Kupno i zarejestrowanie auta w polse i wywuz do austri

kupno i zarejestrowanie auta w polse i wywuz do austri

12 Kwi 2010, 14:38

hallo,

kupilam ostatnio auto, malucha (2000) dla mojego brata. niezameldowalam go jeszcze w polsce a auto jest kupione na moja ciocie. od miesiaca jusz tu jest we wiedni na numerach poprzedniego wlasciciela. moje pytanie, musze go w polsce w ogule rejestrowac na moja ciocie czy od razu tutaj na mojego brata z wymeldowaniem w polsce?

pytam sie bo moj tato twierdzi ze musze go pierwsze na ciocie za rejestrowac a od niej dopiero na mego brata. ah, i jeszcze drugie pytanie, jest wtedy wogule mozlie kupic od cioci auto jak moj brat nie jest zameldowany w polsce? a dodam jeszcze ze ubezpieczenie jest zaplacone na ciocie

dziekuje i bede wdziecna za porade
kiominio
Nowicjusz

Miejscowość: Wieden

Re: kupno i zarejestrowanie auta w polse i wywuz do austri

13 Kwi 2010, 14:11

Ciocia sprzedaje bratu, z polskimi dokumentami samochodu (dowód rejestracyjny, karta pojazdu, tablice rejestracyjne) idziesz do austriackiego urzędu komunikacji gdzie rejestrujesz samochód.

Nie potrzebne jest wyrejestrowanie. Ciocia przesyła informację do ubezpieczalni, że sprzedała samochód za granice. Brat może się na piśmie zrzec polisy OC i to ciocia dołącza do pisma do ubezpieczalnie.

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz

Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam

13 Kwi 2010, 17:44

ah, to znaczy ze nie musze auta pierwsze rejestrowac na ciocie?
kiominio
Nowicjusz

15 Kwi 2010, 18:47

dokładnie tak, możesz nie rejestrować na ciocię

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz

Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam

15 Kwi 2010, 20:52

dziekuje bardzo za informacje! bardzo mi pomogles =)

pozdrowienia!
kiominio
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Lexus LS - limuzyna do dyspozycji Agnieszki Radwańskiej Lexus LS - limuzyna do dyspozycji Agnieszki Radwańskiej
    Lexus Polska, przy wsparciu Lexus Europe - podpisał umowę partnerską z Agnieszka Radwańska na rok 2013. Logo Lexus będzie widniało na tenisowym stroju Agnieszki Radwańskiej w wszystkich turniejach Wielkiego Szlema, turnieju ...
    [F] Audi A8 D2 4,2 / BMW 740i e38 / Lexus LS 400 mk2 / Merc S 430 [F] Audi A8 D2 4,2 / BMW 740i e38 / Lexus LS 400 mk2 / Merc S 430
    Podstawowe kryteria zestawienia: - limuzyna segmentu F - silnik V8 - modele z ok. 1999r. Wytypowane modele do zestawienia: - Audi A8 D2 4,2 - 310KM - BMW 740i e38 - 286KM - Lexus LS 400 mk2 UCF20 - 294KM - Mercedes S430 w220 ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      GTP Light