Kupuję samochód - gdzie rozglądać się za autami?

15 Lut 2017, 10:19

Zastanawiasz się nad zakupem samochodu? Na pewno jest to dość stresująca chwila, patrząc szczególnie na fakt, iż nowości nie brakuje. Im więcej posiadamy pieniędzy, tym większy zakres możliwości mamy do wyboru. Niezależnie od tego, czy posiadamy bardzo duże doświadczenie, czy właśnie go wcale nie mamy, to jednak warto skupić się na kilku wskazówkach, które pomogą nam podjąć właściwą decyzję.

Salon samochodowy
Oczywiście marzeniem wielu osób, jest zakup nowego samochodu, pochodzącego prosto z autoryzowanego salonu. Jednak dla wielu kierowców taka możliwość ze względów finansowych, nadal jest poza zasięgiem możliwości. Warto jednak wziąć pod uwagę, że z każdym rokiem liczba Polaków zaopatrujących się w auta w salonach samochodowych, jest zdecydowanie więcej.
Kupuję samochód - gdzie rozglądać się za autami?
Na pewno tutaj mamy kilka możliwości, które pozwolą nam na zakupienie samochodu z tak zwanego rynku pierwotnego. Jeżeli nie dysponujemy wystarczającą gotówką, w każdej chwili możemy wybrać się do banku w celu sprawdzenia naszej zdolności kredytowej. W takiej chwili możemy ubiegać się o wzięcie kredytu samochodowego. Należy jednak pamiętać, iż przy zakupie bardzo drogiego auta, również dopłacimy sporo odsetek oraz pozostałych kosztów do kredytu. Zatem takie auto może być droższe nawet o 30-40 tys. złotych, niż cena proponowana przy sprzedaży za gotówkę. Jak widać, nie każdego będzie stać na nowe auto.

Ponadto zakup nieużywanego samochodu będzie nieopłacalne, jeżeli zamierzamy bardzo szybko je odsprzedać. Należy mieć w głowie zasadę, że niestety nowe samochody bardzo szybko tracą na wartości.

Samochód kupowany w komisie
Innym źródłem, pozwalającym na zakup samochodów, jest komis. W tej kwestii wywiązało się już zapewne wiele mitów, jak i również stereotypów. Przede wszystkim mówi się, iż niby teoretycznie komisy zarabiają na samochodach, które nie są warte takiej ceny. Czy aby na pewno? Przede wszystkim zacznijmy od tego, że samochody przez profesjonalne komisy, są dokładnie sprawdzane pod względem technicznym. Niektóre usterki są natychmiast usuwane. Natomiast inne, jeżeli takowe jeszcze istnieją - są przedstawiane Klientowi przed sprzedażą. Dzięki temu Klient ma zdecydowanie większe szanse na to, iż nie kupuje kota w worku, ale dowiadują się o wszystkich słabych oraz mocnych stronach oglądanego pojazdu.

Ponadto takie samochody sprzedawane przez komisy, są objęte gwarancją, a niektóre modele nawet posiadają tak zwaną gwarancję techniczną. Co to oznacza w praktyce? Jeżeli doszłoby do usterki w zakresie podzespołów wymienionych na gwarancji, wtedy Klient ma możliwość skorzystania z bezpłatnego serwisu.

Oczywiście tutaj nie można brać jako wyznacznika, iż każda działalność prowadząca komis samochodowy jest w pełni bezpieczna. Na pewno warto wyszukiwać na rynku motoryzacyjnym takie placówki, które posiadają wieloletnią tradycję, a także można im spokojnie zaufać.

Ogłoszenia internetowe
Internet od wielu lat stał się niesamowitym udogodnieniem w naszym codziennym życiu. Nawet jeżeli jesteśmy zdecydowani na zakup samochodu. Istnieje obecnie wiele różnych portali ogłoszeniowych, na których znajdziemy wiele ciekawych modeli, nie tylko dostępnych na terenie kraju, ale również modeli sprowadzanych z zagranicy. Jednym z takich portali jest między innymi Samochody.io. Tutaj możesz znaleźć praktycznie każdy model samochodu, który idealnie będzie pasował do Twojej kieszeni. W związku z tym, jeżeli zależy Ci na średniej klasie, wystarczy ustawić odpowiednie parametry w wyszukiwarce, by uniknąć przeglądania aut, które Ciebie wcale nie interesują.

Nie zapominaj o tym, żeby przed poszukiwaniami idealnego dla siebie samochodu, już na samym początku określić swoje oczekiwania. Właśnie dzięki temu będzie Ci zdecydowanie łatwiej wyszukiwać propozycje, które okażą się dla Ciebie najdogodniejsze. Wiadomo, że możesz tak naprawdę spędzić wiele miesięcy na poszukiwaniach samochodu, bez większych rezultatów. Wszystko zatem zależy od tego, jakim dysponujesz budżetem, a także czy bierzesz pod uwagę drobne naprawy zaraz po zakupie, czy chcesz mieć samochód "gotowy do jazdy". Najlepiej jest jednak wspierać się poradami kogoś zaufanego oraz doświadczonego w branży motoryzacyjnej. Wtedy będziemy mieli zdecydowanie większe szanse na to, iż unikniemy nietrafionego zakupu.

