Jakie opony letnie na taxi 205/55r16?

22 Maj 2022, 13:29

Witam, szukam jakichś opon letnich w rozmiarze 205/55r16 jeżdżę toyotą auris na taxi i coś żeby się sprawdziło co polecicie cena/jakość? Planuje wydać około tysiąca złotych. Myślałem o nokianach wetproof czy to dobry wybór? Zależy mi na bezpieczeństwie przede wszystkim. Czy dopłacić 250zł do Bridgestone turanza t005? Mam bridgestony lm005 zimówki i są super. Dużo dobrych opinii też czytam o
Hankook Ventus Prime3.
Kalosz125
Nowicjusz
 
Posty: 13
Zdjęcia: 0

23 Maj 2022, 09:23

Kalosz125 napisał(a):Dużo dobrych opinii też czytam o
Hankook Ventus Prime3.
To już chyba lepiej pójść w Hankook Ventus Prime4 K135. Przy jeździe po mieście powinny się te sprawdzić Uniroyal RainSport 5 moim zdaniem nie ma lepszej na mokra nawierzchnię druga sprawa to fajny wygląd bieżnika.

Kalosz125 napisał(a):Czy dopłacić 250zł do Bridgestone turanza t005?
To jest bardzo dobra propozycja jak byś cały czas ganiał w długie trasy.

Kalosz125 napisał(a):Myślałem o nokianach wetproof czy to dobry wybór?
Ogólnie opona w miarę cicha i w tej cenie ciężko znaleźć coś lepszego. Tylko Nokian Wetproof to produkcja chyba jeszcze w Rosji.

Podsumowując jak bym miał już zwiększyć budżet to poszedłbym mając na uwadze Aurisa w opony Dunlop SP Sport Bluresponse :wink:
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

24 Maj 2022, 10:48

Mam te opony Nokiana. Bardzo przyzwoite opony w przystępnej cenie. Rok temu kupione, z fabryki z Finlandii. Teraz chyba nawet trudniej trafić na te z Rosji bo zawiesili tam produkcję co nie znaczy, że nie ma ich gdzieś na magazynie. Zresztą inne Nokiany mam z Rosji i nie odbiegają jakością mimo że niektórzy narzekają że parcieją po roku. Ja je mam ze 3 lata i nic nie parcieje. Auto parkowanie na dworze a więc na promieniowaniu UV.
Elel111
Obserwowany
 
Posty: 2

25 Maj 2022, 13:20

Były jakieś partie na które ludzie narzekali i chyba to było głównie przy oponach typowo letnich tej marki.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34