Kombi/Sedan 30TYS

28 Mar 2019, 22:39

Witajcie,
niedługo będę odbierał mieszkanie, zatem będę chciał także i wymienić swój samochód na nieco nowszy i oszczędniejszy aniżeli Saab i jego bolączki.
Diesel czy benzyna? W zasadzie sporo jeżdżę, niekoniecznie dłuższe trasy, ale do pracy będę miał 20km w jedną stronę plus często podróżuje w sezonie letnim.

Sedan czy kombi? Dzieci nie mam, zatem na kombi mi nie zależy ale nie pogardzę.
Chciałbym coś z 2009+, chociaż te 150KM z niezłym wyposażeniem i budżetem 30TYS.

Myślę nad Laguną III 2.0T bądź 2.0dci najlepiej w mocniejszej wersji.
Czy Insignie w tym budżecie dostanę?
Może jakiś Passat czy Skoda? Citroen C5?
Na co jeszcze zwrócić uwagę?
Czy do miesięcznych przebiegów okolo 1-1,5K KM rozważać diesla czy tylko i wyłącznie PB plus ewentualnie LPG?
Ostatnio edytowany przez SweetBlancik 28 Mar 2019, 23:09, edytowano w sumie 3 razy
SweetBlancik
Nowicjusz
 
Posty: 46
Zdjęcia: 4
Prawo jazdy: 01 10 2014
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nie mam

28 Mar 2019, 22:40

Chciałbym nie chuchać i dmuchać na zimne co do usterek i ich kosztów, ale jakimś Audi 2006+ tez nie pogardzę.
SweetBlancik
Nowicjusz
 
Posty: 46
Zdjęcia: 4
Prawo jazdy: 01 10 2014
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nie mam

29 Mar 2019, 06:28

A teraz wyobraź sobie polskiego handlarza, jego mentalność, pobudki, które nim kierują w tej branży ... i czy naprawdę chcesz kupować Audi?
Po Audi to możesz sobie jechać do Niemiec, ale nie w Polsce, wydając i tak napięty, cały budżet.

Czy diesel, czy benzyna, to nie tyle zależy od tego ile km rocznie robisz, ale od tego w jaki sposób je robisz. Ktoś może nakulać 25000km rocznie jeżdżąc jako kurier po dużym mieście, a ktoś może nakulać 12000km jeżdżąc kilka razy w tygodniu dłuższe trasy, itd.

Szukaj auta, które dostaniesz bezwypadkowe i z nieprzekręconym licznikiem. Ten sam bardzo dobry silnik 2.0 diesel co siedzi w C5 masz też w Mondeo 2.0 TDCi 140/163 konie.
Niestety w przypadku używanych diesli w Polsce podwójną uwagę trzeba zwrócić na prawdziwość przebiegu.
tomekdk
 

29 Mar 2019, 12:39

Okej, zatem marki premium czyt. BMW czy Audi odpadają.
Z wymienionych najbardziej podoba mi się jednak Laguna III na dwóch rurkach czy Insignia, ale chyba nie w tym budżecie.
Teraz, gdy przeprowadzę się na obrzeża, nie będę miał już 500 metrów do pracy a niecałe 20 KM w jedna stronę, do miasta także 20KM dlatego rozważam diesla.
Często jeżdżę na ryby kilkadziesiąt KM i tez jest to kolejny powod ZA dieslem.
Choć jakieś 2.0T w Lagunie tez byłoby super z gazem, ale ciężko dostać a 1.8 140KM wydaje mi się jednak zbyt słabe, co myślicie?
Ten MK4 tez fajny, choć bardzo pospolity.
SweetBlancik
Nowicjusz
 
Posty: 46
Zdjęcia: 4
Prawo jazdy: 01 10 2014
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nie mam

29 Mar 2019, 12:56

W Lagunie masz 2.0 140 koni benzyna, silnik od Nissana, na łańcuchu rozrządu, bardzo dobry silnik, chociaż swoje pali, na trasie do PL 9,2l/100km... C5 2.0 HDi 6l/100km,przy tych samym prędkościach.
Przed C5 miałem Lagune Iii, spoko auto jeśli dostaniesz w dobrej cenie, bo inaczej lepiej kupić Mondeo czy C5, sa lepiej wyciszone i bardziej komfortowe.
I też zobacz jak się Tobie siedzi w Lagunie, bo trochę specyficzna pozycja za kierownicą.
tomekdk
 

29 Mar 2019, 13:47

Mam trzeszczącego Saaba 9-3SS, zatem gorzej być już nie może jeśli plastiki w środku, a i te jakoś bardzo mnie nie irytowały.
Dużo nie wymagam od samochodu, jedynie ekonomiczności i niekoniecznie pod względem spalania ale pod względem usterek, nie będę mógł sobie pozwolić na ciagle pobyty u mechanika, bo będę musiał dojeżdżać do pracy plus trochę nowości jak wyświetlacz czy radio z bluetoth.
Saab średnio pochłaniał 400-500 zł miesięcznie u mechanika, dlatego gorzej już tez chyba być nie może (mimo ze gratem nie był a kupiony w zawyżonej cenie).
Rozumiem, ze moje przebiegi jak i rodzaj pokonywany nadają się do użytkowania diesla?
Zatem celować w MK4 2.0 bądź C5 2.0 w wersjach dieslowych?
Laguna jest bardzo ładna, szczególnie kombi, ale to 1.8b w wersji 140 konnej to trochę mało, na dodatek spalanie nie adekwatne do osiągów. A czy te wersje 2.0 w dieslu są w porządku?
SweetBlancik
Nowicjusz
 
Posty: 46
Zdjęcia: 4
Prawo jazdy: 01 10 2014
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nie mam

29 Mar 2019, 14:31

Silnik 2.0 w Renault nie jest od Nissana a stworzony razem z nissanem i Renault. Ja nic Ci nie polecę bo zaraz bana dostanę
legler
Aktywny
 
Posty: 404
Prawo jazdy: 04 05 2005
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Nissan Primastar, Citroen C5FL
Silnik: 2.0 dCi, 2.0 Benzyna
Paliwo: Diesel
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007