źródło: artykuł sponsorowany
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3786
Zdjęcia: 13085
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Tesla Model Y

16 Lut 2017, 10:09

Dobrym sposobem jest jeszcze kupowanie samochodu od znajomych, czasem od rodziny (bliższej dalszej) jak znamy jego stan i przeszłość. Oczywiście każdy samochód należy dokładnie obejrzeć przed zakupem, przejechać się i sprawdzić czy samo prowadzenie samochodu nam odpowiada, czy nic nie stuka w zawieszeniu, czy elektryka działa poprawnie. Jeżeli nie znamy się na samochodach to trzeba zabrać ze sobą osobę która ma już jakieś doświadczenie w zakupie i sprawdzaniu samochodów, można też skorzystać z różnych firm które oferują kompleksowe sprawdzenia auta przed kupnem wraz ze szczegółowym raportem to jednak są już dodatkowe koszty.

Najważniejsze to nie tracić głowy podczas oględzin i nie napalać się bardzo bo to czasem ma później złe konsekwencje :roll:
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

18 Lut 2017, 13:15

Właśnie wypatrzyłem w komisie auto, które mi się podoba. Według sprzedawcy miało niewielką usterkę z przodu, nieuszkodzoną chłodnicę i nawet klapa silnika jest ponoć oryginalna. Po dokładniejszym sprawdzeniu okazało się, że to auto było zezłomowane w kraju pochodzenia.
Larwiak66
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 13 05 1975
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Opel Astra F
Silnik: 1.4 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

21 Lut 2017, 09:48

Larwiak66 napisał(a):Właśnie wypatrzyłem w komisie auto, które mi się podoba. Po dokładniejszym sprawdzeniu okazało się, że to auto było zezłomowane w kraju pochodzenia
Jeszcze pytanie czy samochód jest własnością komisu czy on tylko pośredniczy w jego sprzedaniu. Z tego co wiem komisy sprzedają swoje samochody ale są też takie które wstawiają do nich ludzie i komis tylko jest pośrednikiem w sprzedaży.

Przyznam że to nie ciekawa sytuacja ale zdarza się niestety nie tylko w komisach dlatego warto sprawdzać dokładnie historię samochodu na tyle na ile to możliwe oraz jego stan i jeżeli sami się na tym nie znamy to trzeba zabrać ze sobą osobę doświadczoną w tych sprawach.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

21 Lut 2017, 19:59

Wydawało mi się, że samochód oferowany w komisie powinien być już sprawdzony. Tymczasem klient musi prowadzić własne śledztwo, aby nie zostać ordynarnie oszukanym. Jakoś nie wierzę, że właściciel komisu nie wie, co sprzedaje.

Znalazłem inny samochód, przez internet. Właściciel zapewnia, że stan jest idealny, podaje VIN. Sprawdziłem wstępnie na Carfaxie, co z poduszkami. Ano...wystrzeliły.

Mam dobry rower...
Larwiak66
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 13 05 1975
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Opel Astra F
Silnik: 1.4 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

05 Sie 2017, 08:47

Na pewno wszelkiego rodzaju portale aukcyjne typu allegro, olx oraz gumtree będą pomocne w znalezieniu wymarzonego samochodu. Ja bym jeszcze polecił skorzystanie z aplikacji która powiadomi nas o nowych ogłoszeniach. Dzięki niej nie trzeba wertować wszystkich tych stron, tylko bezpośrednio na telefon będą przychodzić powiadomienia zgodne z wcześniej ustalonymi parametrami wyszukiwania. Mi to pomogło, może również i Wam uda się szybciej znaleźć autko.
pabl12o
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 06 04 2000
Auto: Kia
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Cusco tuninguje nową Toyotę Suprę
    To było pewne. Na rynku tuningowym pojawia się coraz więcej części do nowej Toyoty GR Supry. Tym razem coupé Toyoty na warsztat wzięło japońskie Cusco. Firma nie postawiła jednak na poszerzone nadkola czy wielkie skrzydło, ...

05 Paź 2017, 10:16

:D polecam serwis motoryzacyjny z możliwością dodawania bardzo tanich a czasem bezpłatnych moto ogłoszeń
ivar
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 10 07 1991
Przebieg/rok: 18tys. km
Auto: Toyota
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

20 Lis 2017, 20:44

Myślę że teraz przy ostatnich miesiącach tego roku warto wybrać się do salonów po autko nowe pewne i niezawodne. Spoko ofertę ma Peugeot(cik) sam się wybrałem i nigdy nie wierząc że można coś tanio kupić porównując cenę z początku roku za 3008"kę mam sporo kasy w kieszeni :D :piwo:
torreto78
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 17 11 2006
Przebieg/rok: 6tys. km
Auto: Passat B4

24 Lis 2017, 12:12

Mogę polecić atgarage zarówno jeśli chodzi o auta nowe i używane. Peugeot ma teraz kilka nowości, warto sprawdzić , można zawsze umówić się na jazdę testową. :)
ankaa111
Nowicjusz
 
Posty: 19
Auto: Opel Corsa