Którego minivana wybrać

31 Gru 2007, 01:54

Schwabschreiber napisał(a):Wiecie co??? Ale najlepsze to są vany prosto z USA, czyli Ford Freestar/Mercury Monterey, Nissan Quest, Honda Odyssey, Chrysler Town&country... To jest dopiero wsiąść za te auta z silnikami po 3 i pół litra


Racja...ale jak mieszkasz w USA:P
Cena benzyny...cena części i ich dostępność w Polsce pozostawia wiele do życzenia...niestety...ale jesteśmy w Europie i tu się jeździć europejskimi autami :)
Requiem for a Dream.
Piter
Stały forumowicz
 
Posty: 2942
Zdjęcia: 239
Miejscowość: Kłodzko
Prawo jazdy: 15 03 2007
Auto: Audi A6 C5
Silnik: 1.9 TDI 131KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

21 Wrz 2008, 18:49

Witajcie.

Trochę podepnę się pod temat i zabiorę głos w dyskusji.
Przymierzam się także do zakupu minivana.

Do tej pory jeździłem m.in.:
1. VW Touran (2L Diesel) - nawet fajne autko, mało pali, dużo schowków, "lodóweczka", dość twarde, ale nie miał 7 miejsc i także padło koło jakieś tam i naprawa ok. 7 tyś.
2. Toyota Corolla Verso (Diesel 188 KM) - też sympatyczne autko, wg. mnie lepsze od VW, ale strasznie wrażliwe na jakość paliwa.

A ponieważ czas na miany, teraz zaczął mi chodzić po głowie Citroen C4 Grande Picasso (Diesel, pół-automat MCP lub automat). Czy warto inwestować we francuza (auto nowe z salonu)?
A może macie jakieś inne propozycje?
Tylko nie większe (typu Voyager), bo za mały garaż.

Pozdrawiam.
B.
Bodek
Nowicjusz
 
Posty: 2

22 Wrz 2008, 16:07

a moze Forda Kuge ? bardzo uniwersalne auto do tego bardzo ladne i nie drogie:) dobrze ze chcesz Forda porzadne bryki, znajomy mial windstara bardzo chwalil, tylko ze mial wersje amerykanska 7osobowa z full wypasem ze skrzynia w kierownicy i nie spalala duzo z 12-15l ale to i tak spoko jak na takie duzawe auto jeszcze jest Ford Galaxy czy jakos tak, wracajac do windstara to moje volvo V40 T4 mali 13L !
edmundo
Nowicjusz
 
Posty: 16

23 Wrz 2008, 11:12

Poczekaj do stycznia i wtedy obaczaj nową Kuge, będzie miała silnik 2.5 l i 200 km , do tego bardziej sportowy wygląd. chyba że już teraz Ci wystarczy ta wersja co jest, na pewno lepsza niż Citroen
syrenka
Nowicjusz
 
Posty: 12

23 Wrz 2008, 13:26

wg mnie bez porownania nawet:) stanowczo lepszy i funkcjonalniejszy jest ford
edmundo
Nowicjusz
 
Posty: 16

24 Wrz 2008, 20:46

A ja dorzucę jeszcze jedno auto Kia Carnival.Naprawdę super i za małe pieniądze.Dookoła trąbią że awaryjne itp.A przy odrobinie dbania o auto jest ono niezawodne.Naprawdę polecam. :D
ebtbo
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Olsztyn
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Sportowe Volvo V40 R-Design
    Volvo do swojej oferty wprowadziło sportową wersję, prestiżowego, pięciomiejscowego hatchbacka Volvo V40 R-Design. Auto jest dostępne w salonach z trzema silnikami wysokoprężnymi oraz trzema wersjami benzynowi. Cena modelu ...

15 Paź 2012, 09:32

Moze sie komuś przyda ciekawy temat. http://lpg-forum.pl/ktorego-vana-7-8-os ... hilit=vana
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

25 Paź 2012, 19:34

Kolega kupił Renault Espace i nie narzeka. Bardzo fajne auto.
retep86
Nowicjusz
 
Posty: 26
Miejscowość: Warszawa

06 Gru 2013, 05:01

:yes: Polecam Ci Forda Galaxy III.Ja posiadam rocznik 2007 z silnikiem 2.0 TDI. Jestem z niego
bardzo zadowolony. Spalanie niezbyt wysokie jak na ten pojazd/ 7 osobowy/. Jest to samochód
bardzo konfortowy.Jeżeli ten model byłby dla Ciebie za drogi to polecam model wcześniejszy
przed 2007 rokiem. Tak samo dobry. Oba modele mało awaryjne.
Pozdrawiam.
Jerzy
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 24 06 1964
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Ford Galaxy III
Silnik: 2.0 TDI/140 KM
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

03 Sty 2014, 13:27

Polecam Toyotę Verso z automatem i silnikiem 1.8 benzyna. Wnętrze bardzo przestronne, sylwetka bardziej sportowa niż vanowata i co najważniejsze autko twarde i trzyma się drogi a nie buja jak w innych miniautobusach...
peter77sx
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 18 11 1977
Auto: Toyota Verso
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Van
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008