Mazda 6 2.0CDTi,BMW E46 2.0D,VW Golf V 1.9/2.0 TDI

01 Gru 2010, 23:32

[ Dodano: 1 Grudzień 2010, 23:33 ]
jiGsaw napisał(a):No dobrze, nawet jakby się BMW miało i częściej zepsuć, to przynajmniej nie zgnije. No i postawiłbym kasę, że za 10 lat wyjdzie, które auto jest trwalsze. :smile: Ale nie chce mi się prowadzić jałowych dyskusji.


Nadzieja matką .... ;-)
AreBie
Aktywny
 
Posty: 488
Miejscowość: NML

01 Gru 2010, 23:34

Nie nadzieja, a fakty, tylko wystarczy spojrzeć jakich marek są generalnie najstarsze auta na drodze. Nie są to bynajmniej japońce. Nie sądzę aby ta tendencja się zmieniła... chociaż i tak wszystkie auta teraz się robi na 10 lat... więc ch...a wie jak będzie.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

01 Gru 2010, 23:38

jiGsaw napisał(a):No trzymają się, dobre auta to były.

:lol:
aha
6tka nagle jakosc w dol... daj spokoj... zle opinie o 6tke biora sie z tego ze mazdy sciagane do pl sa w masakrycznym stanie(bite+przebieg)
to samo jakbym powiedzial ze MEGAawaryjne sa e46 biorac pod uwage te w dieslu do 17 tysiecy, jak to awaryjne sa e36 za 3 kola... rzucalbys sie wtedy, oj rzucal...
A Ty swoj punkt widzenia tworzysz chyba na podstawie historii tych oszolomow ktorzy wierza ze auto kosztujace w salonie 100 tysiecy po 3 latach odkupia za 30 :roll:
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ

01 Gru 2010, 23:44

Nieprawda, dobre auto musi kosztować. E36 do 3 kafli to złom. Taka sama zasada dotyczy Mazdy. Wyjątki, potwierdzają regułę. Wyjątki to auta tracące cholernie dużo na wartości, ale te akurat zasłużenie, marek takich jak Alfa, Fiat, Renault...
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

04 Gru 2010, 06:17

i ja dodam moją opinię... posiadam dwie Mazdy Mazde 6 (2005) i Mazdespeed3(2009) .... Fakt, że mam dwie Mazdy mówi o tym że lubię to auto... Mazde 6 kupiłem roczną i służy mi do dnia dzisiejszego (130.000km) na zegarze bez większych awari... standardowe wymiany klocków opon oleju.... raz zacisk hamulca wykorkował.. ale na gwarancji jeszcze był wymieniony.... 6 jak dla mnie była bardzo udanym modelem.... ostatnio miałem okazję jeździć nową 6 i tutaj trochę rozczarowanie ze względu na wyposażenie.... moja stara 6 ma lepsze wyposażenie (podstawowy model ) niż nowa 6 (podstawowy model)... poaczeni z fordem na dobre nie wychodzi.... Druga Mazdę kupiłem całkiem nie dawno. Model Mazdaspeed3 jest produkowany w Japoni i stamtą przychodzi w calości... jak dla mnie solidny samochód z potężna mocą.... jak narazie jestem bardzo zadowolony.... Nie skłaniam tu nikogo do Mazdy... bo BMW równiez robi świetne samochody i być może lepsze niż Mazda... wyrażam jedynie swoją opinię na temat użytkowania Mazdy na przełomie ostatnich 4 lat.
Jedyne co dodam to mówię tutaj o rynku amerykańskim bo tutaj mieszkam....
argar
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: USA

04 Gru 2010, 11:01

Oczywiście BMW
james00796
Początkujący
 
Posty: 192
Miejscowość: Prokowo

04 Gru 2010, 11:16

james00796 napisał(a):Oczywiście BMW

nie wiem jak tu, ale na kazdym normalnym forum za spam jest ban... decyzje pozostawiam moderatorom/adminowi :roll: on nie napisal posta dsluzszego niz 4 wyrazy...
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ

