Mazda 6 II czy Honda Accord 8 i mały dylemat

19 Wrz 2016, 13:27

Cześć!
Nareszcie jestem w takiej sytuacji że mogę sobie pozwolić na droższe auto.Jak w temacie głównie rozważam te dwa japońskie samochody. Przebiegi roczne b.małe bo max 10tyś to rozsądnie jest wybrać benzynę. Oczywiście silnik 2.0 zarówno Honda i Mazda. Honda sedan, Mazda liftback. Poluje na roczniki 2008-2010

Jak z jakością tych aut? Wykończenie? Bo mechanicznie z tego co się orientuje dość niezawodne. Co z rdzą? Mazda miała z tym problemy w 6 I. Miałem ostatnio okazję siedzieć w Mondeo mk4 wersja Ghia i jestem pozytywnie zaskoczony jakością środka. Czy Mazda i Honda są na podobnym poziomie co Ford? Dużą wagę przywiązuje do środka przecież w nim się jeździ i nie znoszę tandety i skrzypienia.

Od razu piszę. Odpada Audi A4, BMW 3 i z niemieckich jest skłonny rozważyć tylko Mercedesa W204, niezwykle piękne auto. Wiadomo francuskiego i włoskiego auta też nie kupię. No a z japońskich marek wydaje mi się ze te 2 na tę chwilę są najlepsze.
pirania
Nowicjusz
 
Posty: 31
Prawo jazdy: 12 12 2010
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: niemieckie

19 Wrz 2016, 13:36

Z tymi przebiegami to tylko benzyna. Mazda niestety nadal rdzewieje i to jest jej największy minus. Natomiast minusem Accorda jest bardzo wysoka cena zakupu. Z tych dwóch propozycji bardziej słaniałbym się ku Hondzie, choć za podobny rocznik trzeba będzie dać jakieś 10k więcej niż za Mazdę. Jeżeli chodzi o Hondę to polecam tą stronę: http://uzywane.honda.pl/pl/samochody/index.html
Z innych propozycji polecam: Opel Insignia, Peugeot 508, KIA Optima lub Hyundai I40
maniek1986
Aktywny
 
Posty: 386
Zdjęcia: 4
Prawo jazdy: 28 11 2004
Przebieg/rok: 16tys. km
Auto: VW Golf 6, SEAT Leon 3 FR
Silnik: 1.4, 1.4 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2015

19 Wrz 2016, 17:15

pirania napisał(a):Wiadomo francuskiego i włoskiego auta też nie kupię.

no właśnie nie wiadomo...
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

19 Wrz 2016, 18:46

Francuskich i włoskich aut się nie kupuje. Laweta,ciągłe naprawy i problem ze sprzedażą. Dlatego z rozsądku nie chce aut z tych krajów
pirania
Nowicjusz
 
Posty: 31
Prawo jazdy: 12 12 2010
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: niemieckie

19 Wrz 2016, 19:07

Aha raczej radzę wyjść poza Internet do ludzi i pogadać z mechanikami i użytkownikami aut włoskich i francuskich o ich awaryjności bo powiem szczerze laguna iii przykładowo jest mało awaryjna, alfa 159 raczej też jest dużo lepsza od poprzedniczki (156) tylko raczej w alfie to diesle, fiat croma mało awaryjny ale to znów nie auto komfortowe. Ale uwierz nie raz zadbany francuz czy Włoch nie będzie zły :)
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

19 Wrz 2016, 19:18

pirania napisał(a):Francuskich i włoskich aut się nie kupuje. Laweta,ciągłe naprawy i problem ze sprzedażą.

Spoko - nie ma to jak "racjonalny" argument ;) Ludziom z takim podejściem się nie doradza, bo wiedzą swoje :)
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

19 Wrz 2016, 19:26

Wiedzą tyle że aut z tych krajów się nie kupuje. Zresztą sam jeździsz porządnym japońskim autem... dlaczego nie wybrałeś francuza?

