Kupno samochodu a rejestracja i OC

17 Paź 2017, 14:24

Witam. Chciałbym uzyskać informacje jak postąpić aby nie było żadnych problemów.
Otóż potrzebuje silnik z pewnego samochodu do swojego przełożyć
I znalazłem zarejestrowany pojazd po wypadku rozbity wystawiony na aukcji.
Chciałbym go kupić wymontować z niego silnik a resztę pozbyć się oddając na złom.

Jak to wszystko zrobić ale nie rejestrować pojazdu na siebie nie płacić OC? OC podobno do kwietnia 2018 jest.
Bo z tego co wiem jest obowiazek rejestracji pojazdu do 30 dni. Czy jezeli bym go kupil na umowe kupna sprzedazy a sprzedajacy zglosil sprzedaz do urzedu to w ciagu tych 30 dni gdybym go wyzlomowal i wyrejestrowal bylyby jakies problemy? Da się tak w ogole? Jak postąpić w tym przypadku?
matheo99
Nowicjusz
 
Posty: 10
Auto: E46

17 Paź 2017, 19:36

Jak kupisz ten rozbity samochód i jest w nim ubezpieczenie do kwietnia, to z umową KS idziesz do ubezpieczyciela i spisujesz aneks do umowy ubezpieczenia. Ubezpieczyciel cie przelicza i albo coś dopłacasz albo nic nie dopłacaasz. Zależy od róznicy zniżek. Co do rejestracji, to jest obowizek przerejestrować samochód na siebie w ciągu 30 dni, ale z urzędu nie ma żadnej kary jak się tego nie zrobi. Jedynie podczas jazdy, jak cię złapie policja to mogą ci zatrzymać DR za niedopełnienie formalności. Ale mandatu ani żadnej kary za to nie ma. A jak ty nie planujesz tym samochodem jeździć, to nie ma potrzeby żebyś latał po WK.
Procedura więc jest taka - kupujesz to rozbite auto. Idziesz do ubezpieczyciela i robisz aneks do umowy ubezpieczenia. Przekładzasz silniki i oddajesz to auto na złom wraz z umową KS między tobą a sprzedającym oraz DR. Następnie z kwitem ze złomu idziesz do WK i wyrejestrowujesz to auto, a następnie idziesz do ZU i zgłaszasz zezłomowanie.
Po przekładce silnika, musisz ten uszkodzony silnik założyć do tego rozbitego auta, bo oddając na złom, będziesz musiał dopłacić ileś tam zł za każdy brakujący kilogram. Silnika nie musisz montować na gotowo. Wystarczy, że go włożysz i przykręcisz, żeby nie wylatał.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

17 Paź 2017, 20:01

Jako że kilka aut już zezłomowałem to ja przedstawię swoją procedurę działania.
1.Kupujesz tamto auto
2. Wyciągasz silnik czy co tam trzeba, możesz wrzucić swój stary jak Ci nie potrzebny, dopłacać nic nie będziesz za brakujące kilogramy jedynie mogą Ci zbić z ceny. W takiej sytuacji auto wrzucają na wagę i liczą Ci za kilogram.
3. Kasujesz auto
4. Z kwitami z kasacji, wszystkimi dokumentami od auta i umowa kupna sprzedaży (musi być ciągłość umów) biegniesz do WK wyrejestrować auto, potem do Ubezpieczalni to samo.

I po sprawie
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

17 Paź 2017, 20:40

Pominęliście tutaj panowie PCC w skarbówce. Jest zakup auta więc :?:
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4673
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

17 Paź 2017, 20:43

Faktycznie, ale myślę że nie warto płacić jak na chwile, wpisać w umowie że na części udokumentować zdjęciami a potem i tak w krótkim czasie na złom poleci. Oczywiście nie namawiam do niepłacenia, mówię to tylko tak jak ja bym to zrobił
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

17 Paź 2017, 20:58

Musze robić ten aneks? Nie moge go zezlomowac w ciagu tych 30 dni mając jego OC? Samochod oczywiscie nie wyjedzie nigdy na droge.

Nie chciałbym dopłacać jakichś kolosalnych kwot do OC chyba że zostanie mi ono zwrócone za niewykorzystane dni?

