Kupowanie samochodu krok po kroku - pomoc

02 Lis 2015, 14:03

Witam.Proszę o pomoc czyli napisanie mi w punktach jak wygląda kupowanie auta, bo tak się zastanawiam się nad paroma kwestiami:
Jak już znajdę sobie ogłoszenie itp, zobacze , auto mi się spodoba i chcę go kupić, to jak wygląda płacenie zazwyczaj ,jeśli chodzi o przelew ? Wsiadam do auta i jadę do domu, a ze sprzedawcą zazwyczaj się umawia że w ciagu iluś tam dni zrobi się przelew czy to może jest tak że najpierw przelew , on sprawdza czy ma i wtedy daje auto ? Jak to jest bo nie wiem;/

A drugie pytanie to jak podczas zakupu auta chcę go najpierw zbadać w serwisie, to jak to wygląda, on się nie boi że mu ukrade czy coś , chce cośwtedy ode mnie , jakieś pieniądze w zastaw czy coś ? Proszę o pomoc ,bo jest mi to teraz bardzo potrzebne, a nie mam zielonego pojęcia :(
nuprussto
Nowicjusz
 
Posty: 3
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: Octavia
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

03 Lis 2015, 02:26

nuprussto napisał(a):Jak wygląda płacenie zazwyczaj ,jeśli chodzi o przelew ?
Spisujesz umowę, a w między czasie wysyłasz przelew z opcją realizacji np. za 15min. i już. Jeżeli sprzedawca ma konto w tym samym banku to od razu ma na koncie kase.

nuprussto napisał(a):jak podczas zakupu auta chcę go najpierw zbadać w serwisie, to jak to wygląda, on się nie boi że mu ukrade czy coś , chce cośwtedy ode mnie , jakieś pieniądze w zastaw czy coś ?
Jak chcesz sprawdzić auto w serwisie bądź jakimś innym warsztacie to sprzedawca musi wyrazić na to zgodę i to ty umawiasz się że on przyjedzie w określone miejsce lub jedziesz z nim razem na taki przegląd. Oczywiście płacisz Ty za taką usługę.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

03 Lis 2015, 19:11

No ale np. jeśli samochód kosztuje 50 czy 100 tyś , to raczej przelewu nie zrobisz w komputerze bo jest limit na stronie banku , więc musisz w placówce banku, więc jak to wtedy wygląda ?
nuprussto
Nowicjusz
 
Posty: 3
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: Octavia
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

05 Lis 2015, 15:36

nuprussto napisał(a):jeśli samochód kosztuje 50 czy 100 tyś , to raczej przelewu nie zrobisz w komputerze bo jest limit na stronie banku

Trzeba odpowiednio wcześniej ustawić sobie na koncie odpowiednie limity i wtedy zrobisz.
W banku też możesz wykonać taką operację idziesz z gościem od którego kupujesz auto, wyedy on odrazu otrzyma potwierdzenie.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

16 Mar 2018, 14:59

Mam pytanie. Podpisałem umowę na leasing nowego samochodu (renault clio) w salonie firmowym. Salon rejestruje ten samochód już ponad 10 dni przez co umowa nie może być finalizowana a ja jestem bez auta. Czy to jest normalna sytuacja?! Data wydania auta już minęła więc właściwie mam prawo bezkosztowo zerwać umowę.
Adam888
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 12 04 2009
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: renault
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

16 Mar 2018, 20:43

Adam888 napisał(a):Salon rejestruje ten samochód już ponad 10 dni przez co umowa nie może być finalizowana a ja jestem bez auta. Czy to jest normalna sytuacja?!

Nie jest to normalna sytuacja. Jaka jest przyczyna? Brakuje jakiś dokumentów?
MichalKR
Nowicjusz
 
Posty: 22
Prawo jazdy: 15 12 1994
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Ford S-max
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

17 Mar 2018, 07:07

Tego nie wiem. Bazuję tylko na enigmatycznych tłumaczeniach salonu firmowego Renault, który twierdzi o "zmianie przepisów".
Adam888
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 12 04 2009
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: renault
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014