Zresztą temat jest o Maździe i Hondzie a nie o autach wątpliwej renomie i jakości
pirania
Nowicjusz
 
Posty: 31
Prawo jazdy: 12 12 2010
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: niemieckie

19 Wrz 2016, 19:40

pirania napisał(a):dlaczego nie wybrałeś francuza?

bo nie mają tylnonapędowego auta w ofercie

pirania napisał(a):Wiedzą tyle że aut z tych krajów się nie kupuje.

Dlatego śmiem twierdzić, że g**** wiedzą ale gadają, bo szwagier/teść/sąsiad gada - ja spędzam pół dnia w tematach o samochodach i nic nie wiem :ok:

pirania napisał(a):Zresztą temat jest o Maździe i Hondzie a nie o autach wątpliwej renomie i jakości

To czego szukasz czyli zabezpieczenie antykorozyjne oraz wykończenie wnętrza lepsze jest w Citroenie C5 i Renault Lagunie - dosadnie opisałem renomę i jakość? W Lagunie dodatkowo masz świetny 2,0T, a w C5 mega komfortowe zawieszenie.
Założę się, że nie potrafisz podać 5 typowych usterek tych "awaryjnych" francuzów i chcesz kupić coś aby nie było wstyd przed kolegami "eeee kupiłeś francuza to się zepsuje" ;)

P.S. W firmie były i Hondy Accord VIII i Citroeny C5.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

19 Wrz 2016, 19:51

dzida napisał(a):chcesz kupić coś aby nie było wstyd przed kolegami "eeee kupiłeś francuza to się zepsuje


Coś w tym stylu. Trochę wstyd jest no i prestiż nie ten sam co Audi,BMW czy Merc

ALE!

Od kilkunastu minut czytam o Lagunie III i jest zdziwiony pozytywnymi opiniami i marginalną ilością krytycznych. Silnik 2.0T z 170koniami idealnie by mi pasował. Po za tym w okolicach 40tyś można kupić rocznik nawet powyżej 2010 roku. Szok i milion pytań zwłaszcza że Laguna była synonimem lawety...głównie przez elektrykę


Nie no chyba nie kupię francuza...
TYLKO NIEMIECKA MOTORYZACJA !!!!!!!!!!!!!!!!!

VW AG !!!!!
pirania
Nowicjusz
 
Posty: 31
Prawo jazdy: 12 12 2010
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: niemieckie

19 Wrz 2016, 19:56

pirania napisał(a):Nie no chyba nie kupię francuza...

a wg mnie Laga 2,0T to jest świetne auto, a 2,0T to świetna jednostka z dużym zapasem mocy (w Megane RS miały po 260KM co wiele mówi o trwałości) - wg mojego mechanika zdecydowanie lepszy silnik niż chwalony 1,8T VW/Audi
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

19 Wrz 2016, 20:45

dzida napisał(a):wg mojego mechanika zdecydowanie lepszy silnik niż chwalony 1,8T VW/Audi

Chyba coś pomyliłeś nie ma lepszego silnika niż 1,8t...
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10404
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

19 Wrz 2016, 21:52

"Francuskich i włoskich aut się nie kupuje."
"Od kilkunastu minut czytam o Lagunie III i jest zdziwiony pozytywnymi opiniami"
"w okolicach 40tyś można kupić rocznik nawet powyżej 2010 roku. "

... radziłbym trochę dłużej posiedzieć na forum / zainteresować się tematyką, bo taka zmienność zdania oraz "napaleniowość" może się dobrze nie skończyć.

Samochodu nie kupuje się rocznikiem - po cenie, szczególnie na tak rozjechanym rynku, jakim jest rynek polski.
A nowa Laguna 2.0T kosztowała ok. 30 000 EUR w Niemczech, za 40k ... cena samochodu jest w granicach 8 000 EUR (+ koszty sprowadzenia i zarobku), a myślisz o roczniku powyżej 2010? - także pomyśl co to musi być za samochód, skoro był kupiony "za takie grosze".
Tak - Laguna II - szczególnie przedlift, jest fatalna.
Ale Laguna III, to inne auto, o czym mogłeś trochę poczytać.

