Mechanik urwał odpowietrznik BMW e39

17 Lis 2019, 20:36

kraskeusz napisał(a): Z nimi mam nagranie z rozmowy telefonicznej

Tylko, że nielegalne chyba, że miałeś zgodę na nagrywanie. Możesz mieć jeszcze przez to większe kłopoty niż korzyści.
aGradory
 
  • 17 Lis 2019, 21:36

    Gdyby warsztat nie podszedł do tego tematu w taki bezczelny sposób zawsze dało by sie dogadać ale jak słyszę tekst "nie da sie, sam se to rozwiertaj" to już nie ma dla mnie znaczenia czy to kilka pln czy kilka tysięcy pln. Zresztą sam fakt ze zawozac samochód na warsztat oraz będąc bez samochodu przez kilka dni odbiło sie na czasie w którym mogłem być w pracy i zarobić na kolejne naprawy a nic nie zostało naprawione a jeszcze zepsute. Co do nagrywania rozmów to jeśli jestem osobą fizyczną, uczestnicze w rozmowie oraz nie naruszam niczyich dóbr nie jest to nielegalne.
    kraskeusz
    Początkujący
     
    Posty: 89
    Zdjęcia: 316

    17 Lis 2019, 22:23

    Czasami swoją dumę trzeba schować do kieszeni bo to jedynie szkodzi a nie pomaga i już nie mówię tylko o tej sytuacji tylko ogólnie, a tak nawiasem kiedyś zrobiłem remont silnika za ponad 6 tyś, wiesz ile przejechałem? 200km, ktoś popełnił błąd i oczywiście nie było winnego warsztat zwalał winę na obróbkę silnika a oni za to na warsztat który składał, ponad półroczne kopanie się z warsztatami i ubezpieczalnią warsztatu który składał silnik że olałem temat bo kosztowało mnie to więcej nerwów niż to warte
    To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 16189
    Zdjęcia: 107
    Miejscowość: Francja
    Przebieg/rok: 40tys. km
    Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

    19 Lis 2019, 18:47

    Jeżeli jesteś zdeterminowany -walcz.Nie ma tu kompletnie żadnego znaczenia czy szkoda wyrządzona przez warsztat jest minimalna,niewielka.Fakt jest taki że nie została naprawiona ani wypłacona równowartość części.Podpowiem ci że najprościej skorzystać z polisy ubezpieczenia warsztatu.Oddając pojazd do warsztatu zawarłeś "umowę". Nie ma znaczenia czy ustna czy pisemna.Inaczej mówiąc była to klasyczna "umowa mieszana" zobowiązująca warsztat do tego że wyda ci samochód z warsztatu w stanie nie gorszym niż wówczas, gdy oddawałeś go do naprawy. Możesz również wystąpić z roszczeniem odszkodowawczym na podstawie art. 471 k.c. z 355§2 k.p.c. jeżeli okaże się że warsztat nie posiada ubezpieczenia.Z bylejakością i pseudo warsztatami należy bezwzględnie walczyć i eliminować partaczy z rynku.Tobie uszkodzono "odpowietrznik" innemu niewłaściwą naprawą uszkodzą silnik za np.50 tyś ewentualnie postawią niewłaściwą błędną diagnozę narażając klienta na nieuzasadnione koszty.Tu chodzi o zasady a nie czy sobie"odpuszczać "zapomnieć" i nie wracać do partacza więcej. Decyzja jaką "opcję" wybierzesz należy rzecz jasna do ciebie.Powodzenia.Pozdrawiam :ok:
    fiatcoupepolska. pl
    fiatcoupe
    Początkujący
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 188
    Miejscowość: Brydzia
    Auto: Fiat Coupe 2.0 20VT
    Silnik: 2.0.20VT-220 KM
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Sport/Coupe
    Rok produkcji: 1997
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Trójwymiarowa konfiguracja samochodu
      Audi to pierwszy na świecie producent samochodów używający trójwymiarowych wizualizacji w konfiguratorze produktowym. Zamiast statycznych obrazów jakie znamy z przeszłości, klient może teraz w czasie ...