MODERATOR NAJWIĘKSZEGO FORUM W POLSCE ZAŁOŻYŁ SEKTĘ [ZOBACZ JAK!]

04 Lis 2022, 20:40

Cześć wszystkim!
Clickbaitowy tytuł, ale pewnie niejeden tak pomyśli, gdy zacznie czytać ten wątek :mrgreen:
Otóż stałem się wczoraj właścicielem "pozłacanej tojoty", czyli Lexusa ES330 z 2004r. Żeby nie było, mam świeżutkie fotki postarane tak na mocne 30%, jak u typowego handlarza podczas dzisiejszego mycia oraz robione w ciemności :ok:

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


Pacjent - Lexus ES330 XV30 PB + LPG
Przebieg - coś koło 130kkm
Silnik - 3.3 V6 228KM 325 Nm

Auto sprowadzone rzecz jasna ze Stanów, w PL jestem jego trzecim właścicielem. Ten, który go sprowadził, miał go przez 12 lat, poprzedni właściciel coś ok roku. Oczywiście auto po przygodzie blacharskiej, ale zostało to zrobione na tyle dobrze, że brak ,śladów napraw typu pękająca szpachla czy krzywe spasy. Oprócz mega komfortu i fajnego niuta z przyjemnym dźwiękiem V6, auto ma bardzo ważną, przynajmniej dla mnie płyciarza zaletę - ori zmieniarkę na 6 płyt (podobno jedyna działająca w PL :mrgreen: wyposażenie jest kompletne, właćżnie z szyberdachem i flurorescencyjną rączką do otwierania bagażnika od wewnątrz :mrgreen:
W najbliższym czasie do zrobienia poprawa antykorozji w podwoziu, ogarnięcie tylnych zacisków hamulcowych, zrobienie dwóch purchli rdzy na przednim błotniku oraz na drzwiach kierowcy pod listwą. Do wymiany jest też przednia szyba, której strasznie mi szkoda, bo była jeszcze oryginalna, ale poprzednikowi nie do końca wyszła wymiana silniczka wycieraczek. Do polerki jest też jedna lampa.
Do tej pory zrobiłem za mało km aby stwierdzić jakieś wady poza tymi technicznymi, natomiast amerykańskie radio nie do końca sprawuje się w polskich warunkach - wyszukuje nieparzyste stacje radiowe, np 106.5, 106.7 itp, a akurat moją ulubioną stacją jest 106.4.

Plan na najbliższe dni - wymiana szyby, przerejestrowanie auta na swoje blachy, oswajanie się z wymiarami :ok:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

05 Lis 2022, 00:15

mike napisał(a):Clickbaitowy tytuł, ale pewnie niejeden tak pomyśli, gdy zacznie czytać ten wątek
Tytuł nie ma nic do tego co się w nim znajduje, no i poza tym mając taka range powinieneś wiedzieć że nie używa się takich znaków :wink:

Poza tym fajne auto, wnioskuję po opisie bo na nocnych zdjęciach mało co widać.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

05 Lis 2022, 21:27

Oświadczam uroczyście że to nie mój pomysł :D
Ja przestawiłem się na auta z takim dziwnym znaczkiem na masce przypominającym lewarek samochodowy.
Więc już nie lubię lexów, psują się i są bardzo drogie w naprawach :D

Mike mi brakuje w tym es felgi z męskim ET takie lekkie 17ki. Widzę że podejdą do niego fajne bbs albo enkeje. ET38 8' 17 masa 7,8kg enkeje 8,5kg. Do tego sprężyny polspring -30/25mm, lampy dać na malowanie środków czarny połysk.
Opcja felg 18/19 ki tylko lekkie też jest do przemyślenia.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10345
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

06 Lis 2022, 21:25

szybki napisał(a):lampy dać na malowanie środków czarny połysk
dzisiaj coś mnie tknęło, że lampy są chyba jeszcze symetryczne (co dziwne, bo auto jest 13 lat w PL), więc najpierw ew przeróbka, ale skoro już będą rozebrane to czemu by od razu ich nie psiknąć w środku :ok:
szybki napisał(a):mi brakuje w tym es felgi z męskim ET takie lekkie 17ki. Widzę że podejdą do niego fajne bbs albo enkeje. ET38 8' 17 masa 7,8kg enkeje 8,5kg. Do tego sprężyny polspring -30/25mm, lampy dać na malowanie środków czarny połysk.
Opcja felg 18/19 ki tylko lekkie też jest do przemyślenia.
nad sprężynami też zacząłem dzisiaj myśleć, bo na zakrętach trochę statek pełnomorski ( nie mówię, że to źle, ja i tak jeżdżę jak emeryt i w pełni świadomie dokonałem zakupu). Nad setupem sprężyny + felgi będę myśleć na wiosnę, bo obydwa komplety opon takie średnie, więc przy okazji będzie można założyć jakieś porządne cross seasony :ok: do maja, czyli kolejnego przeględu, będę musiał też skrzywdzić tylny zderzak (jakby miał tego mało od gazowlotku...) poprzez montaż przeciwmgłowego, w przyszłym tygodniu skóra do czyszczenia i impregnacji (zestaw już zamówiony).

Na koniec foteczki za dnia (kuuurła ale gruza kupił, malowany!!!11)
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004