Mazda 6 2.0CDTi,BMW E46 2.0D,VW Golf V 1.9/2.0 TDI

30 Lis 2010, 19:03

Proszę o radę bo mam delikatny dylemat który samochód wybrać,prawdę mówiąc skłaniam się do golfa lecz jednak nie mam 100%pewności,i jak oceniacie tego diesla w 2.0TDI 140KM,bo słyszałem że 1.9 jest bardziej niezawodny i lepszy.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
konrad0787
Nowicjusz
 
Posty: 15
Miejscowość: Kraków

30 Lis 2010, 19:11

Oczywiście BMW
james00796
Początkujący
 
Posty: 192
Miejscowość: Prokowo

30 Lis 2010, 19:18

Silnik 2.0 140KM miał tzw. "choroby wieku dziecięcego". Ale w miarę biegu lat, udało im się te choroby wyeliminować :wink:
Z tego co słyszałem o silniku 2.0 TDi, bardzo lubi olej. Żadnych więcej negatywnych stron tego silnika nie słyszałem.
Ignorance is bliss...
pinio124
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 773
Miejscowość: Gdańsk
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Opel Astra III
Silnik: 1.7 CDTi 100 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

30 Lis 2010, 19:55

Nie znamy budżetu, jak b/o to BMW naturalnie.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

30 Lis 2010, 20:06

mazda 6 :wink:
mialem 6 GG '07 teraz mam nowa GH :wink: to dobre auta, pod wieloma wzgledami lepsze niz e46, ktore od mazdy jest konstrukcja starsza. 2,0tdi w tej cenie bedzie ponizej 2007 roku wiec klopotliwe(wiec vw raczej odpada, chyba ze 1.9)
za 30 mozna dostac przywoity egzemplarz mazdy 6- uwazac trzeba wlasciwie tylko na korozje. Reszta jak w kazdym dieslu- cokolwiek wybierzesz mozesz spdziewac sie sporych kosztow- to diesel- wiec niezaleznie od tego czy to mazda, czy vw czy bmw nikt nie kupuje klekota by stal w garazu i moga wymagac inwestycji:smile:
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ

30 Lis 2010, 20:34

Pod jakimi względami Mazda6 jest lepsza od E46?
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

30 Lis 2010, 20:42

mazda:
prowadzenie porywnywalne, precyzja ukladu kierowniczego lepsza, awaryjnosc nizsza, wieksza w srodku, precyzja zmiany biegow
bmw:
cichsze, lepsza trakcja, lepsze zabezpieczenie antykorozyjne
no i design mazdy lepszy, ale to kwestia gustu bo i tak powiesz ze e30 jest ladniejsze od brery, a e36 dystansuje konkurencje :lol:
tak w skrocie...
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ

30 Lis 2010, 21:24

Ciekawe rzeczy piszesz, szkoda, że nie bardzo wiesz o czym jest mowa. Mazda 6 to Mondeo... nie wiem, czy awaryjność niższa... jakby do tego jeszcze doliczyć korozję to słabo to wygląda. Porównanie prowadzenia auta źle wyważonego FWD do RWD 50/50 to nie będę komentował, każdy żyje w swoim świecie. Większa w środku - to się zgadza, co do skrzyni - no to BMW jest bezkonkurencyjne z tych aut, które znam. W Mondeo mk3 nie było tak różnowo. Design to kwestia gustu, faktycznie.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

30 Lis 2010, 21:30

jiGsaw napisał(a):Ciekawe rzeczy piszesz, szkoda, że nie bardzo wiesz o czym jest mowa. Mazda 6 to Mondeo... nie wiem, czy awaryjność niższa... jakby do tego jeszcze doliczyć korozję to słabo to wygląda. Porównanie prowadzenia auta źle wyważonego FWD do RWD 50/50 to nie będę komentował, każdy żyje w swoim świecie. Większa w środku - to się zgadza, co do skrzyni - no to BMW jest bezkonkurencyjne z tych aut, które znam. W Mondeo mk3 nie było tak różnowo. Design to kwestia gustu, faktycznie.

