Mandat za parkowanie za znakiem zakazu zatrzymywania czy słusznie ?

23 Maj 2019, 22:37

Witam wszystkich użytkowników forum. Chciałbym poprosić o wasze opinie w zakresie mandatu za parkowanie. A mianowicie chodzi o definicję miejsca postojowego.Tzn. czy czerwony pojazd z prawej strony na zdjęciu stojący na chodniku przed znakiem ,, parking dla inwalidów" powinien słusznie otrzymać mandat ?

Mandat za parkowanie za znakiem zakazu zatrzymywania czy słusznie ? Mandat za parkowanie za znakiem zakazu zatrzymywania czy słusznie ?
bw98754
Obserwowany
 
Posty: 1
Zdjęcia: 2

24 Maj 2019, 08:53

bw98754 napisał(a):powinien słusznie otrzymać mandat ?
A jaką masz tabliczkę pod znakiem zakazu zatrzymywania? Udało mi się przeczytać nie wiem czy dobrze że tam jest informacja "Z wyłączeniem miejsc parkingowych". Czyli chodzi o to że nie możesz zaparkować na miejscu które nie jest oznaczone jako miejsce parkingowe, a ta część chodnika przed znakiem po prawej stronie nie jest oznaczona jako miejsca parkingowe.
Znak dotyczy prawej strony drogi, a droga to, jak wiadomo z art. 2 uprd, wydzielony pas terenu składający się z jezdni, pobocza, chodnika, drogi dla pieszych lub drogi dla rowerów tak więc parkując tam łamiesz zakaz.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

25 Maj 2019, 12:03

No ja nie chcę być złośliwy, ale jeżeli ktoś parkuje za takim znakiem z takimi tabliczkami jak na zdjęciu i pyta, czy dostał słusznie mandat za parkowanie w miejscu niedozwolonym, to powinien zostać skierowany na ponowny egzamin...
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000