Jazda z płynem poniżej minimum

Jazda z płynem poniżej minimum

02 Mar 2019, 18:30

Witam,
Jakieś 2 tygodnie temu dolewałem płynu do spryskiwaczy i zauważyłem, że płyn chłodniczy jest ok. 2-3cm poniżej minimum. Nie wiem ile czasu tak jeździłem. Czy mogło się coś stać z silnikiem? Różnic żadnych nie zauważyłem.
Płyn oczywiście uzupełniłem do odpowiedniej wartości lecz po kilku dniach znowu zauważyłem spadek. Obecnie jest może 1mm pod minimum a jutro mam do zrobienia trasę ok. 100km. Czy mogę tak jechać?
Czy może być to spowodowane przez pompę wody? Nie była już wymieniana długi okres czasu (ok. 7 lat). W tygodniu jestem umówiony z mechanikiem na wymianę rozrządu wraz z pompą wody. Jeśli jest to pompa to byłyby jeszcze jakieś inne objawy wskazujące na nią?
Filipp25
Nowicjusz

Auto: Nie mam

Re: Jazda z płynem poniżej minimum

02 Mar 2019, 19:44

Jak nie zagotowało silnika to nie stało sie nic, to jeszcze nie tragedia jak 2/3 cm poniżej minmum. Ale dolać trzeba.. Jechać możesz, ale miej płyn na dolaniu i sprawdź podczas trasy czy nie ucieka więcej i sprawdź czy na węzach gumowych nie ma nigdzie pocenia sie, obok pompy wody, czy zbiorniczka.
gruber99
Zaawansowany

Zdjęcia: 0
Auto: Pb/LPG i Diesel

02 Mar 2019, 19:55

Co to za auto masz i z jakim motorem ?
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 1981
Auto: Fabia I , Fabia II
Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

02 Mar 2019, 20:50

Auto to Alfa 156 1.9 JTD
Wybrałem się jeszcze dzisiaj do sklepu i dolałem trochę płynu. Uciekać pewnie będzie bo już dwa razy było dolewane. Porobiłem zdjęcia do porównania ubytków.
Wyczytałem też, że ubytek płynu może być przyczyną uszczelki pod głowicą. Jeżeli nic nie dymi to znaczy, że jest wszystko ok?
Filipp25
Nowicjusz

Auto: Nie mam

03 Mar 2019, 00:15

Nie dolewaj płynu na gorącym silniku! Może pęknąć głowica lub blok, gdy są aluminiowe.
Gradory
Początkujący

Zdjęcia: 7
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Opel Astra
Silnik: 1.6 Turbo 200 KM
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2018
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Ile hybrydy jest w samochodzie elektrycznym? Ile hybrydy jest w samochodzie elektrycznym?
    Samochody elektryczne są niemal tak stare jak sama motoryzacja. Mimo to uważa się je obecnie za nowość na motoryzacyjnym rynku. To dlatego, że na przełomie XIX i XX wieku przegrały one konkurencję z samochodami spalinowymi ...
    Motor Show Poznań 2016 Motor Show Poznań 2016
    Najważniejsza impreza motoryzacyjna tego roku "Motor Show 2016" już wystartowała. Targi motoryzacyjne w Poznaniu potrwają do niedzieli 3 kwietnia. Tegoroczna edycja jest niezwykle ciekawa. Nie tylko za sprawą liderów ...

•