mazda 6 to nie mondeo mk3 to po pierwsze(plyta podlogowa inna, jedyny wspolny silnik to M6 3.0 w A-spec i FM st220)
mazda 6 ma diesla MZR-CD i skrzynie biegow wlasnej konstrukcji(nie pochodza z mondka mk3) to po drugie
mazda slynie z precyzyjnych skrzyn biegow (mx5 jest pod tym wzgledem najlepsza na swiecie, ale skad mozesz o tym wiedziec... :roll: skoro poza espero i starym bmw niczym nie jechales)
uklad kierowniczy ma wyzsza precyzje a na to rozklad masy nie ma zadnego wplywu , a napisalem przeciez ze trakcja gorsza wiec naucz sie czytac ignorancie
i zeby zakonczyc w Twoim stylu:
jak nie miales stycznosci z danym autem to "JAPA" :lol:
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ

30 Lis 2010, 21:51

JerzyB333 napisał(a):e30 jest ladniejsze od brery

i to się zgadza... nie wiem co ludziom się podoba w Alfach jeśli chodzi o wygląd...jak dla mnie w życiu nie powstała ładna Alfa, a lista 10 najładniejszych aut wg. miesięcznika Jogi to tak :mrgreen: :
1. Mercedes W126 500SEC
2. Nissan Skyline GTR R34
3. BMW E46
4. Mercedes W211
5. Mitsubishi Galant VIII
6. Nissan Patrol K260
7. Jeep Grand Cheroke WJ
8. BMW E21
9. Nissan S15
10.Ford Taunus 26M :mrgreen:
Jedziemy wszędzie gdzie chcemy...bo chcemy....
Jogi4x4
Stały forumowicz
 
Posty: 1907
Miejscowość: PZL
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Galloper Pajero Avensis Vito
Silnik: TD/DI-D/D4-D/CDI
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna

30 Lis 2010, 21:59

Jogi4x4 napisał(a):
JerzyB333 napisał(a):e30 jest ladniejsze od brery

i to się zgadza... nie wiem co ludziom się podoba w Alfach jeśli chodzi o wygląd...jak dla mnie w życiu nie powstała ładna Alfa, a lista 10 najładniejszych aut wg. miesięcznika Jogi to tak :mrgreen: :
1. Mercedes W126 500SEC
2. Nissan Skyline GTR R34
3. BMW E46
4. Mercedes W211
5. Mitsubishi Galant VIII
6. Nissan Patrol K260
7. Jeep Grand Cheroke WJ
8. BMW E21
9. Nissan S15
10.Ford Taunus 26M :mrgreen:

tyle ze zamiast brery mozna wstawic cokolwiek a dla jigsaw'a, o ile to autko nie bedzie mialo szachownicy na masce, bedzie ohydne :wink:

Jogi dziwny masz gust, bo terenowki mozna lubic, ale czy sa ladne? :wink: no nie wiem :mrgreen:
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ

30 Lis 2010, 22:11

Jerzy - nie pisz głupot, akurat alfa mi się podoba z wyglądu, auto ma charakterek. Wracając do Mazdy - no chętnie się zapoznam ze skrzynią przy okazji, kumpel ma Mazdę to zobaczę co i jak i się wypowiem. A Mazda 6 ma dużo wspólnego z Fordem, świadczy o tym chociażby kolor korozji... a jeździłem wieloma samochodami, więc nie trafiłeś. Ja pisałem o prowadzeniu, o którym Ty wcześniej pisałeś, więc nie wiem kto tu ma problem z czytaniem...
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

