Leasing + uszkodzenie samochodu

Leasing + uszkodzenie samochodu

15 Kwi 2018, 20:30

Dzień dobry,

Mam auto w leasingu. Zarysowałem je na parkingu z nieuwagi. Drzwi i nadkole są lekko, ale zauważalnie wgniecone, błotnik lekko porysowany. Zastawiam się czy korzystać z AC, czy pokrywać naprawę z własnej kieszeni. Auto to Kia Venga z tego roku(cena około 55 tys). Czy najpierw zgłszać szkodę do ubezpieczyciela czy leasingodawcy? Czy może najpierw udać się do ASO w celu wyceny naprawy? Czytałem, że jeżeli naprawa jest niższa niż 1% wartości samochodu, to można stracić zniżki AC, czy to prawda?
abramsLinc
Obserwowany

Auto: Kia Venga
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Automatyczna

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Bez mandatu za brak dokumentów Bez mandatu za brak dokumentów
    Nowela ustawy o Ruchu Drogowym którą podpisał dzisiaj prezydent Andrzej Duda pozwala na jazdę bez dokumentów dowodu rejestracyjnego i ubezpieczenia OC w formie papierowej. Zmiany wchodzą w życie z dniem 4 czerwca ...
    [C] Cruze 1,8 / Elantra V 1,6 / 3 II 2,0 / Fluence 2,0 [C] Cruze 1,8 / Elantra V 1,6 / 3 II 2,0 / Fluence 2,0
    Podstawowe kryteria zestawienia: - sedan segmentu C - silnik benzynowy o mocy około 140KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2011 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Chevrolet Cruze 1,8 - 141KM - Hyundai ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Hyundai i30
      Chevrolet Camaro 4x4 TwinTurbo by VTG Team, 2
      Myjnia bikini, dziewczyny, carwash, 22
      Volvo FM12, ciężarówka do driftu, STW Drift Team