Mercedes W169 1.7 benzyna automat Przekręcąjacy się rozrusznik

07 Sie 2022, 07:18

Witam. Po dwóch regeneracjach rozrusznika oraz wymianie koła zamachowego, które było uszkodzone w dalszym ciągu co kilka dni lub kilka tygodni zdarza się że rozrusznik kręci się, ale auto nie odpala. Rozrusznik był już w 2 różnych firmach zajmujących się regeneracją. Nie wiem czym może być to spowodowane?
Pawel17b
Obserwowany
 
Posty: 2
  • 07 Sie 2022, 12:43

    Wina musi leżeć w bendiksie rozrusznika który prawdopodobnie nie wysuwa zębatki. Jednak skoro był regenerowany i sprawdzany kilku krotnie to być może jest jakiś problem z podłączeniem go (instalacją) w samochodzie.
    Rokiko
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 9712
    Zdjęcia: 34

    07 Sie 2022, 13:30

    Trafił do mnie taki przypadek w Uno. Bendiks wymieniany kilka razy , wieniec też wymieniony . Problem był śmieszny . Jakiś macher podczas pierwszej regeneracji zamontował odwrotnie widełki wysuwające bendiks. Wysuwał się za mało. Co ciekawe każdy kolejny spec wzrokowiec montował tak samo , bo tak wyjął .
    Nie odpowiadam na problemy na PW
    bonifacy
    Stały forumowicz
     
    Posty: 4673
    Zdjęcia: 0
    Prawo jazdy: 01 01 1981
    Auto: Fabia II , Fabia II
    Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Manualna

    07 Sie 2022, 14:24

    Tylko czy wtedy zdarzało by się to tak rzadko i w tak długich odstępach czasu.
    Poprostu nie mam pomysłu co dalej robić, a nie chciałbym kolejnej wymiany koła zamachowego bo to droga sprawa.
    Pawel17b
    Obserwowany
     
    Posty: 2
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Skoda Scala z jakim silnikiem?
      Zupełnie nowy, kompaktowy model w portfolio ŠKODY dostosowuje swoją moc i charakter do indywidualnych potrzeb kierowców. SCALA dostępna będzie w czterech wariantach silnikowych: trzech benzynowych i jednym wysokoprężnym. ...
      Z grypą za kierownicą to prawie jak z alkoholem
      W okresie zimowym mamy święta i niedługo później ferie zimowe więc dużo podróżujemy i często pokonujemy długie trasy samochodem. Zmęczenie i niskie temperatury mogą wówczas sprzyjać chorobie. Przeziębienie, ...