Jakiej marki minivan?

29 Wrz 2022, 19:36

Bejo,nie pamiętam,które silniki stosowano w C-MAXIE,benzynowe silniki,natomiast wiem,które silniki fordowskie są dobre.1.6 serii Sigma(opracowany bodajże z YAMAHA,)najlepszy jest ten bazowy,bez zmiennych faz,gdyż one w razie niedomagań generują znaczne koszty,baza ma bodajże ok.100 koni,wspomniany 1.6 EB ale po akcji eleminującej przegrzewanie się jednostki,silniki 2.0 dostępne chyba od 2004 r,z pewnymi zastrzeżeniami,diesle 2.0 CDTi (PSA),Które silniki benzynowe są warte uwagi?! Nie ma ani jednego,wszystkie obarczone ryzykiem,wpadki konstrukcyjne,dopiero po 2015 r jest z nimi lepiej.Polecane są tylko 2.0 (francuskie)wszystkie,tylko koncernu PSA,w S-Maxie podobnie,gdyby nie silnik 2.4 T VOLVO,też godnego uwagi silnika benzynowego by nie było.Odpusć sobie benzyny w tym modelu.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

29 Wrz 2022, 19:51

Rozmawiamy o autach za 40-50k a nie c-max'ach z 2004 (były też podawane kwoty w ojro więc rozumiem pomyłkę)
A w s-max było 2.5T, gdzie był słupek od volvo a góra zmodyfikowana przez forda
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2423
Przebieg/rok: >50tys. km

29 Wrz 2022, 22:44

Tak. Diesel to dopiero byłby problem! Zaznaczyłem na samym początku że jeżdżę głównie po mieście. Rocznie robię jakieś 7tys km. To prawda! Z tymi starszymi silnikami nie ma żadnego problemu. Mój Scenic I z 2001r jak go kupowałem miał najechane 152 tys km. Przez 6 lat użytkowania przezemnie ma teraz najechane 192tys km. Przez ten czas ani razu nic się nie działo z silnikiem. Niedawno wymieniłem tylko świece bo jedna pękła. Olej wymieniałem co 10tys km. Silnik nie bierze w ogóle oleju. Aż mnie dziwi by w 1.2 albo w 1.4 tce na 1000km dolewać 0,5L oleju. To na 10000km wychodzi 5L! Co to dwutakt?! Z kolei w C-maxie z silnikiem 1.6 150KM występują problemy z jego przegrzewaniem. Ponoć serwisy w układzie chłodzenia zakładają grubsze rurki. Czego od razu nie zrobiono tego?
Bejo
Nowicjusz
 
Posty: 42
Zdjęcia: 0

30 Wrz 2022, 15:01

Bejo,dla sprawnego majsterkowicza układ chłodzenia to żaden problem,jeśli jest to jeszcze w miarę prosty układ bez ,,kilkudziesięciu ,,termostatów i ,,setek,,elektrozaworów,gdy kupiłem do 190 -tki zamiennik chłodnicy f-my DEUS(Hiszpania),był BEHR,silnik zaczał mi się przegrzewać latem w korkach,,wina chłodnicy,dołożyłem ,,baniak,, o poj 1 l,wpiąłem go w układ chłodzenia i problem ustąpił,w tym wypadku tutaj,też wystarczyło zwiększyć poj.układu chłodzenia i pa,pa.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

30 Wrz 2022, 16:16

Ale serwis coś niby miał poprawiać. Kumple polecają mi VW Touran albo Opel Meriva z silnikiem 1.4 140KM. Meriva ma śmieszne tylne drzwi do łapania kur.
Bejo
Nowicjusz
 
Posty: 42
Zdjęcia: 0

30 Wrz 2022, 18:50

Bejo,dokładnie podaj kwotę mniej więcej jaka chcesz przeznaczyć na auto ,oraz przedział rocznikowy,wiesz o tym,że rocznik jest ważny,czasami rok różnicy a zupełnie inna jakość,cena też już zupełnie odskoczona,wiadomo dlaczego,bardzo często starszy rocznik jest lepszy od nowszego,trzeba uważać.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

01 Paź 2022, 05:51

Kwota do 40tys zł. Rocznik 2013-15. I koniecznie coś ala mini van.
Bejo
Nowicjusz
 
Posty: 42
Zdjęcia: 0

01 Paź 2022, 16:42

Tak,tak,wszystkie informacje są na początku,wybór C-MAXA nie jest fortunny,zawsze zastanawiałem się czemu S.MAX to Superauto a C-MAX już nie,w sumie to ja nie mógłbym polecic z czystym sumieniem ani jednego silnika benzynowego w tym modelu,natomiast w S-M jest ,musisz poczekać,tzn .podaj modele,któreby Ciebie interesowały poza nim,mogę sugerować Ople,Tourana warunkowo,trzeba by zobaczyć dokładnie na silniki,by nie wdepnąć w minę,są jeszcze Reanault,Peugeoty,Citroeny,musiałbym odszukać dokładnych informacji o każdym przedstawicielu,wiadomo,w internecie jest wszystko,ale najczęściej ogólnie,poza tym trzeba spędzić mnóstwo czasu by dojść,które roczniki najlepsze,oraz jakie silniki bezawaryjne i bezproblemowe,zastanów się,w które modele jeszcze chciałbyś wycelowac,podaj je.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

