LR Freelander warsztaty w Warszawie

17 Lip 2009, 09:53

Witam
czy ktoś posiada namiar na warsztat w Warszawie, który podejmie sie naprawy bądź wymiany reduktora.
Najchętniej naprawy bo ząbki ma jeszcze całe podejrzewam łożyska, tak czy siak będę wdzięczny za pomoc.
Mój mechanik nie ogarnia tematu reduktora :cry:
Freelander 2004 1.8 16V
Konrad Targówek lub 147750Mhz SQ5OMU
Konrad Targówek
Początkujący
 
Posty: 57
Miejscowość: Warszawa

23 Lip 2009, 18:58

Koledzy ponawiam prośbę Konrada Targówka gdzie z Frelkiem w Warszawie do mechanika a może ktoś podrzuci gdzie od strony Mińska jest dobry fachman???
... byle do 15:00, byle do piątku ...
HUBI
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 237
Miejscowość: www

27 Lip 2009, 14:11

Z tego co się zorientowałem znalazłem takowy serwis zajmujący się docelowo Landkami w okolicach Wawy
ECC, ul.Warszawska 310, Stare Babice (Warszawa)
tel. (+48) 22 733 11 66
Pn.- Pt.: 8:00-18:00, Sb.: 8:00-14:00
W najbliższy czwartek jade tam na diagnoze wycia, skoro siedzą w LR powinni bez problemu ocenić czy to "reduktor" czy łożysko wału albo coś podobnego - akurat tego drugiego nie podejrzewam wszystko sztywne zero luzów
Niestety nie znam inne alternatywy dla LR w Warszawie
Freelander 2004 1.8 16V
Konrad Targówek lub 147750Mhz SQ5OMU
Konrad Targówek
Początkujący
 
Posty: 57
Miejscowość: Warszawa

27 Lip 2009, 20:07

Akurat wczoraj na nich trafiłem, z tego co robiłem rozeznanie na innym forum to mają całkiem niezłą opinie. Konrad zbadaj teren co to za fachowcy, jakie mają ceny i napisz. Napisz również co z Twoim Landkiem wyjdzie.
... byle do 15:00, byle do piątku ...
HUBI
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 237
Miejscowość: www

27 Lip 2009, 21:10

czy land rover freelander to raczej dobre auto?
paula :)
paulaa
Nowicjusz
 
Posty: 21
Miejscowość: kraków

28 Lip 2009, 10:16

paulaa napisał(a):czy land rover freelander to raczej dobre auto?

Dobre czy niedobre to pojęcie względne, ale nie wydaje mi się aby należało do najtańszych w eksploatacji
Moje zdanie jest takie jeżeli chcesz kupowac LR Freelandera to z końca produkcji 2002-2004, auta te są pozbawione chorób wieku dziecięcego, a było ich sporo


Ok po wizycie w serwisie dam znać co wymyślili, ja obstawiam na bank reduktor choć nie daje absolutnie żadnych objawów oprócz wycia
Freelander 2004 1.8 16V
Konrad Targówek lub 147750Mhz SQ5OMU
Konrad Targówek
Początkujący
 
Posty: 57
Miejscowość: Warszawa

28 Lip 2009, 20:00

Paulaa, Konrad zawarł całą prawdę o Freelanderku w dwóch zdaniach. Jest to sympatyczne autko i bardzo lubiane przez płeć piękną, już dwóch kolegów klnie na mnie bo im żony wiercą dziurę w brzuchu że takie auto to by dobrze mieć :wink:
... byle do 15:00, byle do piątku ...
HUBI
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 237
Miejscowość: www

28 Lip 2009, 21:36

ok dzieki :)
zatem czemu taka negatywna opinia o tym jest? sprawdzalam juz na innych portalach i raczej sie spotykam ze duzo pali ze sie psuje ze nie wiadomo o co kaman ze sie wystraszylam..:)
a dla dziewczyny bardzoiej czy dla faceta to autko?
paula :)
paulaa
Nowicjusz
 
Posty: 21
Miejscowość: kraków

29 Lip 2009, 08:05

paulaa napisał(a):ok dzieki :)
zatem czemu taka negatywna opinia o tym jest? sprawdzalam juz na innych portalach i raczej sie spotykam ze duzo pali ze sie psuje ze nie wiadomo o co kaman ze sie wystraszylam..:)
a dla dziewczyny bardzoiej czy dla faceta to autko?


Paula,
Nie będę oceniał czy to auto dla kobiet czy dla facetów, widziałem już kobiety w Cheerokach i Nissanach Navara także czemu nie Freelander
Prawda jest taka,że Freelander wymaga troskliwej opieki tzn. płyny i usterki muszą być wymieniane w terminie
Opieszałośc skutkuje sypaniem sie kolejnych elementów i dużymi wydatkami.
Częśći nie są drogie, mam na myśli filtry, paski,klocki , części zawieszenia trzeba wiedzieć gdzie szukać.
Niestety najbardziej awaryjne elementy Freelandera są bardzod rogie w naprawie tzn skrzynia kątowa lub nieszczęsne przegrzewające się silniki w starszych wersjach.
Autkiem jeżdzi się bardzo przyjemnie, jest świetne na nasze drogi, silnik 1.8 wcale nie pali dużo
Reasumujc gdybym miał ponownie kupowac Suv-a to nie kupiłbym Freelandera, a skłonił się do jakiegoś Japończyka.
Frelki są tanie i kupują je ludzie często nie mający pojęcia o eksploatacji aut 4x4, ja się szybko nauczyłem po zakupie szkoda tylko,że po fakcie

