Lanos 1.6 16v problem po nocnym postoju PB+LPG 2GEN Problem na PB

05 Wrz 2020, 23:43

Był 1 mechanik ale powiedział że programu nie ma bo kiedyś robił na nim odczyty ale to z pare dobry lat temu poczekam moze znajomy bedzie miał ...
Vizaci
Nowicjusz
 
Posty: 22
  • 06 Wrz 2020, 11:50

    Za parę złotych można kupić przejściówkę ALDL na OBD II . Nie wiem, czy ta przejściówka zadziała z np. z ELM327 i jakimś darmowym programem na tel np. Piston. Wtedy można sprawdzić błędy silnika oraz odczyty niektórych czujników.
    Ewentualnie coś takiego [link do oferty na Allegro wygasł]
    Przecież Daewoo i Ople jeszcze jeżdżą na naszych drogach, więc mechanicy muszą mieć interfejsy do ich diagnostyki. Każdy szanujący się warsztat ma coś takiego.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

    06 Wrz 2020, 12:43

    Okej czekam na info od znajomego i mi powie czy posiada takie zlacza i sie podepniemy jak wiecej sie dowiem tutaj bede pisac
    Vizaci
    Nowicjusz
     
    Posty: 22

    07 Wrz 2020, 17:01

    Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie oleju być może inni będą się z tego śmiać ale chcę zadbać o serducho i za parę dni muszę zmienić olej aktualnie był lany gm 10w40 na świeżym nic nie stukało itd po 1000km popychacze stukały na zimno teraz to nawet na ciepło nagar się porobił po tym gm 10w40 i tak znajomy mi polecił zrobić zabieg czyli uzyć Xado Antykoks na tłoki w celu usunięcia nagaru do tego płukankę od liqui moly zlać stary olej i zalać 5w40 Eurol super lite 5w40 oraz ceramizer i czy to było by lepsze niż lanie tego gm10w40 skoro cena jest różna o 10-15złoty pobór oleju to wszystko zależy od mojej nogi w okresie spokojnej jazdy to nawet przez 2 tygodnie nic nie musiałem dolewać a jak się zacznie ciężka noga itd to myślę że tak około litra moze półtorej spali na 1000km przeważnie robię krótkie trasy gdzieś w granicach 10-15km w jedną stronę zdarza się tak że silnik się nawet nie nagrzeje do końca i chciałbym poznać waszą opinię czy z pół syntetyka opłaca się wejść na pełny syntetyk...
    Vizaci
    Nowicjusz
     
    Posty: 22

    09 Wrz 2020, 09:28

    Zrób płukankę, nalej ceramizera. Ja do Nubiry z LPG lałem kiedyś olej Platinum Gas 5W40. Jeździłem na tym oleju cały czas i nic się nie działo. Masz tam hydrauliczną regulację luzu zaworów i olej powinien mieć lepkość 5W40.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

    10 Wrz 2020, 15:27

    Witam dzisiaj miałem kolejny problem po szkole gdy odpaliłem lanosa chciałem jechac i dodawałem gazu to tak się dławił że obroty do góry nie chciały iść ... dopiero jak na raz obroty poszły do góry to wystartował jak jakaś formuła :p czekam caly czas na info od znajomego o podlaczenie sie tego kompa ale on tez ma przypuszczenie ze wtryski do wymiany i sprawdzenie wiazki z wtryskiwaczy
    Vizaci
    Nowicjusz
     
    Posty: 22
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Prowadzenie samochodu na głodzie
      Wielu kierowcom zdarza się prowadzić samochód, odczuwając głód, co skutkuje zmęczeniem oraz obniżoną koncentracją. Żeby tego uniknąć, część osób decyduje się na jedzenie w samochodzie, co jest równie ...

