Miękki dowód, a sprzedaż samochodu?

31 Paź 2021, 23:53

Oddać auto sprzedawcy i zarządać zwrotu kasy. Musisz otrzymać twardy dowód żeby zarejestrować auto.
Kartę pojazdu masz?

"Skuteczna metoda jest tylko jedna i okazuje się tak naprawdę półlegalna. Nowy właściciel musi odsprzedać pojazd staremu, aby ten mógł odebrać twardy dowód rejestracyjny. W tym momencie transakcję należy powtórzyć, dzięki czemu nabywca będzie mógł pojawić się w wydziale komunikacji w celu zmiany właściciela pojazdu w rejestrze i tym razem załatwić sprawę z powodzeniem."
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9766
Zdjęcia: 34

31 Paź 2021, 23:58

Karta pojadzu tez nie mam
Ciurar
Nowicjusz
 
Posty: 6

01 Lis 2021, 12:24

Ciurar napisał(a):Karta pojadzu tez nie mam
Jest pewnie w depozycie tam gdzie będzie do odbioru twardy dowód.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9766
Zdjęcia: 34

11 Lis 2021, 18:25

Ciurar napisał(a):Karta pojadzu tez nie mam


czyli wszystko OK, bo twardy dowód i karę pojazdu wybiera się po zdaniu miękkiego dowodu.
Generalnie rzecz biorąc , człowiek który jest właścicielem na miękkim dowodzie musi zwrócić go do własnego wydziału komunikacji i wybrać dowód twardy oraz KP, jeżeli tego miał nie będziesz to auta nie zarejestrujesz. Auta z miękkim dowodem się nie kupuje, oraz się nie sprzedaje.
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

27 Lip 2022, 14:36

No akurat kwestii niemożliwej sprzedaży posiadając jeszcze pozwolenie czasowe, nie mogę się zgodzić. :no:

przesyłam link do ciekawego artykułu na ten temat z interpretacją sekretarza infrastruktury ...

fakt. trzeba się będzie wykłócić, jednak prawo stoi po naszej stronie ;)
Ostatnio edytowany przez ArteK, 28 Lip 2022, 14:52, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Regulamin pkt 4.4.e
miczel
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Wrocław
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Chrysler 300c
Silnik: 3.5
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005