04 Gru 2010, 11:31

No tak, ale jak spojrzysz na auta zestawione w temacie to post jamesa jest krótki i treściwy. Są tam 3 auta - budżetowe klasy kompakt, klasy średniej i klasy średniej premium, więc nie trzeba być specem aby ocenić, które najlepsze. Na każdym normalnym forum nikt by nie próbował w ogóle o tym dyskutować przez 3 strony.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

04 Gru 2010, 11:38

jiGsaw napisał(a):No tak, ale jak spojrzysz na auta zestawione w temacie to post jamesa jest krótki i treściwy. Są tam 3 auta - budżetowe klasy kompakt, klasy średniej i klasy średniej premium, więc nie trzeba być specem aby ocenić, które najlepsze. Na każdym normalnym forum nikt by nie próbował w ogóle o tym dyskutować przez 3 strony.

bez komentarza :roll:

Bo jakby jego post wygladal tak : "Oczywiscie Mazda" to napisalbys zupelnie co innego. Jigsaw jezeli szukasz poklasku wsrod 14 latkow bez auta to gratuluje :lol: zreszta spamuje on notorycznie w kazdym temacie... takze tych nie dotyczacych bmw...
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ

04 Gru 2010, 12:01

Myślę że ten post nie przeszkadza bo po prostu poleca BMW ;D :mrgreen:
bajla
Początkujący
 
Posty: 248
Miejscowość: Wrocław

04 Gru 2010, 12:15

JerzyB333 napisał(a):
jiGsaw napisał(a):No tak, ale jak spojrzysz na auta zestawione w temacie to post jamesa jest krótki i treściwy. Są tam 3 auta - budżetowe klasy kompakt, klasy średniej i klasy średniej premium, więc nie trzeba być specem aby ocenić, które najlepsze. Na każdym normalnym forum nikt by nie próbował w ogóle o tym dyskutować przez 3 strony.

bez komentarza :roll:

Bo jakby jego post wygladal tak : "Oczywiscie Mazda" to napisalbys zupelnie co innego. Jigsaw jezeli szukasz poklasku wsrod 14 latkow bez auta to gratuluje :lol: zreszta spamuje on notorycznie w kazdym temacie... takze tych nie dotyczacych bmw...


No właśnie nic bym nie napisał, bo każdy ma prawo do swojego zdania. Za to jak ja napiszę BMW to zaraz zlatuje się rzesza trolli forumowych i na mnie jedzie. No jak spamuje, to spamuje, a że czasem mu się przy okazji coś uda to inna sprawa. :mrgreen:
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

05 Gru 2010, 20:39

Aż mi włosy dęba stanęły.. jak można BMW porównać do Mazdy?

Jak dla mnie Mazda 6 z silnikiem CiTD jest wielką porażką japońskiej marki, a sam silnik CiTD może startować w konkursach na najgorszy silnik jaki kiedykolwiek wyprodukowano, jest nawet gorszy niż 2,5TDI V6 z grupy VW.

Moje spostrzeżenia:
1) Mazda
- powłoka lakiernicza, bardzo delikatny lakier, cienka warstwa, korozja większa niż w poprzednich 626, nadkola w każdym egzemplarzu rdzewieją
- jakość materiałów w środku jest bardzo kiepska, skórzana tapicerka przeciera się jak tylko mocniej.. puścisz bąka ;),
- silnik CiTD, wadliwe podkładki pod wtryskiwacze, zapychające się smoki w misce, zacierające się wały, przypadki, gdzie wał wydał na 5 szlif są na porządku dzienny i do tego sztukowane panewki

+ nagłośnienie BOSE oraz bogate wyposażenie

2) BMW
- nagłośnienie

+ osiągi, szczególnie po chipie wystarczą dla niejednego kierowcy, mowa oczywiście o 150ps
+ możliwość zakupu auta w fabrycznym M-Pakiecie- jedno z najładniejszych modeli jakie kiedykolwiek BMW wypuściło na rynek
+ mnóstwo pomysłów na dodatkowe i ciekawe zmiany (co zmienisz w Mazdzie? Dywaniki z welurowych na gumowe z zimę?)
+ prowadzenie, układ kierowniczy- ktoś tu napisał, że Mazda ma nawet lepszy.. proszę.. jak pijesz nie pisz na forum ;)
+ w sumie o plusach mogę napisać dużo..