    11 Wrz 2020, 21:10

    Witam, przeczytałem temat i stwierdzam że Ja podobnie mam coś takie problemy.A mam Lanosa 1,5 -16V ES 100km.I LPG ..ciągle coś dolega z obrotami, pracą na 3 cylindrach a po nagrzaniu cisza i pali na 4 cylindry.Na LPg spadek mocy przy ruszaniu na 2 przełączając na 3 bieg.Lub skacze przy zwiększaniu prędkości ? 2 0- 40 km.PRZY SPADKU MOCY ???? Rozebrałem parownik -reduktor- EMMEGAS E46 7R- 0094015 ,i zapytam ? czy taki wygląd mebray kwalifikuje się do wymiany na nową ? ale trafić na fabrycznie nowa to trudna sprawa.Czy można dokonacćwykonania nowej z naszych dostępnych materiałów przez mechanika od PG ? ?
    JanMarten49
    Nowicjusz
     
    Posty: 34
    Zdjęcia: 14

    12 Wrz 2020, 21:04

    Wiesz co ja bylem u mojego gazownika co lanosem moim zajmuje sie od dobry 10 lat i powiedzial ze w moim przypadku duszenie sie na pb oraz praca na 2-3 cylindrach po nocnym postoju nie powoduje lpg bo sprawdzal kompem wszystko nawet resetowal kompa butle zakrecil i jezdzilem tylko na pb i dalej to samo mialem i z pb nic nie poradzi bo to tylko gazownik ...
    Vizaci
    Nowicjusz
     
    Posty: 22

    19 Wrz 2020, 12:06

    Witam komp nic nie wykazal 0 błedów co jest bardzo dziwne hehe do tego mam problem z czujnikiem plynu chlodniczego ale to w swoim czasie naprawie na dniach kupie wtryski z nubiry sprawne forumowicz takie posiada i sprzeda ladnie wymienie i zobaczymy czy cos sie poprawi
    Vizaci
    Nowicjusz
     
    Posty: 22

    20 Wrz 2020, 12:56

    Czujnik płynu też może może mieć znaczenie dla twoich problemów. Jak masz uszkodzony, to go wymień, zobaczysz czy coś się poprawi.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

    21 Wrz 2020, 17:06

    Nie wiem czy to juz pisalem ale dzisiaj rano gdy odpalilem auto caly czas wydobywal sie mocno bialy dym ktory smierdzial mocno benzyna skoro uklad zaplonowy dziala to chyba beda juz wtryski tak mi sie wydaje bo sonda lambda raczej by odpadla bo z tego co wiem to po zapaleniu sonda od razu nie dziala
    Vizaci
    Nowicjusz
     
    Posty: 22

    25 Wrz 2020, 18:17

    Panie i Panowie mam problem otóż mogę dostać za 50zł używane wtryskiwacze do lanosa 1.6 16v niby dobre ale znowu mechanik jest przeciwny tego bo może być dobre ale okaże się że są do wywalenia bo są z rozbiórki samochodu wyciągane a nie wiadomo co tam było i tak czy kupić te wtryski za 50zł sprawdzić czy okej lub dać do regeneracji te co posiadam ?
    Vizaci
    Nowicjusz
     
    Posty: 22

    01 Paź 2020, 19:00

    Dzisiaj zostalo namierzone lewe powietrze przez gazownika jakos przy wtryskiwaczach oringi i jakies wejscie od wtryskow cos tam jest ukruszone czy cos i bede to robic na dniach moze cos sie poprawi
    Vizaci
    Nowicjusz
     
    Posty: 22

    06 Paź 2020, 15:04

    Oringi zalozone nowe do tego nowy czujnik temp silnika i dalej nic jak jest zimny dalej smierdzi mocno benzyna kopci na bialo i szarpie ...
    Vizaci
    Nowicjusz
     
    Posty: 22

    06 Paź 2020, 20:57

    Można gdybać . Ty masz Lpg 2-giej generacji więc masz na pokładzie emulację sondy lambda. Czy właściwą ? Gazownik to sprawdzał ?
    Nie odpowiadam na problemy na PW
    bonifacy
    Stały forumowicz
     
    Posty: 4723
    Zdjęcia: 0
    Prawo jazdy: 01 01 1981
    Auto: Fabia II , Fabia II
    Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Manualna