Kopcenie na niebiesko przy rozruchu

Kopcenie na niebiesko przy rozruchu

24 Cze 2018, 11:52

Witajcie, mój Mondeo po 11 latach na LPG jest już zajechany i taka jest prawda. Co prawda kompresja silnika w normie, to jednak gdzieś przepuszcza olej bo przy rozruchu np. z rana po całonocnym staniu pod blokiem równo kopci niebiesko-białym dymem aż się ludzie oglądają i samochody zatrzymują. Trochę wstyd... No i nie wygląda to raczej ekologicznie. :naughty:

Na szczęście dzieje się to tylko jakoś z minutę póki nie złapie temperatury. Później widocznie coś się uszczelnia i już nic nie kopci. Nie wiem czy to uszczelniacze zaworowe - ponoć były wymieniane. Pytanie moje, czy można to jakoś spróbować zneutralizować chociaż trochę jakimś środkiem do oleju i czy to ma sens? To stare Mondeo MK2 nie ma sensu go reanimować i wkładać kasy. Silnik to Zetec 2.0. Jeździ na 10W40 nie wiem czy wlać gęstszy olej, czy próbować z jakąś właśnie chemią co by to uszczelniła? :bored:
Ronal123
Początkujący

Zdjęcia: 9
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Mitsubishi Colt V CJ0
Silnik: 1,3 12V 75KM
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 1996

Re: Kopcenie na niebiesko przy rozruchu

24 Cze 2018, 18:44

Skoro nie zamiesza go reanimowac, to wlej jakiegos ceramizera i sprawdz czy bedzie poprawa. Moze jeszcze troche posmiga :P
wojtk
Początkujący

Auto: Opel Corsa C
Silnik: 1.0 58KM
Rok produkcji: 2001
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Patrz na drogę podczas jazdy Patrz na drogę podczas jazdy
    Polskie prawo zabrania kierowcom korzystania z telefonów komórkowych w czasie jazdy, jeśli urządzenie jest trzymane w ręce. Wiele osób ignoruje jednak ten przepis. Obecnie już nie tylko dzwonią i piszą ...
    [C] Stilo 1,9 / Focus mk2 1,6 / Astra H 1,9 / 307 1.6 / Octavia II 1,9 [C] Stilo 1,9 / Focus mk2 1,6 / Astra H 1,9 / 307 1.6 / Octavia II 1,9
    Podstawowe kryteria zestawienia: - samochody segmentu C - nadwozie kombi - silnik diesla o mocy ok. 110KM - manualna skrzynia biegów - modele z ok. 2005r. Wytypowane modele do zestawienia: - Fiat Stilo 1,9 JTD - 120KM ...

•  
    • Peugeot 406 Coupe, tył
      Volkswagen T-Roc
      Autosacrum 2008
      Ferrari