Opony letnie w rozmiarze 205/55R16 - Golf VI

02 Mar 2021, 10:35

Witam serdecznie jestem w posiadaniu Golfa 6. Zamierzam się do zakupu nowych opon na okres letni. Mam nadzieję że ktoś pomoże w wyborze. Wiem, że na oponach nie powinno się oszczędzać, ale w związku z tym że rocznie robię około 15 tyś. km bez dłuższych tras to mój budżet do okolice 1000 zł za komplet. Rozmiar 205/55/R16. Dotychczas patrząc po opiniach użytkowników na oku mam:

Uniroyal RainSport 5 205/55R16 91V lub Nokian WETPROOF 91V.

Bardzo proszę o opinię lub sugestie na temat innej marki?

Pozdrawiam
kev1n693
Nowicjusz
 
Posty: 4

02 Mar 2021, 11:14

kev1n693 napisał(a):Uniroyal RainSport 5 205/55R16 91V
Fajne opony które bardzo dobrze spisują się na mokrej nawierzchni i są godne polecenia. Ja użytkuję w jednym samochodzie Uniroyale już przez 5 lat i nie mogę narzekać choć ostatnio wydaje mi się że zrobiły się głośniejsze, no ale mają już tak 4,3mm bieżnika więc na przyszły sezon trzeba będzie je zmienić.
kev1n693 napisał(a):Nokian WETPROOF 91V
Tu masz klasę premium a te poprzednie to klasa średnia dodatkowo Nokiany będą trochę cichsze.

Ja bym Ci jeszcze polecił Dunlop SP Sport Bluresponse bo to by był najlepszy wybór jak by Ci się udało je dostać w granicach twojego budżetu. Teraz na pewno będą jakieś promocje więc jest szansa na jakąś okazję.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9783
Zdjęcia: 34

02 Mar 2021, 13:20

A no faktycznie coś też czytałem o tych Dunlopach. Czyli z tej trójki te byłyby najlepsze? Skupiałem się na uniroyalach bo znajomy polecał, ale są w klasie średniej a te to już klasa premium - nie znam się ale to pewnie oznacza że jakaś spora różnica między nimi musi być. Dzięki za pomoc!
kev1n693
Nowicjusz
 
Posty: 4

02 Mar 2021, 13:32

Do jazdy w większości po mieście możesz wziąć Uniroyale ale jak jeździsz często w trasy to ja bym wybrał te Dunlopy jak by się trafiły w dobrej cenie.

Ty nie robisz dłuższych tras z tego co napisałeś więc myślę że różnicy w mieście nie odczujesz :) ale jak byś znalazł w podobnej cenie te opony to Ja bym wziął Dunlopy czasem można trafić fajne promocje jak nie to Uniroyal będzie też bardzo dobrym wyborem :)
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9783
Zdjęcia: 34

02 Mar 2021, 13:50

Będę w takim razie szukał w dobrej cenie firmy Dunlop ewentualnie troszkę dopłacę. Jeszcze jedno pytanie. Różnica cenowa między nowymi oponami na allegro a Oponeo potrafi być dość spora nawet 200-300 zł. Z czego to wynika, nie strzelę sobie w kolano kupując z allegro? Nowe oczywiście.
kev1n693
Nowicjusz
 
Posty: 4

02 Mar 2021, 14:11

Kupując nowe opony patrz też na datę produkcji żeby były jak najnowsze i na to kto sprzedaje. Jeżeli będzie to sprawdzony sprzedawca to nie powinno być problemu. Tu jeszcze ważna jest przesyłka bo na oponeo masz chyba darmową a na allegro nie zawsze i czasem jej koszt jest spory.

Mój znajomy ostatnio komplet opon kupił na allegro o 150zł taniej niż była promocja na oponeo i jest zadowolony.

Przeanalizuj sobie oferty, zobacz komentarze itd. :ok:
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9783
Zdjęcia: 34
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Światowy rekord SKODY Citigo CNG!
    SKODA Citigo CNG pokazała swoją klasę rekordowym osiągnięciem. Gerhard Plattner, mistrz oszczędnej jazdy, przebył SKODĄ na gaz ziemny 2 619 kilometrów przez Europę. Na trasie z Wenecji we Włoszech, do szwedzkiego Sztokholmu, ...
    Europejski Program PHEV Toyoty
    Toyota rozpoczęła projekt Plug-in Hybrid Electric Vehicle (PHEV) w roku 2007. W 2008 r. przeprowadzono próby drogowe prototypowych pojazdów we Francji i Wielkiej Brytanii. W roku 2010 w ramach drugiej fazy projektu ...

02 Mar 2021, 15:00

Okok. Dowiedziałem się co chciałem. Dzięki za szybkie i wyczerpujące odpowiedzi! :P
kev1n693
Nowicjusz
 
Posty: 4