Którą bryczke wybrać,okolo 15k, proszę o porady.

06 Maj 2010, 23:26

Witam!
Prawko zdalem w styczniu. Obecnie jężdzę lanosem, ale mam zamiar kupić sobie cos innego.
Mianowicie posiadam fundusze w wysokosci okolo 15 tys. Myślę nad samochodami typu:
-Passat B5
-Seat Toledo
-Seat Ibiza III
-Seat Leon
-Vectra II
-Astra II
-Golf IV
Oczywiscie te autka to roczniki mniej wiecej 1998-2002.. najbardziej skłaniam sie do Ibizy III, za 16k juz kupi fajna ;) Co wy na to sadzicie? Ja osobiscie mało znam sie na samochodach. Licze raczej, że te autka będą w dieselu
Pozdrawiam i proszę o jakies dobre rady :)
Ostatnio edytowany przez Zicku 06 Maj 2010, 23:58, edytowano w sumie 2 razy
Zicku
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: jaworzno

06 Maj 2010, 23:47

Do żadnego z tych aut nie można się ewidentnie przyczepić, jednak gdybym miał brać dla siebie to wybrałbym Golfa lub Leona, auta podobne techniczne, dobre konstrukcje, pełna satysfakcja :)
Kierunkowskaz
Zaawansowany
 
Posty: 987
Miejscowość: Warszawa (WI)

08 Maj 2010, 16:09

Dlaczego w dieslu? Czy robisz na tyle dużo przebiegu rocznego i pokonujesz długie trasy aby brać diesla? Czy masz świadomość, że diesel w krótkich, miejskich odcinkach spala na nierozgrzanym silniku tyle paliwa co benzyniak? Czy wiesz o tym, że turbodiesla przed zgaszeniem trzeba chłodzić zostawiają włączony silnik na ok. 3 minuty?

Czy masz pojęcie, że do 15 tys. zł trudniej będzie Ci kupić dobry egzemplarz diesla niż benzyny? No i wreszcie czy masz świadomość, że oszczędzasz owszem na tańszym paliwie i na długich trasach na spalaniu, ale naprawy i serwisowanie diesla jest dużo droższe od benzyny?

Moim zdaniem jeżeli mam nie za dużo gotówki, jeżdżę mało to kupuję benzynę i zastanawiam się nad jej zagazowaniem (i wtedy kupuję auto minimum klasy C), albo kupuję od razu auto zagazowane. Przy instalacji LPG ważne jest żeby przewidzieć miejsce na butlę. Kupisz Ibizę, która bagażnik ma mały, wstawisz butlę i nie masz bagażnika. Możesz wstawić butlę w miejsce koła zapasowego, ale wtedy masz małą max 30 litrową butlę i tankujesz się co 250-300 km, ale wtedy nie masz koła zapasowego. Jak jedziesz w trasę i o kapcia nie trudno to masz spory problem.

Co do samochodów, bardziej Seat, niż VW. Obywa auta technologicznie to bliźniaki, ale wg. mnie Seaty mają wyrazisty charakter, a ważniejsze, że są tańsze od VW, a dają tyle samo. To nie prawda, że materiały w Seacie i VW są zdecydowanie inne.
No i między Passatem a Ibizą jest przepaść. Nie da się sensownie porównać tych aut, bo to jasne, że Passatem lepiej się jeździ.

Pamiętaj też, że jak kupujesz 10-12 latka to ważniejszy jest stan techniczny, niż to czy na masce jest znaczek Mercedesa, czy Fiata.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

08 Maj 2010, 16:24

ale wtedy masz małą max 30 litrową butlę i tankujesz się co 250-300 km


Niema 30-litrowych zbiorników, najmniejsza to CC 34L .
zywy
Początkujący
 
Posty: 62
Miejscowość: Lubin

08 Maj 2010, 22:18

Mowa o butli nie o baku.
Kierunkowskaz
Zaawansowany
 
Posty: 987
Miejscowość: Warszawa (WI)

08 Maj 2010, 22:37

W takim razie jakbym sie zdecydowal na leona benzyne z silnikiem 1.6 16V o mocy 100KM jakiego spalania sredniego moglbym sie spodziewac?
Zicku
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: jaworzno

08 Maj 2010, 23:23

Mowa o butli nie o baku.


A o czym ja napisałem?? Najmniejszy zbiornik gazu zamiast koła zapasowego ma poj. 34 L .
zywy
Początkujący
 
Posty: 62
Miejscowość: Lubin

08 Maj 2010, 23:34

Do takiego zbiornika (butli) wchodzi 30l ;)
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

09 Maj 2010, 00:24

zywy napisał(a):Niema 30-litrowych zbiorników, najmniejsza to CC 34L .
Kubuch napisał(a):Do takiego zbiornika (butli) wchodzi 30l

Pisząc wcześniej, nie miałem zamiaru podawać dokładniej pojemności tej butli. Dla mnie popularnie to jest "trzydziestka", bo wiem o tym, że w butli zawsze jest mniej LPG, niż ma pojemności butla.

A opowiadań o tym jak ktoś do pełna "zalał" butlę, a powinno mu wejść jeszcze kilka litrów to już słyszałem wiele :lol:
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

13 Maj 2010, 20:38

a co powiecie na temat Astry i Vectry? Są dość sporo tańsze...
Zicku
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: jaworzno

14 Maj 2010, 00:02

Witam. Chciałem się dołączyć do tematu. Planuje kupić auto z instalacja gazową. Jakie auto kupić do 15 tys. jaki jest najlepszy silnik do LPG. Moją uwagę przykuł Opel Omega B po FL tylko z jakim silnikiem??2,0 , 2,5, Opel vectra czy macie może inne propozycje. Chcałbym jakieś wieksze auto.
loozak16
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: Opolskie