Kopcenie na czarno , Opel Signum 1.9 CDTi , 150KM.

18 Mar 2019, 10:31

Witam wszystkich. Chciałbym opisać tutaj swój problem i prosić o poradę co dalej robić.

A mianowicie..

Auto : Opel Signum
Poj. : 1.9 CDTi
Skrzynia: Automatyczna
Rok: 2006
Moc: 150 KM

Problemem tego auta to popularne "kopcenie". Tak wiem szukałem w google kupe jest wątków na ten temat, w każdym co innego.Zaznaczam auto nie ma już DPF , EGR OFF , KLAPY OFF ( już taki kupiłem).Wsiadam do auta-odpalam-po krótkim rozgrzaniu daję gazu na ok 2.5 tyś obrotów i własnie od tego momentu można z tyłu zauważyć całkiem niezła czarną chmurkę, w miarę wzrostu obrotów = dymu coraz więcej.Po gwałtownym wciśnięciu gazu do końca jest to samo = potężna czarna chmura.Auto na zimnym i ciepłym silniku kopci mniej więcej tak samo.
Dodam że po dłuższym bądź krótkim postoju , nie zawsze jest tak samo zaleci trochę ropą po odpaleniu.Wiem że to automat i nie bedzię tak pędził jak manual ale wydaje mi się że troche stracił na mocy od ostatnich paru miesięcy. Spalanie na kompie pokazuje 8-9 l / 100km cykl mieszany.Czasami dzieje się tak że rano jak odpali , trochę pobuja silnikiem przez dosłownie 3-4 sekundy i po tym czasie jest OK. Wstyd wyprzedzać z takim kopceniem..

Teraz moje pytania oraz co mam zrobić.
-Czy to mogą być lejące wtryskiwacze?
-Turbo siada?
-Źle wydawkowane paliwo względem powietrza?
-Pompa paliwa źle podaje?

Chcę dowiedzieć się jak najwięcej na forach żeby nie wpaść w "ogromne" koszty.
Z góry dziękuję i proszę o wyrozumiałość.
nazeyst
Nowicjusz
 
Posty: 4

18 Mar 2019, 10:36

Może być to wina lejacych wtryskow, turbo jak i nieszczelność w układzie doladowania. Sprawdź jak wyglada układ czy intercooler nie jest za bardzo zalany olejem
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

18 Mar 2019, 10:45

A , i dodam jeszcze że od wymiany oleju w silniku czyli jakieś 8-9 tyś nie dolewałem ani grama. Jak jest tak był stan.
nazeyst
Nowicjusz
 
Posty: 4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    5 zasad bezpiecznego wyprzedzania
    Rozpoczęły się wakacje, a wraz z nimi wyjazdy w dłuższe trasy. Szczególnie w takich warunkach kierowcom przydaje się umiejętność prawidłowego wyprzedzania. O czym należy pamiętać? Wyprzedzanie to manewr, który ...