Kto ma pierwszeństwo na takim skrzyżowaniu ?

kto ma pierwszeństwo na takim skrzyżowaniu ?

17 Lip 2018, 13:22

Cześć, mam w mieście skrzyżowanie na którym jestem głupi jak wjeżdżam, chodzi pojazd wyjeżdżający z parkingu z pod znaku stop, skręcam w prawo ale na pas po lewej stronie czyli dla jadących prosto / lewo i jak mają się do mnie auta po mojej lewej stronie ? postarałem się to rozrysować jak najlepiej uwzględniając wszystkie znaki pionowe i poziome. Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.

Zdjęcie
dario1988
Obserwowany

Re: kto ma pierwszeństwo na takim skrzyżowaniu ?

17 Lip 2018, 14:13

Musisz przepuścić wszystkie pojazdy które jadą z lewej strony one są na głównej drodze z pierwszeństwem a ty wyjeżdżasz z parkingu i dodatkowo masz znak stop.

Skręcając w prawo niezależnie czy na drogę do skrętu w prawo czy na tą do jazdy dalszej na wprost i w prawo musisz upewnić się że masz wystarczająco miejsca żeby wyjechać z tego miejsca w którym stoisz.

Tak samo jest jak byś chciał skręcić w lewo musisz zachować ostrożność i wszystkich przepuścić bo włączasz się do ruchu.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 19
Auto: Nie mam

17 Lip 2018, 14:28

no właśnie tylko że oni nie mają znaku droga z pierwszeństwem ale też nie mają znaku ustąp pierwszeństwa, dlatego przez chwilę zastanawiałem się czy nie zachodzi tu zasada prawej ręki, ale faktycznie przecież znak stop = ustąp pierwszeństwa.
dario1988
Obserwowany

17 Lip 2018, 17:54

dario1988 napisał(a): dlatego przez chwilę zastanawiałem się czy nie zachodzi tu zasada prawej ręki, ale faktycznie przecież znak stop = ustąp pierwszeństwa.

Chodzi o to, że wyjeżdżając z parkingu, nawet gdyby nie było znaku STOP, musisz ustąpić wszystkim, bo włączasz się do ruchu-wyjazd z parkingu to nie jest skrzyżowanie.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III i Lancera IX
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 13
Miejscowość: Zegrze Pd
Prawo jazdy od: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Outlander 2019, Vitara 2017
Silnik: 2.0 150KM 1,6 120KM
Paliwo: Benzyna
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2019
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

10 samochodów, które powinny stać się kabrioletami 10 samochodów, które powinny stać się kabrioletami
    Są cięższe, bardziej skomplikowane i wymagają dodatkowej pielęgnacji. Ale odwdzięczają się stylem i bardziej bezpośrednimi wrażeniami z jazdy. Kabriolety mają coś w sobie. Jednak ich opracowanie jest dla producentów ...
    Jakie silniki wybierają Europejczycy? Jakie silniki wybierają Europejczycy?
    Analitycy sygnalizują, że październik 2017 r. był momentem przełomowym pod względem wybieranego przez kierowców rodzaju paliwa. W ciągu tego miesiąca zarejestrowano ponad 619 tys. pojazdów z silnikami benzynowymi, ...

•