Mało awaryjny i trwały samochód do 8tys. pod LPG

08 Sie 2016, 15:37

Witam.

Rozglądam się za samochodem do 8-9tys z instalacją gazową albo żeby do tej kwoty kupić w benzynie i założyć LPG.
Zależy mi na tym, aby samochód był mało awaryjny a ewentualnie części nie były aż tak drogie, bo jestem studentem i po prostu na takie wydatki mi nie stać.
Zależy mi także na tym, aby samochód był dynamiczny i ekonomiczny. Przeglądałem tematy i najbardziej spodobała mi się Honda Accord / Civic VI.
Pochodzę z Białegostoku, więc byłbym wdzięczny za ciekawe oferty z podlasia. Chciałbym też wiedzieć w jakich silnikach oba modele są najlepsze ? Może polecicie mi jakiś inny samochód oprócz Hondy ?
Do tej pory moją uwagę przykuło to ogłoszenie, co powiecie ?
[link do oferty na Olx wygasł]
flini
Początkujący
 
Posty: 105
Auto: brak

08 Sie 2016, 16:54

Lewy bok to chyba ktoś sprayem malował i jeszcze kto mądry sprzedaje auto z nowym gazem?
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

08 Sie 2016, 17:58

Był uderzony przy lewym tylnim nadkolem. Stąd korozja taka jak na zdjęciach + 2 zadrapania wielkości dłoni na obu błotnikach.
flini
Początkujący
 
Posty: 105
Auto: brak

08 Sie 2016, 18:39

Jaka instalacja tam siedzi? Założę się, że po taniości coś założone.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

08 Sie 2016, 18:52

Pytalem czy STAG ale mowil ze nie jest pewny. Jezeli cos firmowego to warto brac czy szukac dalej ?
P.S Dodam ze bedzie to moj pierwszy samochod i mam czas kupna do konca wrzesnia.
flini
Początkujący
 
Posty: 105
Auto: brak

08 Sie 2016, 19:17

Ja myślę,że kombinuje z instalką, wrzucił coś taniego i niby nie wie.
Dozbieraj do końca czerwca i kupisz coś.
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lamborghini Centenario - trzy końcówki wydechu
    Centenario to niezwykle rzadkie auto - powstało jedynie w liczbie 40 egzemplarzy, w tym 20 w wersji coupé i tyle samo w odmianie roadster. A powód do stworzenia takiego samochodu był nie byle jaki - włoska marka ...

08 Sie 2016, 19:44

Ma auto i niewie co ma :shock:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

09 Sie 2016, 08:24

Gościu kituje. Wystarczy wziąć w łapę papiery od gazu i przeczytać. On tego nie chce zrobić.
A co do pojawiającej się korozji...Jak zdejmiesz nakładkę z czarnego plastiku na progu ,to dopiero czeka cię sensacja zapewne !
Poza tym ,jak dokładnie się przypatrzeć ,to na drzwiach też wyłazi i całość tej naprawy jest na oko tak niechlujna ,że nic z tego dobrego nie będzie... :)
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

09 Sie 2016, 20:56

A tą czarną nakładkę z plastiku na progach można od tak zdjąć, żeby zobaczyć w jakim stanie są progi ? Czy to trzeba jakoś inaczej sprawdzić ?

Jak w porównaniu z Honda Accord VI 1.8 136KM wypada Opel Astra G 1.8 125KM ?
flini
Początkujący
 
Posty: 105
Auto: brak

10 Sie 2016, 07:40

Mechanicznie więcej frajdy z jazdy sprawia Honda ale...zadbana Astra z tym silnikiem jest do utrzymania w rozsądnych kosztach. Poza tym Astra G jest dobrze zabezpieczona antykorozyjnie (no chyba że po jakiejś dawnej naprawie blacharskiej ,to już nie koniecznie ) :) Astry G szukałbym z silnikiem 1,6 -8v - 84KM MPI.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

10 Sie 2016, 08:00

A co powiecie na temat awaryjnosci, ceny czesci i spalania akurat w tych dwoch silnikach ?
Glownie bede jezdzil w miescie, chce zalozyc gaz i wolalbym wydac raz 100zl wiecej niz co miesiac cos wymieniac w samochodzie. Ktory z tych samochod (w tych silnikach) nadalby sie lepiej ? Bo opel w 1.4 90km chyba slabo wypada w porownianiu z nimi ?
flini
Początkujący
 
Posty: 105
Auto: brak

10 Sie 2016, 15:09

flini napisał(a):A co powiecie na temat awaryjnosci, ceny czesci i spalania akurat w tych dwoch silnikach ?

Akurat silniki są mocną stroną obu tych aut. Co do lpg - jak najbardziej ! :)
Koszty obsługi silnika są porównywalne ze wskazaniem na tańszą obsługę przy Oplu. Jednak trzeba czasem zerkać na bagnet od oleju ,bo oplowskie 16-stki lubią sobię trochę wciągnąć ale nie oznacza to ,że są zepsute.
Dlatego wcześniej polecałem tobie 8 zaworówkę ale z wielopunktowym wtryskiem (84KM) Ten silnik jest pancerny.
Za to nie mam pojęcia ,czy aby silnik Hondy nadal nie jest na ręcznej regulacji okresowej luzów zaworowych..?
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

10 Sie 2016, 16:44

Jak ma być tańsze w utrzymaniu od Hondy to może Skoda Octavia I z prostym 2.0 8V? Ewentualnie 1.8 20V.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

10 Sie 2016, 17:48

2.0? Przecież to pali jak smok... A samochodu kolega szuka oszczędnego...
kamo133
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 13 02 2012
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Fiat Punto 2
Silnik: 1,4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

10 Sie 2016, 17:50

Pali niewiele więcej od 1.6 a jedzie dużo lepiej..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012