Mercedes benz klasy a160 rok 2003 1,7

05 Cze 2011, 10:23

witam mam problem ze skrzynia gdy ciężko chodzi gałka biegów w położeniu tu gdzie jest luz z prawej na lewo a bura i duł tak jak jedynka i dwójka lekko wchodzi i inne biegi tak samo lekko tylko na luzie ciężko linki sprawdzałem po zdjeciu chodzi lekko a jak załoze to ciezko i teraz nie wiem co to moze byc tam w skrzyni przyczyna czy musze wyciagac skrzynie czy macie jakieś schematy rozrysowane do tej skrzyni , bo jeszcze nie robiłem takiej skrzyni bedę bardzo wdzieczny o schemat mechanizmu w skrzyni co wychodzi do skrzyni przepraszam za błendy
ochroniarz02
Początkujący
 
Posty: 214
Miejscowość: Biała Podlaska
  • 05 Cze 2011, 18:55

    A sprawdzałeś wybierak do którego zaczepiasz linki? Może jest zapieczony i utrudnia wrzucanie biegów. Odepnij linki i spróbuj ręcznie wrzucać biegi wybierakiem. Regulacja może być źle ustawiona i także będzie ciężko chodzić.
    Zacznij od najprostszych rzeczy, przecież wyjecie i rozebranie skrzyni to "kupa"roboty.
    arciasty
    Stały forumowicz
     
    Posty: 1012
    Miejscowość: koluszki

    05 Cze 2011, 21:36

    tam sa dwie lineczki kurcze jak by to wytłumaczyc tak rozpinałem i sam wybierak ciezko chodzi wybierak ustawiasz np na 3 i bwijasz dróga wajche która wbjia bieg to ta co wbija bieg to lekko wchodzi więc watpie ze tam jest jakas regulacja a jak jest juz to na linkach ale to by biegi nie chciały wchodzic a biegi leciutko wchodza tylko na boki wajcha ciezko chodzi jutro ma mi przyprowadzic i spróbuje wyjać ze skrzyni mechanizm tn cały moze sie uda olej w skrzyni sprawdzałem jest prosił bym o rysunek jakis schemat jak to jest rozrysowane zeby sie nie narobic ory za błendy

    [ Dodano: 6 Czerwiec 2011, 21:54 ]
    ok problem rozwiazałem sam wymontowałem cały mechanizm ze skrzyni biegów i co jest na bolcu ta łapka to była zatarta wybiłem bolczyk obczysciłem z rdzy i aluminium utlenionego czyli sniedzi i chodzi leciutko trzebaodkrecic ławe z lewej strony a z prawej poluzowac łomikiem lekko nagiac i odkrecić jedna sróbe od poduchy tylna lewą wtedy wyjdzie mechanizm z ledwoscia ale wyjdzie :)
    ochroniarz02
    Początkujący
     
    Posty: 214
    Miejscowość: Biała Podlaska

    05 Lip 2013, 08:40

    Czesc, mozesz bardziej szczegółowo opisac jak po koleji dobrałeś się do tego? albo jakies zdjecia
    nie mam zbytnich warunków ale za duzo mnie te auto kosztowało zdrowia , nerwów i kasy.
    a teraz jeszcze wlasnie jak wyzej opisany pojawil sie problem po tym jak walnal wahacz i wylamal polos... poradz jak szybko i sprawnie przywrócic stan lekkiego przesówania drażka w lewo i prawo... tez sciagalem linke i wkasnie problem jest w mechanizmie bardzo ciezko pracuje:((((
    vicolo
    Obserwowany
     
    Posty: 1
    Prawo jazdy: 27 05 1975
    Przebieg/rok: 24tys. km
    Auto: Mercedes A 160/w168
    Silnik: 102 KM
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 1998
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Jak bezpiecznie zaplanować wyjazd na narty?
      Dzięki zniesieniu części obostrzeń można już wybrać się na narty. W jaki sposób bezpiecznie przewozić sprzęt, jak dostosować styl jazdy do zimowych warunków i co warto ze sobą spakować na podróż w góry. ...
      BMW 1 Coupe oraz BMW 1 Convertible Limited Edition Lifestyle
      Nowy pakiet wyposażeniowy Limited Edition Lifestyle świeci jeszcze jaśniejszym światłem dzięki walorom estetycznym BMW 1 Coupe i BMW 1 Convertible. Wchodzące w skład pakietu ekskluzywne dodatki wysokiej jakości zostały szczególnie ...