Kupno samochodu na dwie osoby przez jedną z nich

Kupno samochodu na dwie osoby przez jedną z nich

01 Lut 2014, 11:52

Witam,
Noszę się z zamiarem zakupu samochodu, który będzie zarejestrowany na mojego ojca i na mnie. On o tym wie i się zgadza. Obecnie jest - nieoficjalnie - w pracy w Holandii.

Jakie dokumenty są potrzebne, abym z powodzeniem mógł kupić samochód do rejestracji na dwie osoby, zarejestrować go, zapłacić podatek PCC-3 i wykupić OC - bez fizycznego udziału ojca? O jakie podpisy lub upoważnienia mam go poprosić? Czy da się tak w ogóle zrobić?

Przed wyjazdem podpisał mi tylko dwie umowy in blanco oraz podpisał upoważnienie do reprezentowania go przeze mnie w starostwie przy rejestracji samochodu (jednak umieścił tam tylko numer dowodu, nie ma tam PESEL-u).
misiu9091909
Obserwowany

Prawo jazdy od: 16 01 2014
Auto: Seat Marbella
Silnik: 0.9 KAT 41KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sportowe Volvo V40 R-Design Sportowe Volvo V40 R-Design
    Volvo do swojej oferty wprowadziło sportową wersję, prestiżowego, pięciomiejscowego hatchbacka Volvo V40 R-Design. Auto jest dostępne w salonach z trzema silnikami wysokoprężnymi oraz trzema wersjami benzynowi. Cena modelu ...
    Pierwszy śnieg - kilka dobrych rad dla kierowców Pierwszy śnieg - kilka dobrych rad dla kierowców
    Jak pierwsze opady śniegu wpływają na sytuację na drodze? Większość kierowców jeździ wolniej. Dzięki temu na drogach jest mniej ofiar śmiertelnych, natomiast odnotowuje się więcej stłuczek. Przypominamy, jak jeździć ...

•  
    • Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      Monster Truck Rock Star, 11
      Autosacrum 2009
      S2020005