01 Paź 2022, 17:49

No cóż? Nie ma aut idealnych i nie ma silników idealnych. Tym bardziej teraz. Jak już mówiłem wcześniej chcę kupić jakiegoś minivana w benzynie. Aż tak bardzo za dużo tych minivanów nie ma. Z tych wszystkich. C-max, Scenic3, VW Touran, Opel Meriva.
Bejo
Nowicjusz
 
Posty: 42
Zdjęcia: 0

01 Paź 2022, 20:05

Najlepiej wypada TOYOTA VERSO,TORAN skończył się wraz z nadejściem 2006 r,odpada i to z hukiem,nie ma tak nisko ocenianego przez mechaników Badziewia,dostał połę z plusem,zwłaszcza silniki.TOYOTA silniki benzynowe 1.6 1.8,drugi zawodnik ,mój faworyt to Opel Meriva ,i to chyba koniec,warunek,tylko z prostym 100 konnym silnikiem benzynowym 1.4,zalety tego auta,prosta konstrukcja,łatwo naprawić,wygląda tez dobrze,ja bym celował w to auto,na inne nie patrzyłem,gdyż wypadają w ocenie mechaników gorzej.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

01 Paź 2022, 20:07

TOURAN oczywiście:)
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

03 Sty 2023, 15:43

Powracam do tematu wyboru auta. Rozmawialiśmy o Renault Scenic III generacji i o Fordzie C-max. Pytałem o Scenica z silnikiem benzynowym 1,6 tce 132KM . Silnik ten według Was jest bardzo awaryjny. Również silnik CMaxa 1.6 150KM nie zebrał od Was pochlebnych opinii. Pytałem również o Kia Cee'd i Hundai i 30. Z tym że w tych autach siedzi się niżej. Patrzyłem również na Kia Sportage ale to już duży SUV. Oglądałem też Hundaia iX 35. Ostatnio szwagierka podesłała mi linka Kia Carens. Co byście rzekli o tym aucie?
Bejo
Nowicjusz
 
Posty: 42
Zdjęcia: 0

03 Sty 2023, 16:14

Bejo napisał(a):Ostatnio szwagierka podesłała mi linka Kia Carens. Co byście rzekli o tym aucie?
To auto z silnikiem 1.6 GDI to całkiem niezły wybór jeżeli chodzi o bezawaryjność no cena zakupu może się trafić atrakcyjna. Silnik benzynowy ma całkiem dobre opinie bo to ta sama jednostka co w Ceed i i30.

Patrząc na pozostałe auta to jak chcesz benzynę to Ja by też tu polecił
PhantomASA1 napisał(a):Najlepiej wypada TOYOTA VERSO, .... TOYOTA silniki benzynowe 1.6 1.8
Silniki oba warte rozważenie z przewagą na ten drugi z większa pojemnością. Jest trochę mocniejszy co pozwala na przyjemniejszą jazdę tym samochodem.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

03 Sty 2023, 18:42

Scenic III ładnie się prezentuje. Tylko ten silnik ! Wywalić kasę i potem pluć sobie w brodę?! Wątpię aby Niemiec wymieniał olej co 10tys. km. To samo z C-Maxem. Pasek rozrządu pracujący na mokro w oleju. Zużywa się, pył miesza się z olejem i zatyka smoka. Dodatkowo były jakieś problemy z układem chłodzącym . Czytałem opinie o Carens . Wiadomo nie ma aut idealnych ale te auto zbiera dość pochlebne opinie. No może naprawy są drogie bo mało jest tych aut na rynku. Ale i można trafić auta dość dobrze wyposażone z dużą nawigacją, podgrzewaną przednią szybą i wszystkimi fotelami.
Bejo
Nowicjusz
 
Posty: 42
Zdjęcia: 0

07 Sty 2023, 20:50

Ciężko cokolwiek sensownego znaleźć. Mój 22 letni Scenic I pomału zaczyna mi się rozkraczać. Coś muszę znaleźć bo zostanę bez auta. W to już nie ma sensu kasę ładować skoro noszę się z zamiarem kupna innego auta. Ford C-Max II po lifcie benzyna 1.5 150KM i Kia Carens IV benzyna 1.6 135KM ?
Bejo
Nowicjusz
 
Posty: 42
Zdjęcia: 0