3) GOLF
- materiały w środku, jeden wielki plastik pokryty łuszcząca się gumą
- 2,0TDI - pękające głowicę na potęgę

+ ładny wygląd
+ przyjemne prowadzenie

Reasumując na:
1mscu BMW
2gie VW
3cie MAZDA
robert7
Początkujący
 
Posty: 185
Miejscowość: mazowieckie

05 Gru 2010, 20:51

robert7 napisał(a):1) Mazda
- powłoka lakiernicza, bardzo delikatny lakier, cienka warstwa, korozja większa niż w poprzednich 626, nadkola w każdym egzemplarzu rdzewieją

w przedliftach do 2003 ok zgadzam sie
, mdzy 2003-5 moze troche, potem? nie
- jakość materiałów w środku jest bardzo kiepska, skórzana tapicerka przeciera się jak tylko mocniej.. puścisz bąka ;),

Bardzo kiepska :?: Bez jaj- nie mowie ze to ekstraklasa, ale w niczym nie odbiega od aut tej klasy. Nie mialem (GG) i nie mam wersji(GH) ze skorzana, ale jakosc materialowej byla jak najbardziej OK- po 90 tys wnetrze jak nowe, zadnej ryski- wiec nie wiem w jakich autach siedziales, chyba po taxi :lol:
- silnik CiTD, wadliwe podkładki pod wtryskiwacze, zapychające się smoki w misce, zacierające się wały, przypadki, gdzie wał wydał na 5 szlif są na porządku dzienny i do tego sztukowane panewki

bez komentarza... masz statystyke ile z usterek wynikalo z zaniedban, niewlasciwej eksploatacji czy gigantycznego przebiegu? Warto lac dobre paliwo, zmieniac olej regularnie, opanowac umiejetnosc jazdy z dpf i ten diesel, a szczegolnie ten 2.0 143(taki mialem) nie sprawia ZADNYCH problemow

Prowadzenie? Moim zdaniem najlepsze w segmencie D- nie liczac trakcji porywnywalne z e46, lepsze niz a4... Mozesz jechac po mnie, nic wiecej nie mowie.
Ale swoje o 6tce wiem- mialem stary model, mam nowy, beda kolejne mazdy... nie mam parcia zeby przeplacac za znaczek, skoro Mazda oferuje to czego oczekuje od samochodu w 101% i przy okazji swietnie wyglada.
tez moglbym dlugo wymieniac :wink: a aut przerobilem w swoim zyciu naprawde sporo
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ

05 Gru 2010, 21:03

robert7- Zaprawdę powiadam Ci, że ciekawe jest to, co piszesz.
Nie wiem, jak wysłużonym egzemplarzem musiałeś jeździć, skoro doszedłeś do takich wniosków.

PS. Puściłem pewnie kilka bączków w 6-tce i o dziwo nic się nie stało ze skórzaną tapicerką. Ale pewnie po prostu trafiłem na jakiś wyczesany egzemplarz :lol: :mrgreen:
Ignorance is bliss...
pinio124
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 773
Miejscowość: Gdańsk
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Opel Astra III
Silnik: 1.7 CDTi 100 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

05 Gru 2010, 21:12

pinio124 napisał(a):robert7- Zaprawdę powiadam Ci, że ciekawe jest to, co piszesz.
Nie wiem, jak wysłużonym egzemplarzem musiałeś jeździć, skoro doszedłeś do takich wniosków.


Odnośnie silników?



Opisuję silnik z mocą 136KM- ile znam takich przypadków? 30 na pewno :).

Wystarczy wejść w ogłoszenia za granicy i popatrzeć ile jest Mazd 6 z uszkodzonym silnikiem.. wystarczy wejść na allegro.. co chwila pojawia się Mazda z uszkodzonym motorem.. można podzwonić po sprzedawcach części.. popytać....
robert7
Początkujący
 
Posty: 185
Miejscowość: mazowieckie