Mazda 323 pomoc

28 Cze 2018, 18:04

Cześć wszystkim,
Dziś kolejny raz umówiłem się na oględziny mazdy tym razem padło na 323f BA z 94 roku z silnikiem 1.5 88KM.
Mazda była wystawiona po atrakcyjnej cenie więc zdecydowałem się ją obejrzeć, szybki telefon i jazda na spotkanie. Autko nie wyglądało jakoś pięknie, było zakurzone i brudne. Podobno więcej stoi niż jeździ.

Drobna zaprawka na tylnym zderzaku przy lewej lampie, klar schodzący z lewego przedniego błotnika, oraz widać było, że auto miało niewielkie otarcie, ponieważ zderzak z przodu był od innej mazdy, lakier z maski był zerwany i było widać ocynk (będzie później na zdj),
przednia lampa od strony kierowcy miała urwany zaczep, a także żarówka mijania przerywała (jak się poruszało przewodami to zaczynało świecić).

Szyby przy lusterkach były strasznie porysowane, sprzedający powiedział, że wynika to z elektrycznych szyb - czy tak faktycznie jest?

Fotel miał także coś urwane pod spodem, że tak jakby się bujał z jednej strony.

Silnik był zapocony spod uszczelki klawiatury ze strony kopułki aparatu.

Spryskiwacz tylnej szyby jest niesprawny.

W trakcie jazdy zauważyłem, że sprzęgło jest bliskie wyczerpania, hamulec ręczny praktycznie nie trzyma auta na wzniesieniu, i co mnie najbardziej niepocieszyło, to słabo działający hamulec nożny, który ciężko się wciskał i nie był wstanie, po wciśnięciu na maksa zablokować kół.
Podczas kręcenia kierownicą obroty wzrastały, i wspomaganie było ciut za słabe.

Dodam jeszcze, że do wymiany jest rozrząd.
Z atutów mazda posiada klimatyzację, która faktycznie fajnie chłodzi. Roczny akumulator Varty.

Teraz kilka fotek i proszę bardzo o opinie drogich forumowiczów, czy warto brać jako daily?
[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]
Cena za tą mazdę to 1500PLN + komplet kół letnich + antena, bo ta co jest zamontowana nie działa
Ostatnio edytowany przez mike, 08 Lip 2018, 13:42, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Nie zakładaj nowych tematów do każdego jednego auta
marcinek123
Początkujący
 
Posty: 125
Prawo jazdy: 01 07 2013
Przebieg/rok: 7tys. km
Auto: Mazda 121
Silnik: 1.1 54KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

28 Cze 2018, 22:03

marcinek123 napisał(a):Szyby przy lusterkach były strasznie porysowane, sprzedający powiedział, że wynika to z elektrycznych szyb - czy tak faktycznie jest?
tak się zdarza

Jakie auto taka cena ale ja osobiście 1500 zł bym nie dał, trzeba by było utargować ze 3 stówki z tego. Ale to tylko moje zdanie
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16194
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

29 Cze 2018, 08:57

Czyli mówisz, że jakby tak do 1200zł udało się utargować i jeszcze oglądnięcie autka na stacji kontroli pojazdów przed zakupem to można byłoby dopiero myśleć?
marcinek123
Początkujący
 
Posty: 125
Prawo jazdy: 01 07 2013
Przebieg/rok: 7tys. km
Auto: Mazda 121
Silnik: 1.1 54KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

29 Cze 2018, 09:02

A na jak długo ma opłaty (OC i przegląd)?

