Kopcenie na niebiesko przy rozruchu

Kopcenie na niebiesko przy rozruchu

24 Cze 2018, 10:52

Witajcie, mój Mondeo po 11 latach na LPG jest już zajechany i taka jest prawda. Co prawda kompresja silnika w normie, to jednak gdzieś przepuszcza olej bo przy rozruchu np. z rana po całonocnym staniu pod blokiem równo kopci niebiesko-białym dymem aż się ludzie oglądają i samochody zatrzymują. Trochę wstyd... No i nie wygląda to raczej ekologicznie. :naughty:

Na szczęście dzieje się to tylko jakoś z minutę póki nie złapie temperatury. Później widocznie coś się uszczelnia i już nic nie kopci. Nie wiem czy to uszczelniacze zaworowe - ponoć były wymieniane. Pytanie moje, czy można to jakoś spróbować zneutralizować chociaż trochę jakimś środkiem do oleju i czy to ma sens? To stare Mondeo MK2 nie ma sensu go reanimować i wkładać kasy. Silnik to Zetec 2.0. Jeździ na 10W40 nie wiem czy wlać gęstszy olej, czy próbować z jakąś właśnie chemią co by to uszczelniła? :bored:
Ronal123
Początkujący

Zdjęcia: 14
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Ford Mondeo MKII
Silnik: 2.0 Zetec 16V 130 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

Re: Kopcenie na niebiesko przy rozruchu

24 Cze 2018, 17:44

Skoro nie zamiesza go reanimowac, to wlej jakiegos ceramizera i sprawdz czy bedzie poprawa. Moze jeszcze troche posmiga :P
wojtk
Początkujący

Auto: Opel Corsa C
Silnik: 1.0 58KM
Rok produkcji: 2001
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowe tablice rejestracyjne do 2020 roku dla samochodów elektrycznych Nowe tablice rejestracyjne do 2020 roku dla samochodów elektrycznych
    Ministerstwo podało że od przyszłego roku będą nowe tablice rejestracyjne dla samochodów elektrycznych. Chodzi o to żeby z daleka można było odróżnić taki w 100% elektryczny pojazd od innego np. hybrydowego. ...
    Japan Taxi - aplikacja taksówkowa na telefony i tablety Japan Taxi - aplikacja taksówkowa na telefony i tablety
    Toyota szuka sposobów na umocnienie swojej pozycji w nowych, przyszłościowych branżach, dlatego angażuje się w nowoczesne usługi transportowe, oparte na technologii łączenia samochodów w chmurze. W tym miesiącu ...

•