Albo jest tez opcja gdybym sie dogadal ze kupuje auto na umowe kupna sprzedazy wyciagam silnik zlomuje a papierek ze zlomowiska oddaje poprzedniemu wlascicielowi a on pojazd wyrejestrowuje i zrywa umowe ze swojego OC?

drugie pytanie do Kao jak kupuje na czesci? Bo z tego co mi wiadomo to nie mozna tak robic i są kary za nielegalny demontaz więc jak wpisze ze na czesci to sie chyba tylko wystawie? Co podchodzi pod ten demontaż? Nawet jak jeden samochód rozbiore na potrzeby własne?
matheo99
Nowicjusz
 
Posty: 10
Auto: E46
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Audi Design - nowe koncepcje i kreatywne idee przyszłości
    W przyszłości nie będzie istniał tylko jeden jedyny typ samochodu - formy mobilności będą różne. Dlatego projektanci Audi tworzą nowe koncepcje i kreatywne idee. Zasadniczo, kierują się wytyczną nowoczesnego sportowego ...
    Międzynarodowy Dzień Uprzejmości na Drodze
    Święto wywodzi się z Francji, ale szybko zyskało popularność na całym świecie. Co to znaczy być uprzejmym na drodze? Przestrzeganie przepisów oraz bycie przewidywalnym i wyrozumiałym kierowcą. Tak rozumiana uprzejmość ...

17 Paź 2017, 21:47

matheo99 napisał(a):Bo z tego co mi wiadomo to nie mozna tak robic i są kary za nielegalny demontaz
pierwsze słyszę. Chyba jakieś brednie. A nie możesz powiedzieć dla gościa żeby Ci sam silnik sprzedał?
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

18 Paź 2017, 07:05

Jest wlasnie cos takiego
"wynoszące od 10 tys. do 300 tys. zł, prowadząc nadal ten proceder.

Taka kara grozi według ustawy każdemu, kto poza stacją demontażu będzie:

- usuwał elementy lub substancje niebezpieczne (w tym płyny) z pojazdów wycofanych z eksploatacji;

- wymontowywał przedmioty wyposażenia lub części, które nadają się do dalszego wykorzystania z samochodów wycofanych z eksploatacji;

- wymontowywał elementy nadające się do odzysku lub recyklingu z pojazdów wycofanych z eksploatacji."


Ale nie o tym mowa. Więc jak muszę robić ten aneks czy da sie tez byc na jego OC ten miesiąc i wyrejestrowac z jego OC? Chce to zrobic niskim kosztem
matheo99
Nowicjusz
 
Posty: 10
Auto: E46

18 Paź 2017, 08:12

matheo99 napisał(a):Więc jak muszę robić ten aneks czy da sie tez byc na jego OC ten miesiąc i wyrejestrowac z jego OC?
oczywiście że się da. Bez problemu to załatwisz
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

18 Paź 2017, 19:26

bonifacy napisał(a): Jest zakup auta więc
Zalezy wszystko od ceny zakupu czy tez faktycznej wartości pojazdu...Jezeli przekracza 1.000.- to wiadomo ze azymut do US nalezy zaliczyc... :D
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6169
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

18 Paź 2017, 21:01

orientuje sie ktos czy moge caly samochod rozebrac na czesci zostawiajac tylko bude ktora oddam na zlom? faktycznie są za to kary? nawet jesli nie robie tego na skale masowa?
matheo99
Nowicjusz
 
Posty: 10
Auto: E46

18 Paź 2017, 22:36

Ja jestem na 100% przekonany że nic Ci nie grozi, rozbierasz to dla siebie, nie na handel, nie wzbogacasz się. Tylko zapytaj kasownikow czy samą budę rozegrają Ci wezmą
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

19 Paź 2017, 06:55

Okej, a gdybym resztę rzeczy ktore będą zdatne a nie potrzebne mi takich jak drzwi fotele maglownica chciał sprzedać na np allegro? Wtedy coś mi grozi? Trzeba rozliczyc podatek dochodowy jesli to sa czesci uzywane?
matheo99
Nowicjusz
 
Posty: 10
Auto: E46

19 Paź 2017, 18:09

Jakby tam było jak mowisz to nikt by nie handlował na allegro i innych portalach
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

19 Paź 2017, 19:23

Kao - a co mówi ustawa o recyklingu samochodów wycofanych z eksploatacji na temat samodzielnego demontażu? Jakie są za to kary?
Tutaj w skrócie. Wystarczy w necie poszperać i poświęcić troszkę czasu na zapoznanie się z ustawą.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000