30 Lis 2010, 22:18

jiGsaw napisał(a):Jerzy - nie pisz głupot, akurat alfa mi się podoba z wyglądu, auto ma charakterek. Wracając do Mazdy - no chętnie się zapoznam ze skrzynią przy okazji, kumpel ma Mazdę to zobaczę co i jak i się wypowiem. A Mazda 6 ma dużo wspólnego z Fordem, świadczy o tym chociażby kolor korozji... a jeździłem wieloma samochodami, więc nie trafiłeś. Ja pisałem o prowadzeniu, o którym Ty wcześniej pisałeś, więc nie wiem kto tu ma problem z czytaniem...

tylko ze jak sie przejedziesz jakims trupem z przebiegiem 300 kkm w gore cofnietym przez handlarza to nie siej ze nie precyzyjna skrzynia i jaka ta mazda do dupy, bo to samo mozna powiedziec o wyeksploatowanym e46... taka polska rzeczywistosc.... takie porownania mozna robic na samochodach nowych lub w perfekcyjnym stanie(a takich w Pl nie ma... bo dopoki Polacy beda myslec ze 3 letnie auto powinno kosztowac 1/4 ceny nowego ta sytuacja sie nie zmieni :roll:
mazda 6 pierwszej generacji z fordem ma akurat bardzo, bardzo malo wspolnego. podobne problemy(korozja nadkoli) dotyczy wiekszoci mazd od lat 80' wiec jeszcze przed szeroko rozumiana wspolpraca.
no i przejechac sie, a miec chociazby przez miesiac to roznica :wink:
tu masz jeszcze opinie jakiegos tam posiadacza bmw, ktory w obiektywny sposob ocenil mazde, mimo ze ma auto wyzszej klasy(i bynajmniej nie sprzed 30 lat)
Miałem w rodzinie poliftową 6 kombi poprzedniej generacji. nie lubiłem tego auta dopóki nie wsiadłem za kółko. Wtedy niechęć przerodziła się w miłość. W porównaniu do 525 touring e61 a i tak uważam, że mazdą jeździ się fajniej. Układ kierowniczy i zawieszenie są mistrzowskie. Może przyczepność nie jest kosmiczna i na bank jest gorsza niż w bmw(...) Nie wiem jak oni to zrobili w szarym zwykłym przednionapędowym rodzinnym kombi.

wiec jak widac moja opinia nie jest odosobniona :wink: Pozdrawiam
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ

01 Gru 2010, 19:28

to co Panowie jednoznacznie nie ma odpowiedzi:) a co z tym golfem V bierzmy pod uwagę już ten silnik 1.9TDI 105KM bo podobno najmniej awaryjny lecz troche słaby w porównaniu do E46 150KM mazda właśnie mnie odraża tą korozją tylnich nadkoli:)
konrad0787
Nowicjusz
 
Posty: 15
Miejscowość: Kraków

01 Gru 2010, 20:45

konrad0787 napisał(a):to co Panowie jednoznacznie nie ma odpowiedzi:) a co z tym golfem V bierzmy pod uwagę już ten silnik 1.9TDI 105KM bo podobno najmniej awaryjny lecz troche słaby w porównaniu do E46 150KM mazda właśnie mnie odraża tą korozją tylnich nadkoli:)

nie wiem ile km robisz rocznie ale jezeli ponizej 15000 km mozna pokusic sie o mazde 6 na benzynie(lub sekwencja)- silniki sa na lancuchu a za okolo 30-35 tysiecy mozna powoli szukac egzemplarzy po 2005, w ktorych problem korozji nie istnieje. A i latwiej trafic cos zadbanego z malym przebiegiem. To naprawde ciekawa propozycja. Mazda 6 bardzo dobrze trzyma ceny w Niemczech, w Polsce rowniez. Swoja z 2007 za cene wyzsza niz srednie na allegro sprzedalem w 2 dni(okolo 20 telefonow). z tym ze przebieg ponizej 90 000 i diesel :cool:
no np:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] taka :?:
albo poliftowa
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
ale tak jak mowie zadbane 6tki schodza na pniu :wink: wiec trzeba byc cierpliwym albo przeplacic aby miec spokoj :wink:
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