen planowałem zakup Skody Superb III, jednak aktualnie ta kwota wystarczy na superb w nienagannym stanie z najsłabszym silnikiem, co nie wchodzi w grę (do Polski jadę 600km trzypasmową autostradą) Mieszkam na stałe w Niemczech dlatego auto musi być bezawaryjne gdyż wszelkie naprawy kosztują tu fortune ;).
Żona nie przetrawi również kolejnego "francuza" bo z tutejszym serwisem jesteśmy już na "ty" :p .
Dlatego proszę Was bardzo o radę jakie auto wybrać. Jakie są Wasze doświadczenia z Passatami (które o dziwo są tańsze od superba), Insigniami, Mondeo itd. Nie ma dla mnie znaczenia czy to diesel czy benzyna. Tak jak wyżej napisałem, auto musi być bezawaryjne więc stare auta odpadają (czyli 8 lat wzwyż) bo jak wiadomo co stare to się zwyczajnie psuje na co nie mogę sobie tutaj pozwolić. Jakie silniki polecacie? Jakich aut wystrzegać się jak ognia?
Bardzo proszę o Waszą pomoc i KAŻDĄ radę wezmę pod uwagę.
Pozdrawiam, Łukasz
Zolito1992
Obserwowany
 
Posty: 1

28 Mar 2022, 09:21

W podanym budżecie jesteś w stanie znaleźć Superba III z początku jego produkcji czyli 2015 roku. Jeżeli to auto Ci się podoba to ja bym się tego trzymał i w Twoim przypadku warto by tu celować w silnik 2.0 TDI.

Ja jak bym miał wybierać między Superbem, a Passatem to wybrałbym ten pierwszy :wink: Ogólnie silniki i skrzynie takie same ale wnętrze i nadwozie inne. Superb ma też z tego co pamiętam większy rozstaw osi, nie dużo ale jest.

Ja od Siebie bym tu jeszcze polecił zerknąć na Mazdę 6 z silnikiem benzynowym 2.0 Skyactive-G. Drugą propozycją będzie na pewno Avensis w kombi z silnikiem 1.8 lub 2.0 w benzynie.

Zolito1992 napisał(a): Insigniami, Mondeo itd. Nie ma dla mnie znaczenia czy to diesel czy benzyna.
Tu w przypadku Mondeo możesz liczyć na model mk5 w kombi i w tym przypadku moim zdaniem najlepszym wyborem jest diesel 2.0 o mocy 180 KM. W Insignii najlepiej celować już w model B od 2017 roku z silnikiem 2.0 CDTI.

Przy dieslach na pewno musisz liczyć się z droższymi naprawami. Jednak sprawdzone jednostki i odpowiednia eksploatacja jest w stanie w jakimś stopniu ograniczyć to ryzyko.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

28 Mar 2022, 10:56

Rokiko, w przypadku Mondeo nie warto przepłacać za wersję 2.0 180KM. Można patrzeć na tańsze 2.0 150KM, bo wszystko jest identyczne z wyjątkiem programu, który w łatwy sposób można zmienić na te 180.
Tom88T
Początkujący
 
Posty: 238
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: 508
Silnik: 2.0
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

28 Mar 2022, 11:46

Zolito1992 napisał(a):Dlatego proszę Was bardzo o radę jakie auto wybrać. Jakie są Wasze doświadczenia z Passatami (które o dziwo są tańsze od superba), Insigniami, Mondeo itd. Nie ma dla mnie znaczenia czy to diesel czy benzyna. Tak jak wyżej napisałem, auto musi być bezawaryjne więc stare auta odpadają (czyli 8 lat wzwyż) bo jak wiadomo co stare to się zwyczajnie psuje na co nie mogę sobie tutaj pozwolić. Jakie silniki polecacie? Jakich aut wystrzegać się jak ognia?


Passat jest najbardziej "średni" - czyli w każdym aspekcie jest co najmniej dobry (komfort, wyciszenie, przestrzeń). W przypadku VW skłaniałbym się do diesla 2.0 TDI CR 150/190KM.
Insignia B - dużo drobnych usterek np. elektroniki.
Mondeo jest ok.
Na Twoim miejscu popatrzyłbym na Peugeota 508, bardzo udany diesel 2.0 HDI (2.2 też w sumie ok). Będzie tańszy w zakupie od Passata.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002