JVC KD-G351 + 4 głośniki, czy potrzeba wzmacniacz?

JVC KD-G351 + 4 głośniki, czy potrzeba wzmacniacz?

29 Lis 2019, 18:20

Witam, mam w swoim samochodzie JVC KD-G351 (wyposażony we wzmacniacz o wyjściowej mocy 50 W x 4) do tego mam głośniki:
z przodu 2x basowe + zwrotnica i tweatery.
Z tyłu 2x głośniki współosiowe. Moc głośników z przodu nie jest znana. Z tyłu to: moc RMS/Max.: 60/180 W.

Podczas zwiększenia głośności niby grają głośniej, ale bas całkowicie znika. Czy w sytuacji dodania wzmacniacza to by polepszyło jakość dźwięku?
lukeboss
Początkujący

Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Renault Clio II ph 2
Silnik: 1.2 75 KM 55 kW 16V
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

Re: JVC KD-G351 + 4 głośniki, czy potrzeba wzmacniacz?

30 Lis 2019, 20:31

Do takiego zestawu przydałby się wzmacniacz. Na pewno dźwięk będzie lepszy radia często nie mają takiej mocy jak deklarowana a tu głośniki z tyłu i tak masz mocniejsze. Oczywiście bez wzmacniacza będzie wszystko grało ale jakość dźwięku będzie niższa no i przy głośniejszym słuchaniu (ponad 3/4 skali głośności) jest możliwość spalenia końcówki mocy.

Warto sprawdzić jakie masz głośniki z przodu bo może wystarczy ci wzmacniacz tylko na tył.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 42
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Elektryzująca przyszłość Lexusa. Co konkretnie planuje japońska marka? Elektryzująca przyszłość Lexusa. Co konkretnie planuje japońska marka?
    Baterie trakcyjne i silniki elektryczne możemy znaleźć w samochodach Lexusa już od wielu lat. W 2005 roku Lexus RX 400h, czyli pierwsze auto hybrydowe marki rozpoczęło rewolucję, która zmieniła oblicze nie tylko japońskiego ...
    Jak działa bezstopniowa skrzynia biegów? Jak działa bezstopniowa skrzynia biegów?
    Przekładnie manualne samochodów osobowych mają zwykle 5 lub 6 biegów, automatyczne często więcej. Rekordzistą jest Lexus, który w modelach LC 500 i LS 500 stosuje dziesięciobiegowy automat. Istnieją jednak ...

•