Kia Venga 1,4CRDi Eco Dynamics

Kia Venga 1,4CRDi Eco Dynamics

17 Maj 2010, 22:09

Od pewnego czasu zamierzam kupić najnowszy model Kia Venga 1.4 Diesel w opcji Eco Dynamics ,. Bardzo podoba mi się ten model samochodu. Niskie spalanie, bogate wyposażenie i bardzo wysokim komfortem jak na tą klasę samochodów. Przeczytałam test tego modelu i zaleźli w nim kilka wad, ale one wcale mnie nie przerażają. Nawet Mercedes A-klasy ma kiepskie plastiki. Proszę o opinie czy warto wydać na niego 65000 zł w tej wersji, czy jest lepszy samochód tej klasy??
Ostatnio edytowany przez kiamarta, 18 Maj 2010, 19:01, edytowano w sumie 1 raz
kiamarta
Nowicjusz

Miejscowość: Ujazd

Re: Kia Venga 1,4CRDi Eco Dynamics

17 Maj 2010, 23:31

Dysponując 65tys. na taki samochód poczekałbym na nową Merivę pierwsze porównania pokazują, że jednak jest trochę lepszym choć droższym samochodem ale za te pieniądze powinnas kupić przyzwoitą wersje.
A-klasa ma kiepskie plastiki? stara tak ale ta nowa jest bardzo w porządku pod tym względem wszystko mięciusie i milusie.
BTW: Z tego co wiem Venga występuje w dieslu o pojemności 1.6 w trzech wariantach mocy, 1.4 to benzynowa jednostka.
Jasiek90
Stały forumowicz

Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy od: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

Re: Kia Venga 1,4CRDi Eco Dynamics

18 Maj 2010, 14:43

KIA Venga jak najbardziej tak, ale nie za 65tys. zł. Za 65 tys. masz największy możliwy wypas, zarówno silnikowy jak i wyposażeniowy. Takie wersje często firmy dają do testów - taki jak przeczytałaś w motolokalizatorze, ale zastanów się czy potrzebujesz wszystkich bajerów które oferuje wersja XL. Gdybyś więła wersję M albo L (najrozsądniejszy wybór moim zdaniem) to za tą z dieslem 1.4 90KM 6-biegów zapłacisz odpowiednio 53 albo 57tys. zł, i to jak na w sumie spore auto (między klasą B a C, nawet większe niż niektóe kompakty) z dobrym wyposażeniem i oszczędnym dieslem dobra cena. Spalanie w teście wyszło im między 4 a 7l/100km zależnie od kierowcy, czy jazda była po mieście czy w trasie i czy ostra czy eko, to dobry wynik, taka sama jednostka Toyoty 1.4 diesel 90KM spalała mi między 5,5 a 8, a on i tak był chwalony w testach, ogólnie wydaje mi się że koreańczycy robią już lepsze silniki, szczególnie diesle niż większość innych firm np. ten z Vengi 1.4 90KM czy 1.6 115KM w Ceedzie/i30 (z innymi nie miałem do czynienia, a porównuję z dieslami od Opli, Fiata, Toyoty, Forda i VW).

Za 65tys. możesz kupić inne auta o klasę wyżej niż Venga (chociaż raczej z gorszym wyposażeniem), ale trochę się nie opłaca jeśli możesz mieć Vengę za 53 lub 57tys. z też dobrym wyposażeniem. Meriva w tej cenie będzie golasem, a golasami nie jeździ się przyjemnie nawet jeśli ogólnie auto jest dobre.

[ Dodano: Wto Maj 18, 2010 14:50 ]
Ta Venga z pakietem XL ma wprawdzie kilka kuszących opcji np. skóra, elektrycznie składane lusterka, czujnik zbliżeniowy w drzwiach i guzik "START ENGINE" zamiast otwierania i odpalania auta kluczykiem, alufelgi itp, ale to w sumie są bajery - jeśli nie żal ci dopłacić 8tys. zł do nich, to nie będziesz żałować. No i 7 lat gwarancji, a konkurencyjny Opel Meriva daje 2, Honda Jazz 3. Przy czym w przypadku Opla to będzie prawdziwa bolączka, bo nie znam Opla który by się nie sypał (z pracy i znajomych: Corsa, Zafira starsza, Zafira nowsza, Signum, Vectra, Omega - każdy ma jakieś problemy przy czym Signum i nowa Zafira największe, może po prostu moi znajomi mają pecha, ale jakoś straciłem zaufanie do tej marki)
ACSznycel
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
Miejscowość: z nienacka
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Lexus LC Matte Prototype Lexus LC Matte Prototype
    Wersja LC 500h Matte Prototype to najnowsza odsłona coupé Lexusa, zaprezentowana na Barcelona Motor Show 2019. Samochód pokryto lakierem Space Orange, inspirowanym barwą zachodzącego słońca. Powłoka jest matowa, ...
    [D] Accord VIII 2,0 / 6 II 2,0 / Exeo 1,8 T / SuperB II 1,8 TSI [D] Accord VIII 2,0 / 6 II 2,0 / Exeo 1,8 T / SuperB II 1,8 TSI
    Podstawowe kryteria zestawienia: - kombi segmentu D - silnik benzynowy o mocy ok. 150KM - manualna skrzynia biegów - modele z ok. 2010r. Wytypowane modele do zestawienia: - Honda Accord VIII 2,0 - 156KM - Mazda 6 II ...

•