Czyli de facto po zakupie będziesz miał do zrobienia rozrząd, sprzęgło i hamulce.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

29 Cze 2018, 09:37

Tak dokładnie rozrząd to na 100% + uszczelka pod pokrywą zaworów, bo trochę się sączyło przy kopułce aparatu zapłonowego, sprzęgło to pewnie nie tak odrazu, ale w najbliższym czasie, ale hamulce też na 100% bo czuć, że słabo hamują no i ręczny ewentualnie.
Przegląd jest do połowy października, a OC do połowy września.
marcinek123
Początkujący
 
Posty: 125
Prawo jazdy: 01 07 2013
Przebieg/rok: 7tys. km
Auto: Mazda 121
Silnik: 1.1 54KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

29 Cze 2018, 09:39

Chcesz robić sprzęgło w strupie za tysiąc złotych? :o
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

29 Cze 2018, 09:41

i rozrząd?
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

29 Cze 2018, 09:56

To juz trup w ktory nie warto inwestować i sprzedający tego nie robił bo ma taką swiadomość. Dojezdzić go do końca i na złom, może jeszcze jedno badanie jakoś przejdzie
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16194
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

29 Cze 2018, 12:18

Niemal jakbym swoją starą mazdę oglądał, moją dodatkowo bardzo mocno chrupała ruda. Dolegliwości typu porysowana szyba, skorodowane progi, niedziałająca tylna wycieraczka, sprzęgło na wykończeniu, pocący się silnik - wszystko to chyba typowe dolegliwości tego modelu, dodatkowo skorodowane mocowania amortyzatorów z tyłu. Swoją próbowałem sprzedać co się nie udało i w końcu trafiła na złom. Moim zdaniem nie warto kupować, bo czekające cię inwestycje szybko podniosą koszt zakupu dobrze ponad 2k.
Samo autko mile wspominam, ale chyba 20 lat to dla nich zdecydowany schyłek żywota.
cummulus
Nowicjusz
 
Posty: 27
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Lexus IS 200
Silnik: 2.0 155KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

04 Lip 2018, 19:14

Cześć wszystkim,
Moją dzisiejszą ofiarą poszukiwań nowej mazdy padła 323 BJ w sedanie. Cena atrakcyjna na zdjęciach źle nie wyglądała więc tak jak poprzednio pojechałem ją obejrzeć, teraz kilka informacji - suchych faktów:
Pan sprzedaje z powodu posiadania już innego auta i mazda stoi i niszczeje, Pan sprowadził ją z niemiec dla córki(stąd tyle wgniotek, jak to sam powiedział), później jeździł nią na zakupy i do lekarza, mazda przez ostatni rok przejechała 3k km. Ma liczne wgniotki, zadrapania lakieru i obcierki.
Zderzak przedni jak i tylni jest pęknięty
Wgniotka na lewym tylnym błotniku
Pęknięty kierunkowskaz z przodu
Lekko pęknięta lampa z tyłu
Nie działający halogen z powodu zalania, drugi świeci
Klapa bagażnika posiada małą wgniotkę
Maska również posiada lekkie wgniecenie i rusza się atrapa grilla z przodu
Kilmatyzacja jest zamontowana, ale nie używana od kilku lat, dlatego Pan nic nie wie o jej szczelności

Coś na temat silnika, osprzętu i przebiegu,
przebieg to 131 tyś km,
pasek rozrządu wymieniany 8 lat temu przy 103 tyś km
Olej, filtr oleju wymieniane 2 lata temu
Filtr paliwa, powietrza wymieniane 4 lata temu
Jest jakiś przeciek z chłodnicy, cała była sucha także nie wiem gdzie to cieknie
Miska olejowa sucha
Trzyma stałe obroty
Problem jest z pedałem gazu, podczas dodawania gazu auto nie reaguje, dopiero po 1-2 sekundach dostaje gaz, nie wiem co jest grane, ale ciężko się ruszało
Hamulec nożny bardzo średni, ale auto zatrzyma w miarę szybko
Ręczny całkiem dobry
Problem jest też ze skrzynią biegów, cholernie ciężko wchodzą biegi, nie wiem czym to może być spowodowane? Jest straszny opór podczas wrzucania biegu..

Dodam jeszcze, że rdza pojawiła się również w komorze silnika, a mianowicie w okolicach zbiorniczka płynu wspomagania układu kierowniczego, była tam dość mocno pordzewiała blacha wielkości pięści, przerdzewiała na wylot, druga strona i kielichy były ładne.

