Kia sportage 2.0crdi 136km problem, kopci

04 Gru 2011, 16:35

Witam, mam problem z tym autkiem, ponieważ tydzień temu sprawdzałem stan oleju to było na max (tak mi uzupełnili w serwisie), dzisiaj sprawdzam to na wskazniku spadło o około 1cm. Za każdym razem jak silnik jest zimny i sie rozgrzewa to samochód kopci niebieskim dymem że się ludzie oglądają, jak sie rozgrzeje i dam mu mocniej po garach dym znika. Tak jest za każdym razem, podejrzewam że turbina podbiera ten olej, zaprowadzę go na dniach na serwis i niech sprawdzą ale chciałem jeszcze poznać wasza opinie o tym. Dodam jeszcze że samochod nie stracił nic na mocy tak jakby z turbiną było wszystko ok. Co o tym sądzicie?
damian1400
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 11 08 1993
Auto: Kia Sportage, 2.0CRDI, 136KM

09 Sty 2012, 16:05

Witam, okazało się że przyczyną nie jest turbina (która działa prawidłowo) tylko brak filtra cząstek stałych DPF, przed sprzedażą ktoś po chamsku wymontował DPF i jak się domyślam sprzedał. W serwisie powiedzieli że brak tego filtra może powodować lekkie dymienie, i oczywiście świeci się kontrolka informująca o błedzie (braku filtra). Tyle że samochód dymi niebieskim dymem ale nie zawsze, ciężko wyczuć od czego to zależy. Dowiedziałem się rownież że samochód posiada "podwójne dawkowanie" paliwa które włącza się co jakiś czas a nadmiar paliwa zbiera się w katalizatorze (DPF zastapiono jakims badziewnym katalizatorem) i się wypala stad ten dym. Byłem u elektryka z zapytaniem czy da się jakoś wyłączyć to dawkowanie, powiedział ze może spróbowac ale czy się uda to niewiadomo no a ja nie chce ryzykować aby jeszcze bardziej coś sknocił w elektryce.
No i wkońcu moje pytanie, co o tym sądzicie czy to rzeczywiście wina braku DPFu, jeśli tak to gdzie mogę cos takiego dostać, w serwisie za nowy DPF zaśpiewali mi uwaga... 16Tyś zł... Za takie pieniadze wole kupić drugi samochód...
Co o tym sądzicie, prosiłbym o pomoc, pozdrawiam!
damian1400
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 11 08 1993
Auto: Kia Sportage, 2.0CRDI, 136KM
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak można zmniejszyć wydatki na paliwo?
    Dużo kierowców każdego dnia korzysta z samochodu, a koszty paliwa rzędu kilkuset złotych miesięcznie nie zaskakują. Często dla kierowcy wydatek na paliwo jest dosyć sporym miesięcznym obciążeniem. Niestety gwałtowny ...