Korozja w Toyota Auris z 2018 roku. Proszę o pomoc

06 Paź 2023, 22:54

Witam serdecznie. Motywowany potrzebą zakupu nowego auta w trybie pilnym ( drugie auto w życiu) zdecydowałem się na Toyote Auris kombi 1.33 benzyna z 2018roku. Pojazd zakupiłem u autoryzowanego dealera. Oględziny auta przeprowadziłem pobieżnie, oryginalna powłoka lakiernicza -biorę. Bo czego złego mogłem się spodziewać po tak świeżym samochodzie...Po powrocie do domu na przy oględzinach na chłodno niestety zauważyłem , że auto ma (bąble) początek korozji na progach. Dotychczas posiadałem forda z 2005 roku który nie miał na podwoziu żadnej korozji. Nie przypuszczałem ze pojazd z roku 2018 może mnie czymś takim zaskoczyć. Kiedyś tata mówił mi że jego toyota po 10 latach była cała ruda,ale mimo to zachwalał jako najlepszy jego samochód w życiu. Czy mój egzemplarz jest tak nieudany, czy toyota naprawde tak koroduje. Proszę o odpowiedz
Miły333
Obserwowany
 
Posty: 2
  • 07 Paź 2023, 08:09

    Niestety wszystkie Toyoty mają słabe zabezpieczenie antykorozyjne i to w sumie jest ich największa bolączka. W tym przypadku warto o to zadbać we własnym zakresie i zabezpieczyć podwozie oraz profile. To powinno pomóc ale co jakiś czas trzeba takie zabezpieczenie przejrzeć i uzupełnić.

    Miły333 napisał(a):Pojazd zakupiłem u autoryzowanego dealera.
    Spotkałem się z samochodami które potrafiły w ASO Toyoty stać ponad rok na placu pod chmurką a to już niestety nie jest najlepsze dla samochodu. Przypuszczam, że u innych jest podobnie ale lepsze zabezpieczenie podwozia, nadwozia nie powoduje takiego problemu.
    Miły333 napisał(a):Nie przypuszczałem ze pojazd z roku 2018 może mnie czymś takim zaskoczyć.
    Dzisiaj nawet w rocznych egzemplarzach można znaleźć początki korozji w niektórych miejscach na podwoziu :wink:
    Rokiko
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 9765
    Zdjęcia: 34

    07 Paź 2023, 21:00

    dziękuje za pomoc !
    Miły333
    Obserwowany
     
    Posty: 2
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Fabryka opon Michelin w Olsztynie
      Fabryka opon w Olsztynie jest jednym z największych zakładów produkcyjnych Michelin na świecie. Michelin Polska SA zatrudnia ponad 4 tysiące osób i jest największym pracodawcą na Warmii i Mazurach (zleca też prace wielu lokalnym ...