Kodowanie radia siemens CDR VDO- Opel Corsa

16 Kwi 2019, 18:06

witam, mam pewien problem z rozkodowaniem radia w opel corsa C 1.7 di 2003 rok. Po rozładowaniu akumulatora przez "mechanika" który nie potrafił zamknąć drzwi i lampka świeciła się przez całą noc, zresetowało mi się radio. Wpisywałem różne kody z internetu 3 razy i nic , teraz zostało mi kilka prób i nadal nie wiem jaki kod wpisać żeby był prawidłowy, radio w samochodzie- siemens cdr 2005 vdo
MocarQ
Nowicjusz

18 Kwi 2019, 12:00

Z tego co wiem tego radzi nie rozkodujesz dekoderami i musisz udać się do elektronika który wylutuje pamięć i odczyta z niej kod lub ustawi nowy zapisując w niej. Po czym założy ją ponownie. Po takiej operacji wszystko powinno działać bez problemu.
Cichy77
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

21 Kwi 2019, 16:13

a jakie radio mógłbym tam włożyć? najlepiej uzywane nie drogie tak do 70 zł max byle odtwarzało muzykę, bo nie wiem jakie jest tam wejście - DIN1 czy DIN2
MocarQ
Nowicjusz

19 Lip 2019, 14:19

MocarQ napisał(a):jakie jest tam wejście - DIN1 czy DIN2
To radio siemens CDR VDO to 2DIN.
MocarQ napisał(a):a jakie radio mógłbym tam włożyć? najlepiej uzywane nie drogie tak do 70 zł max byle odtwarzało muzykę
Pamiętaj, że inne nie będzie ci współgrało z wyświetlaczem. wydaje mi się że najtańsza i najlepsza opcja to wyciągnięcie tego co masz i danie do rozkodowania po czym zamontowanie z powrotem.
Nawet jak kupisz radio inne za 70zł to do tego jeszcze potrzebne będą przejściówki na iso i jakaś kieszeń bo będziesz miał dziurę jak zamontujesz 1DIN więc koszty wzrosną a takie radio nie będzie grało lepiej niż to oryginalne które masz aktualnie w aucie.
Cichy77
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Największy rozpraszacz kierowcy? Jazda na zderzaku
    Co najbardziej rozprasza kierowców podczas jazdy? Brytyjscy kierowcy twierdzą, że jest to widoczny we wstecznym lusterku samochód, który jedzie zbyt blisko nich. Jazda na zderzaku to problem również ...
    Toyota silniki 1JZ-GTE i 2JZ-GTE
    Sześć cylindrów w układzie rzędowym. Pojemność: od 2,5 do 3 litrów. Zalety: dostępność i dobry potencjał do tuningu. Silniki Toyoty z rodziny JZ zyskały już status legend. Solidny żeliwny blok jest w stanie ...

•