Ja kupiłem frelka z przebiegiem 80 tys km z 2004 roku marzec i jest świetny, ale jest ale..
Mój Frelek jest w bdb kondycji póki co, jedyny mankament, ale niestety bardzo nieprzyjemny to skrzynia kątowa, ale to się okaże jutro po wizycie w serwisie
Freelander 2004 1.8 16V
Konrad Targówek lub 147750Mhz SQ5OMU
Konrad Targówek
Początkujący
 
Posty: 57
Miejscowość: Warszawa

29 Lip 2009, 10:11

A ja sobie chwalę Freelandera. Na japończyka mnie nie stać a LR są w dobrej cenie jak się poszuka. Części wszystkie są tanie - jak się wie gdzie szukać. W swoim wymieniłem: sprzęgło, pompę, rozrząd, wysprzęglik, pompę sprzęgła, filtry wszystkie, oleje wszystkie i razem z robocizną wyszło mnie ~1500pln. Nie kupowałem używanych części tylko nowe głównie QH czyli oryginalnego producenta części do LR. Skrzynię i silnik przed zakupem sprawdziłem na allegro po ile stoją i za 1,5k można spokojnie kupić. 1,8l pali ok 8l na 100km - przynajmniej mój. Czy coś więcej - nie wiem. Oczywiście prowadzi się ciężej niż małe sportowe auta, którymi jeździłem do tej pory, ale kobiety też sobie powinny poradzić - kwestia przyzwyczajenia.
Nie ma życia bez stolców,
Tak jak róży bez kolców.
Psalm
Nowicjusz
 
Posty: 11
Miejscowość: Warszawa

29 Lip 2009, 10:29

Psalm masz racje tylko te ceny masz jakieś zaniżone, albo w cenie porducenta bo ja za kompletny rozrząd, klocki hamulocwe przód, wszystkie oleje i filtry, paski klinowe zapłaciłem z wymianą 2130 zł
Pakiet startowy dość drogi bo dla porównania z cywilna hondą stream na starcie rozrząd ok 500zł i olej w silniku z wymianą 140
Freelander na początek nie jest tani, sama konieczność zmiany oleju w dyfrze,reduktorze, skrzyni i silniku to już jest wydatek, a do tego zalecana wymiana co 10 max 20 tys km

Ja nie mam zamiaru straszyć koleżanki,ale nie będę taki też zapatrzony w mojego Frelka i powiem, że do najtańszych on nie należy.
Podkreślam, części zawieszenia i inne duperełki typu łożyska, podpory wału itp nie są takie drogie, czasem nawet cena zaskakuje pozytywnie, ale duże naprawy typu reduktor to koszt używanego seicento :) no chyba że kupisz reduktor używany, ale nie wiesz co w nim dosłownie piszczy

W prowadzeniu autko tak jak kolega napisał "cięższe" niż zwykła osobówka, no w końcu mamy pseudo terenówke z napęden na 4 koła i te gabaryty, ale ogólnie nieźle się zbiera i spokojnie do jazdy wystarcza (ja mam krótką wersje)
Świetnie wybiera nierówności, jest niewzruszone na kostkach,trelinkach, łatach drogowych itp.
Na drodze leśnej,polnej, lekko błotnistej też idzie bez problemu, nie testowałem go w cięzkim terenie i nie zamierzam :)
Pamiętajcie, ze to jest moje zdanie i niekoniecznie może pokrywać się z innymi poglądami
Freelander 2004 1.8 16V
Konrad Targówek lub 147750Mhz SQ5OMU
Konrad Targówek
Początkujący
 
Posty: 57
Miejscowość: Warszawa

29 Lip 2009, 19:53

moze z tematu sie maly offtop zrobil, ale aby uniknac duzych kosztow warto przeczytac
Nie ma życia bez stolców,
Tak jak róży bez kolców.
Psalm
Nowicjusz
 
Posty: 11
Miejscowość: Warszawa

30 Lip 2009, 13:12

ok.zgodnie z obietnicą właśnie wróciłem z ECC ze Starych Babic
Zostałem przyjety przez miłego Pana, auto zostało wywindowane na podnośniku i osłuchane stetoskopem.
Szef warsztatu także przejechał się moim frelkiem
Diagnoza to uszkodzona skrzynia biegów, reduktor jest ok
Kasacja 100 zł za diagnoze układu napędowego, co zajęło im niecałe 5 min, ale wolałem żeby sprawdzili to ludzie co siedzą w LR

Ogólnie wydaje mi się, że warsztat jest ok, sam szef nie jest zbyt rozmowny i musiałem go o wszystko za język ciągnąć
Na plus, iż podał mi namiary na używane skrzynie biegów z gwarancją i zaoferował wymiane skrzyni
Freelander 2004 1.8 16V
Konrad Targówek lub 147750Mhz SQ5OMU
Konrad Targówek
Początkujący
 
Posty: 57
Miejscowość: Warszawa

31 Lip 2009, 20:10

Dzięki Konrad, ja chyba też tam pojadę tylko u mnie to problem ze świecącymi TC, ABS, Kontrol zjazdu.
... byle do 15:00, byle do piątku ...
HUBI
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 237
Miejscowość: www

05 Sie 2009, 08:03

HUBI napisał(a):Dzięki Konrad, ja chyba też tam pojadę tylko u mnie to problem ze świecącymi TC, ABS, Kontrol zjazdu.


Nie ma na co czekać tylko udaj się do ECC, niech Ci sprawdzą układy czy wszystko gra, siedzą w tych autach i znają je na wylot
Freelander 2004 1.8 16V
Konrad Targówek lub 147750Mhz SQ5OMU
Konrad Targówek
Początkujący
 
Posty: 57
Miejscowość: Warszawa