Jakiej marki minivan?

07 Sty 2023, 21:13

verso.......
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2423
Przebieg/rok: >50tys. km

08 Sty 2023, 14:19

Bejo napisał(a):Ford C-Max II po lifcie benzyna 1.5 150KM i Kia Carens IV benzyna 1.6 135KM ?
Mając te dwa auta na tapecie bardziej skalanialbym się ku temu drugiemu ale szukałbym takiego z lepszym wyposażeniem jak wspomniałeś wyżej.

franccc napisał(a):verso.......
To dobra opcja z silnikiem 1.8.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

08 Sty 2023, 15:00

Żonie za bardzo nie podoba się C-Max bo mówi że nieco za ciasno jest z przodu. No fakt! Ten tunel biegnący od przodu ku tyłowi pomiędzy siedzeniami jest deczko szeroki. Nie wiem jak sprawa wygląda z silnikiem 1.5 150KM ? Bo ten 1.6 jest jakiś problemowy. Co do Carens, co prawda nie jest idealna ale i nie ma za dużo narzekań na te auto. Diesel odpada bo jazda praktycznie tylko po mieście. Silnik 1.6 135KM by mi wystarczył. Szwagierka ma Kię i30 z tym silnikiem i póki co wszystko jest okej.
Bejo
Nowicjusz
 
Posty: 42
Zdjęcia: 0

08 Sty 2023, 15:06

Rokiko napisał(a):Mając te dwa auta na tapecie bardziej skalanialbym się ku temu drugiemu ale szukałbym takiego z lepszym wyposażeniem jak wspomniałeś wyżej.


Właśnie chciałbym już takiego z lepszym wypasem. Klima automatyczna dwustrefowa, podgrzewana przednia szyba i wszystkie fotele, również z tyłu, nawigacja z dużym wyświetlaczem i inne.
Bejo
Nowicjusz
 
Posty: 42
Zdjęcia: 0

22 Sty 2023, 11:04

Cóż? Ciężko coś znaleźć i u nas i w Niemczech. Już nawet szukam nie tylko w minivanach ale i może jakiś SUV. Ford C-Max II, Kuga. Kia Carens IV, Sportage. Hundai Tucson, Kona, ix35. Renault Scenic III. I teraz zagwozdka! Które z tych aut by mi posłużyło najdłużej? Silnik benzynowy. Dodam jeszcze że szukam takiego auta by się siedziało wygodnie wysoko zarówno z przodu jak i z tyłu. Dobrze by było jakby była podgrzewana szyba przednia. Nawigacja może być ale nie musi. Auto do jazdy przeważnie miejskiej. Czasami wypady nieco dłuższe poza miasto. Silnik by w miarę nie za dużo palił po mieście. No i silnik. Scenic III benzyna 1.2tce 132KM . Te silniki zbierają niezbyt pochlebne opinie. Awaryjne i sporo palą więcej niż deklaruje producent. Ford C-Max, Kuga benzyna 1.6 EcoBoost 150KM. Bywają jakieś problemy z chłodzeniem. Kia/Hundai silniki niby te same benzyna 1.6 GDI 135KM. Awaryjność? I bądź tu mądry!
Bejo
Nowicjusz
 
Posty: 42
Zdjęcia: 0

23 Sty 2023, 09:10

Bejo tak zmienię trochę temat :mrgreen: i zadam Ci pytanie po ponad pół roku poszukiwań :D Może nie wyprodukowali auta dla Ciebie ?
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10345
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

23 Sty 2023, 09:22

Niektórzy szukają auta dwa lata albo i dłużej. Nie sztuka wywalić kasę a potem pluć sobie w brodę! Tym bardziej że coraz więcej jest nieuczciwych sprzedawców!
Bejo
Nowicjusz
 
Posty: 42
Zdjęcia: 0

23 Sty 2023, 09:26

Bejo napisał(a):I bądź tu mądry!


Już dawno padły tutaj modele jakimi warto się zainteresować. Po prostu ty nie chcesz tego robić bo się napalasz na jakieś padła bo "młodsze, tanie, lepiej wyposażone i z mniejszymi przebiegami". A wiesz dlaczego są tanie? Bo rzeczywiście są padłami i wszyscy oprócz ciebie doskonale o tym wiedzą. Podejście typowego Janusza, jakieś wymagania na początku niby były ale wszystko się rozjechało na widok wyplakowanych szrotów odkupionych od turka za grosze
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2423
Przebieg/rok: >50tys. km

23 Sty 2023, 14:10

Bejo napisał(a):Niektórzy szukają auta dwa lata albo i dłużej.

Oczywiście że tak.
Kiedyś szukałem 1,5 roku auta które w PL sprzedano szt. 2. a cała produkcja wersji z kierą po lewej stronie to dokładnie 668szt. (ani jednej więcej) i znalazłem :D
Bejo napisał(a): Nie sztuka wywalić kasę a potem pluć sobie w brodę!

Dokładnie tak. Dobrze prawisz :ok:
Bejo napisał(a):Tym bardziej że coraz więcej jest nieuczciwych sprzedawców

I Januszy którzy nie wiedzą czego chcą :mrgreen:

p.s.

