Małe pierwsze auto - full automat, do 25 000

28 Maj 2023, 14:25

Witam
Szukam swojego pierwszego auta. Jednak mam problem ze znalezieniem o swoich potrzebach.
Chodzi mi aby auto było małe, ekonomiczne, zwinne, łatwe w serwisie, max 1,4 z pełną automatyczną skrzynią biegów (niestety to co znajduje ma możliwość zmiany na manual). Rocznik powyżej 2007. Auto będzie do jazdy po mieście i tras około 200km. Budżet to ok. 25 000. Niestety jestem osobą niepełnosprawną dlatego zależy mi aby auto było małe i zwinne (kierowanie jedną ręką).
Może macie jakieś propozycje?
Myślałem o Yaris ale ciężko znaleźć w full automacie.
Znalazłem fajną Jazz, ale z 2004 r.
Pozdrawiam serdecznie
Yatu
Obserwowany
 
Posty: 1

29 Maj 2023, 08:21

Musisz zmienić założenia bo takie małe silniki w Twoim budżecie praktycznie będą ze skrzyniami manualnymi lub półautomatycznymi. szukaj silnika do pojemności 2.0 z automatem wtedy wybór będzie większy a jak ma być ekonomiczne to lepiej założyć gaz niż celować w taki mały silnik w którym praktycznie nie ma automatów klasycznych.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

29 Maj 2023, 08:32

Yatu napisał(a):Chodzi mi aby auto było małe, ekonomiczne, zwinne, łatwe w serwisie, max 1,4 z pełną automatyczną skrzynią biegów (niestety to co znajduje ma możliwość zmiany na manual). Rocznik powyżej 2007


Tak jak Rokiko napisał Twoje założenia są złe. Mały silnik i automat praktycznie nie istnieje a nawet jak coś się trafi to i tak będzie palić tyle samo co 2,0 już nie wspomnę o dziwnym wymogu rocznika. Im nowsze auto tym trudniej o hydraulika.


Co do Yarisa to w podanych kwotach nie ma hydraulika.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

29 Maj 2023, 08:36

szybki napisał(a):Co do Yarisa to w podanych kwotach nie ma hydraulika.
Dokładnie jest tam skrzynia półautomatyczna MMT (zautomatyzowana) którą lepiej omijać.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

03 Cze 2023, 13:56

A co myślicie o Jazzie z CVT?
luke88
Nowicjusz
 
Posty: 46