Jakie opony zimowe do Seicento ?

18 Paź 2008, 21:29

Witam,

Jakie kupić zimowe opony do Seicento 1.1 ?

Nie chodzi mi tutaj nawet o markę, ale o rozmiar..

W instrukcji jest podane kilka możliwości, wszystko jedno które?
A może takie jak mam letnie bo pasują do moich felg?

Zielony jestem w tych sprawach :/

--
pozdrawiam,
Kranu
kranu
Nowicjusz
 
Posty: 23

18 Paź 2008, 21:49

https://www.forumsamochodowe.pl/rozmiary/?m=fiat
Zależy jakie masz felgi, możesz wziąć takie sama jak masz letnie, lub odrobinę szersze
Ostrożność nie jest tchórzostwem.
Lekkomyślność nie jest bohaterstwem.
Martoro
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 831
Miejscowość: Świętochłowice

18 Paź 2008, 22:07

Rozumiem, a co do marki:
Dębica Frigo 2 - znalazłem na tym forum dwie informacje o tych oponach i to zupełnie sprzeczne: że to lepsze z tańszych, oraz, że do niczego, zwłaszcza na mokrym.
Nie warto ich kupować?
kranu
Nowicjusz
 
Posty: 23

19 Paź 2008, 10:46

Ja słyszałem,że opony Dębica Frigo 2,mimo,że nowsze,są gorsze od Directional.Zresztą wystarczy popatrzeć na bieznik.Dobrymi oponami(chwalą je kierowcy) są Nokiany,Goodyeary,Pirelki.Z dębicy to jedynymi chwalonymi na śnieg są Directional.Frigo 2 wnp. Fiacie Punto 2,nie za dobrze sprawowały się na śliskiej nawierzchni.Ale za to na suchym były dobre.
A co do rozmaru - kiedyś było tak,że na zimę polecano zakładać opony o jeden rozmiar mniejsze niż latem,ponieważ węższa opona szybciej wgryzała się w snieg,bo był na nia większy nacisk.Ale w dzisiejszych czasach,nie ma to już znaczenia.Nawet dobrze jest kupować opony zimowe wtym samym rozmiarze co letnie - szersza opona ma większą powierzchnię przylegania do nawierzchni,a dzięki nowym rodzajom bieznika jest bardziej skuteczna podczas hamowania na śliskiej nawierzchni niz te węższe ze starym typem bieznika.Tak więc moja propozycja,to kupić opony zimowe w takim samym rozmiarze jak letnie.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

20 Paź 2008, 10:44

co do debicy to zwykle frigo to sa godne opony ktore sa calkiem dobre

rozmiar na zime taki jak w lato lub wezsze

z tanich dobrych to sava eskimo s3 moze troszke drozej od debicy ale polecana
liczy sie prawda, a nie plotki i stereotypy
Manfred
Aktywny
 
Posty: 391
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Kopiowanie samochodów
    Policyjne źródła donoszą,że w ostatnim czasie bardzo wzrosła ilość kradzionych samochodów.A właściwie nie kradzionych,ale kopiowanych.Polega to na tym,że kradzione sa dokumenty samochodu i na ich podstawie jest ...