Olej w filtrze powietrza i innych miejscach [GOLF 4, 1.4, '98]

Olej w filtrze powietrza i innych miejscach [GOLF 4, 1.4, '98]

22 Cze 2018, 19:10

Witam,
Jako że korzystam z tego forum jako pytający aby pojąć mechanikę samochodową to tym razem znów na własnej skórze odczułem brak mocy silnika odkąd zakupiłem samochód. Z racji iż mam więcej czasu by poświęcić się tej tematyce to zacząłem przyglądać się silnikowi i zajrzałem do filtra powietrza. W środku widać ślady po oleju i odprowadzenie zapchane olejem (taka rurka co idzie na tył silnika?), dodatkowo przy wlotce do silnika jest zalane olejem. Nie wspomnę, że w okolicach bagnetu i korku wlewu oleju także jest okropnie zalane olejem. Według moich informacji z internetu to brak odpowietrzenia skrzyni korbowej. Ale wolę spytać się doświadczonych mechaników, którzy nie jednokrotnie wyciągnęli mnie z opresji i pomogli w najważniejszych chwilach!
rothejro
Początkujący

Auto: VW GOLF IV
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

Re: Olej w filtrze powietrza i innych miejscach [GOLF 4, 1.4, '98]

22 Cze 2018, 19:38

Takie ślady oleju mogą świadczyć już o znacznym zużyciu silnika. Odmę tzw. seperator oleju możesz wyczyścić . Czarna , plastikowa puszka . Jednakże nie sądzę żeby tam leżał problem.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 1981
Auto: Fabia I , Fabia II
Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi

22 Cze 2018, 19:46

bonifacy, - a jak sprawdzić zużycie silnika w aucie? Może lepiej nie bawić się w naprawianie i od razu puścić komuś.
rothejro
Początkujący

22 Cze 2018, 19:55

Poprzez ogólną diagnostykę silnika. Pomiar ciśnienia sprężania , wizualną kontrolę świec zapłonowych , osłuchanie pracy silnika , zajrzeniu tu i tam , ocenie apetytu na zużycie oleju , odczytaniu parametrów bieżących kompem ....itd...itd.
bonifacy
Stały forumowicz

23 Cze 2018, 09:25

Okej, to najpierw zajmę się odmą.
Czy można zastosować odłączenie wężyka od separatora oleju? Czyli wężyk idący od filtra powietrza do "odmy" leżałby luźno. Pytam, ponieważ w internecie wiele osób stosuje przeróżne patenty poprzez odprowadzenie z korka oleju i wydaje mi się, że praktycznie to jest porównywalny sposób.
rothejro
Początkujący

23 Cze 2018, 09:52

rothejro napisał(a):Czy można zastosować odłączenie wężyka od separatora oleju? Czyli wężyk idący od filtra powietrza do "odmy" leżałby luźno

Możesz ale nie zdziwię się jak poczujesz w kabinie smród spalin, przepracowanego oleju . Fabrycznie układ jest zamknięty. To co wydmucha się ze skrzyni korbowej wraca z powrotem do układu dolotowego.
Co do czyszczenia odmy. Trzeba odkręcić od bloku puszkę i ją wypłukać chemią. W środku są przegrody . Poniżej masz zdjęcie jak to może wyglądać po zamarznięciu

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

bonifacy
Stały forumowicz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jakie paliwo wybrać, by auto odpaliło w każdych warunkach? Jakie paliwo wybrać, by auto odpaliło w każdych warunkach?
    Po polskich drogach jeździ ponad 19 milionów samochodów, co oznacza, że statystycznie co drugi Polak posiada auto. Mimo to, wiedza na temat tego, jakie paliwo jest najlepsze dla naszego auta w okresie zimowym, ...
    Wideorejestratory i agresja na drodze Wideorejestratory i agresja na drodze
    Wideorejestratory stały się popularne nie bez przyczyny. Bo chociaż zwykle służą rejestrowaniu zdarzeń drogowych, to mogą okazać się przydatne także w innych, kłopotliwych sytuacjach. Słyszeliście o takim zjawisku jak "road ...

• Re: Olej w filtrze powietrza i innych miejscach [GOLF 4, 1.4, '98]

24 Cze 2018, 10:38

Niestety nie udało mi się odkręcić odmy od silnika, próbowałem końcówkami HW30 i TX5 od topexa ale nie pasują dość żeby było można przekręcić (jest trochę luzu i końcówka kręci się na śrubie z delikatnym oporem). Po zdjęciu węża ujrzałem taki o to widok:
    rothejro
    Początkujący

24 Cze 2018, 16:17

Możesz sprawdzić grubość lakieru na dachu. No chyba, że jesteś pewien historii auta.Po dachowaniu olej może spłynąć do filtra.
    Bettar
    Obserwowany

Prawo jazdy od: 06 03 1996
    Przebieg/rok: 21tys. km
    Auto: SSangyong Rexton
    Silnik: 2.7 XDi
    Paliwo: Diesel
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2005

24 Cze 2018, 20:07

Dzięki Bettar, ale auto ma już swoje lata i ciężko by było sprawdzać wszystko dokładnie. Widać, że odma zawalona na maksa i nie było gdzie wyrzucać. Tylko pytanie, jak to cudo teraz odkręcić żeby było można wyczyścić?
    rothejro
    Początkujący