No i jeszcze jedna kwestia jak ze znaczną siłą naciskałem ręką na podłogę od spodu w okolicy nóg kierowcy i pasażera, to podłoga lekko się uginała ku górze, czy jest to normalne, czy było tam coś majstrowane?

Wnętrze:
Utrzymane w ładnym stanie, zero przetarć, było schludnie, jedyny minus to przedarta wykładzina pod nogami kierowcy, niesprawny pilot od centralnego zamka, nie działają zamki drzwi pasażera z przodu, i pasażera z prawej strony z tyłu(da się je tylko otworzyć i zamknąć klamką i tym zatrzaskiem ręcznie)

Kilka fotek, bo udało się pojechać na kanał:
[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]




[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]
[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]

Cena autka to 2050zł, proszę Was o wyrażenie swoich opinii czy warto czy nie warto :)
marcinek123
Początkujący
 
Posty: 125
Prawo jazdy: 01 07 2013
Przebieg/rok: 7tys. km
Auto: Mazda 121
Silnik: 1.1 54KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

04 Lip 2018, 22:34

Cena całkiem adekwatna do stanu,ogólnie jak chcesz auto na krótki czas to można zaryzykować,na dłużej bym się raczej nie pchał.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

04 Lip 2018, 23:10

Hmm autko jest mi potrzebne tak na rok, no maks do października 2019
Bo wtedy dozbieram kasę i mam w planach kupić coś pewniejszego i nowszego przede wszystkim.
A dodam jeszcze, że niestety przegląd i OC jest tylko do 20 lipca :/
Także przed kupnem chciałbym jeszcze zrobić przegląd, a OC to pewnie będzie w cenie autka :/ Ale co zrobić za młody wiek się płaci w TU :/
marcinek123
Początkujący
 
Posty: 125
Prawo jazdy: 01 07 2013
Przebieg/rok: 7tys. km
Auto: Mazda 121
Silnik: 1.1 54KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

04 Lip 2018, 23:18

Zawsze możesz dojechać do końca i po prostu póżniej zezłomować.

Najlepiej podjedz nim na stację diagnostyczną,niech sprawdzą i powiedzą co jest do zrobienia i czy ewentualnie przejdzie przegląd.

OC no cóż jak masz mozliwość to rejestruj na kogoś kto ma zniżki no chyba że nie masz takiej możliwości to musisz się liczyć z kosztami ceny auta.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

04 Lip 2018, 23:55

No też jest to jakieś rozwiązanie, żeby dojechać go do końca, tak długo jak da radę i później na złom, tylko cena złomu to pewnie w okolicach 300zł.

Jeśli chodzi o OC to niestety nie mam takiej możliwości, już poprzednią mazdę z 93 roku miałem na siebie i płaciłem za nią 2200zł na rok :?

A co do przeglądu to można nim jechać i zrobić przegląd np o ten tydzień czy dwa wcześniej?
Bo wolałbym przegląd zrobić przed kupnem, żeby powiedzieli mi co jest do wymiany czego nie widać gołym okiem, a może pozwoliłoby mi to oszacować ewentualne dodatkowe koszty napraw
marcinek123
Początkujący
 
Posty: 125
Prawo jazdy: 01 07 2013
Przebieg/rok: 7tys. km
Auto: Mazda 121
Silnik: 1.1 54KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

05 Lip 2018, 00:06

Z przeglądem nie ma problemu,ja tak zrobiłem w Corsie u siebie rok temu,przegląd kończył się jakoś za 8-10dni pojechałem na stację,pieczątke dostałem bez problemu ale data następnego badania była z dniem w którym robiłem przegląd.
Jak nie przejdzie przeglądu to do końca przeglądu masz czas żeby zrobić niedociągnięcia.

marcinek123 napisał(a):eśli chodzi o OC to niestety nie mam takiej możliwości, już poprzednią mazdę z 93 roku miałem na siebie i płaciłem za nią 2200zł na rok


to najlepiej podjedz do jakiejś ubezpieczalni gdzie mają kilka firm i niech Ci sprawdzą gdzie wyjdzie najtaniej.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012