A jeśli chodzi o Mazdę 6 II to znam parę historii z forum Mazdy ... parę osób szukało w Polsce, roczniki 2008, lekko ponad 30k, kończyło się na tym, że sprowadzali z Niemiec za 40k, ale to już były pewne auta.
tomekdk
 

20 Wrz 2016, 16:34

tomekdk

oczywiście auto będzie z Niemiec. Nie mam zamiaru nawet szukać na polskim złomowisku gdzie 3/4 to ulepy albo zajechane trupy. Zwyczajnie spojrzałem na allegro i widziałem że w okolicach 40k można kupić rocznik powyżej 2010.Realnie z niemieckiego rynku za 40k uda się wyrwać rocznik 2008-2009 ew. maksymalnie 2010.

Absolutnie nie jest napalony na Lagune 3. Nadal nie ufam francuzom ale opinię jakie natrafiłem są pozytywne. Udane auto z normalnymi silnikami benzynowymi.
TYLKO NIEMIECKA MOTORYZACJA !!!!!!!!!!!!!!!!!

VW AG !!!!!
pirania
Nowicjusz
 
Posty: 31
Prawo jazdy: 12 12 2010
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: niemieckie

23 Wrz 2016, 08:32

A gdyby tak rozważyć BMW e90? Auto ładne,tylny napęd itd. No i jest to marka premium. W204 też mi się podoba
TYLKO NIEMIECKA MOTORYZACJA !!!!!!!!!!!!!!!!!

VW AG !!!!!
pirania
Nowicjusz
 
Posty: 31
Prawo jazdy: 12 12 2010
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: niemieckie

23 Wrz 2016, 12:09

Jest marka premium i premium się płaci za naprawy :D Wiesz, kupisz Renault - naprawa 1000 zł, kupisz Hondę - naprawa 1500 zł, kupisz BMW - naprawa 2000 zł + premium 1000 zł :D

Honda Accord 8 gen. to dobre auto, którego największą bolączką była bodaj korozja przy szyberdachu, jeśli auto go posiada. Rdzewieje też gdzieś w okolicach maski, bo woda się tam zbierała. Same silniki są bardzo wysokiej jakości, o ile zadbane i odpowiednio serwisowane, tzn. niejeżdżone na jakimś kuffa Castrolu mineralnym. O Maździe też złego słowa nie powiem, ale mówię tu o benzyniakach.

Ale jeśli mam być szczery - za taką kasę raczej kupiłbym Lagunę III 2.0T, w kombi nawet mi się podoba. To nie jest już ta sama Laguna co wcześniej, a Renault sięgnęło po rozum do głowy i stworzyło dość solidne auto. Nie można się okopywać w stereotypach, bo w takim razie Audi nadal produkuje pancerne, nierdzewiejące auta jak 80-tka i 100-tka, a BMW ma najlepszy układ kierowniczy jak E30.
Rzecz jasna, może się zdarzyć, że kupisz zaniedbaną Lagę i będziesz słał wiązki na ludzi z internetów, co ci ją doradzili, ale większe prawdopodobieństwo kupna szrota będzie przy E90 niż przy Lagunie. Porównaj z resztą koszty utrzymania.

Dodam tylko, że auta japońskie są droższe w utrzymaniu i wymagają fachowego serwisanta, ja od roku borykam się z problemem serwisu, bo po mechanikach poprawiam sam, a potrafią spierdolić mi wszystko po kolei - wymieniają rozrząd, zatrą pompę wspomagania, wymieniają heble - nie zregenerują zacisków, które regeneracji potrzebują.

Na twoim miejscu kupiłbym auto, zostawił w zapasie z 5 tys. zł i nie martwił się w momencie, gdy przyjdzie coś przy autku ogarnąć. No i poważnie zastanowił się nad takimi autami jak C5 III czy Laguna III, bo to bardzo komfortowe wozidła.
Killaz
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1374
Zdjęcia: 5
Prawo jazdy: 09 06 2013
Auto: VW Golf
Silnik: 1.6 MPI
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2009