Ostatnio atakuje Szwecję i tam naszych śledczych nazywają "doktorist" :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10345
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

23 Sty 2023, 14:31

szybki napisał(a):Ostatnio atakuje Szwecję
chociaż Ty nie gadaj że przychodzą w stanie igła a konserwację robi sie za 200 zł.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

23 Sty 2023, 14:49

Kao napisał(a):chociaż Ty nie gadaj że przychodzą w stanie igła a konserwację robi sie za 200 zł.


Ja nic takiego nie napisałem. Jest to samo co w Szwajcarii i we Francji tylko mniej obite ale bardziej zardzewiałe.
O tyle jest pozytywnie że Szwecja jest w Uni (CH nie) a ceny ich napraw z kosmosu.
Dlatego wystarczą często drobne usterki żeby auto było w mega promocji.

Na minus to jakość napraw lakierniczych (spray + kilogram szpachli) no i jakość napraw mechanicznych. Lepiej niż w CH ale jest kiepsko.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10345
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

25 Sty 2023, 07:41

Nazywasz mnie "Januszem" a sam byś wywalił lekką ręką zarobione ciężko te 50 czy 60 tysięcy złotych? Wiem że nie ma aut idealnych! A to silnik kiepski! A to blacha rdzewieje! Słabe zawieszenie! Kiepski układ kierowniczy! Słaba jakość wykonania materiałów! I tak można sobie wymieniać jeszcze inne rzeczy. Mam duże problemy z kręgosłupem i pod tym kątem szukam jakiegoś auta. By wygodnie do niego wsiadać i by mi wygodnie i komfortowo siedziało się za kierownicą. Auta z podwyższonym siedziskiem to VAN albo SUV. Szukałem coś w Fordzie i w Kii . W Hundaiu i w Renault. Czyli Niemiec, Koreańczyk i Francuz. Co ciekawe? Najwięcej mi doradzali ci co tych aut w ogóle nie mają.
Bejo
Nowicjusz
 
Posty: 42
Zdjęcia: 0

25 Sty 2023, 08:06

Zawsze możesz się przenieść na jakieś grupy fb "fanów" konkretnego modelu, tam każdy będzie najlepszy :mrgreen:

Chciałeś auto jak najmniej awaryjne a ciągle wymyślasz jakieś złomy. Dałem ci przykład auta, które idealnie wpisze ci się w wymagania to się nawet do tego nie odniosłeś
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Bejo napisał(a):Co ciekawe? Najwięcej mi doradzali ci co tych aut w ogóle nie mają.


I co w tym widzisz dziwnego? A może chcesz żeby ktoś na podstawie jednego egzemplarza zbudował ci opinię o marce/modelu/silniku? Takiej wiedzy szukasz
Zresztą nie wiem czy sobie zdajesz sprawę, że nie każdy marzy o jeździe vanem, nie każdy wzdycha na widok c-max'a, ludzie nie mają takich potrzeb. O suvach to już nie ma co wspominać bo chyba nie myślisz, że ludzie na forum motoryzacyjnym jeżdżą autami wybierając je biorąc pod uwagę "modę"
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2423
Przebieg/rok: >50tys. km

25 Sty 2023, 09:10

Bejo napisał(a):Nazywasz mnie "Januszem" a sam byś wywalił lekką ręką zarobione ciężko te 50 czy 60 tysięcy złotych?

Nie, nie wywalił bym ale chyba trochę mylisz fakty.
Bejo napisał(a):A to blacha rdzewieje! Słabe zawieszenie! Kiepski układ kierowniczy! Słaba jakość wykonania materiałów! I tak można sobie wymieniać jeszcze inne rzeczy.

Oj chyba trochę ściemniasz bo to nie był temat przewodni tego co pisałeś :ok:
Bejo napisał(a):Mam duże problemy z kręgosłupem i pod tym kątem szukam jakiegoś auta. By wygodnie do niego wsiadać i by mi wygodnie i komfortowo siedziało się za kierownicą.

Odnieślißmy wrażenie że jest inaczej a sądzác po czasie rozmyślań to Tobie nie zależy ani na wygodzie ani na bezawaryjności.
Bejo napisał(a):Auta z podwyższonym siedziskiem to VAN albo SUV. Szukałem coś w Fordzie i w Kii . W Hundaiu i w Renault. Czyli Niemiec, Koreańczyk i Francuz.

No i co nie znalazłeś ? A może Cię nie stać na to co szukasz a do tego masz wymagania jak byś kupował nowego Bentleya rr ?
Bejo napisał(a):Najwięcej mi doradzali ci co tych aut w ogóle nie mają.


A skąd wiesz że nie mają ? A może nie muszę posiadać auta żeby mieć z nim styczność ?


Z drugiej strony mnie nie dziwi taka syt.bo spotkałem się z osobami które szukają żeby szukać a nie kupić.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10345
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

26 Sty 2023, 06:55

Auto kupione! Dziękuję tym wszystkim którzy mi tutaj pomogli i nie pomogli ! Temat można zamknąć.
Bejo
Nowicjusz
 
Posty: 42
Zdjęcia: 0